Pewna wygrana Jaworzna

W 22 kolejce spotkań koszykarze KS AZS PŚ Gliwice podejmowali MCKiS Jaworzno. Pojedynek ten zakończył  wysokim zwycięstwem gości, bo 105:66.

Gliwiczanie przed tym meczem zajmowali trzecie miejsce od końca ? Jaworzanie natomiast plasowali się na trzeciej lokacie, ale w górze tabeli. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli więc goście. Swoją wyższość pokazali przede wszystkim w pierwszej kwarcie, kiedy to wręcz znokautowali gospodarzy, wygrywając tę część meczu 29:6!

Po takim nokaucie losy tego starcia w zasadzie były już przesądzone, ale Akademicy podjęli walkę.  Na początku drugiej kwarty najpierw trafiali Taisner i Maciej Wąsowicz (za trzy). Potem mecz się wyrównał. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się wygraną AZS-u 27:26.

Przed długą przerwą jednak gliwiczanie tracili do ekipy z Jaworzna 22 punkty. Na trzecią odsłonę tego pojedynku goście wyszli mocno skoncentrowani i szybko powiększyli przewagę do 29 punktów. Potem już nieco zwolnili tempo, dzięki temu udało się podopiecznym Sylwestra Walczuka nawiązać walkę, ale i tak ta kwarta zakończyła się wygraną gości ? 21:6.

W tej sytuacji czwarta odsłona był już tylko formalności, ale i tak jaworzanie poważnie podeszli do tematu, rozbijając Akademików 29:17. W konsekwencji cały mecz wygrali różnicą aż 39 punktów.

KŚ AZS PŚ Gliwice ? MCKiS Jaworzno 66:105 (6:27, 27:26, 16:21, 17:29)