Koszykarze gromią na zakończenie sezonu

koszykarze2016Bardzo efektownie zakończyli sezon koszykarze KŚ AZS PŚ Gliwice, pokonując w ostatnim meczu Pogoń Ruda Śląska 87:57.

Gliwiczanie już dwie kolejki wstecz zapewnili sobie utrzymanie w II lidze, ale zajęli zbyt odległe miejsce, by zagrać w play-off. Drużyna Pogoni miał jeszcze szanse awansować do tej fazy rozgrywek, ale musiała pokonać Akademików. Dla gości był to więc bardzo ważny mecz. Z tej okazji w hali przy ul Akademickiej zjawiała się spora grupa kibiców z Rudy Śląskiej, która liczyła na łatwe zwycięstwo. Podopieczni Sylwestra Walczuka postanowili im jednak stawić opór.

Pierwsze punkty w tym meczu zdobyli goście, ale gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Krupy, a w czwartej minucie, także po celnym rzucie Krupy prowadzili już 10:7. Na minutę przed końcem pierwszej kwarty, rudzianie złapali kontakt na jeden punkt, ale w ostatnich sekundach tej odsłony Pełka zdobył trzy punkty z rzędu i to AZS na pierwszą przerwę schodził prowadząc 19:15.

Kolejną odsłonę lepiej zaczęli gospodarze, bo już w 13 sekundzie Maciej Wąsowicz trafił z wyskoku za 2. Potem  kibice oglądali dość wyrównany mecz, ale ze wskazaniem na Akademików z Gliwic, którzy i tę kwartę pewnie wygrali. W efekcie do szatni na długą przerwę schodzili prowadząc  45:21.

Prowadząc różnicą aż 24 punktów trudno było już przegrać ten mecz, ale podopieczni Sylwestra Walczuka postawili sobie na cel pokazać się z jak najlepszej strony zgromadzonym fanom i także trzecią kwartę rozstrzygnęli na swoją korzyść.

W tej sytuacji ostanie 10 minut tego pojedynku było już tylko popisem skuteczności gospodarzy, którzy w tej kwarcie rzucili aż 24 punkty, tracąc tylko 13. W efekcie cały mecz wygrali różnicą aż 30 oczek.

Po końcowej syrenie miała miejsce smutna uroczystość. Przygodę z koszykówką postanowił zakończyć Daniel Pełka. 37 letni skrzydłowy swój ostatni, dobry występ zaakcentował zdobyciem 5 punktów.

Tak dobrze, a przede wszystkim swobodnie i pewnie  grających gliwiczan jeszcze w tym sezonie w hali OSIR nie mieliśmy okazji oglądać. Wreszcie ich gra wyglądała tak, jak w poprzednim sezonie i aż żal, że ta kampania już dla nich się skończyła.

KŚ AZS PŚ Gliwice – Pogoń Ruda Śląska 87:57 (19:15, 22:10, 22:19, 24:13)