Siatkarki podejmują Karpaty Krosno

Nietypowo, bo w piątek siatkarki AZS Gliwice rozegrają swój kolejny mecz ligowy. Nasze Akademiczki podejmować będą Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR.

W poprzedniej podopieczne Wojciech Czapli gościły w Kaliszu. Faworytkami tego pojedynku były gospodynie, które plasują się na drugim miejscu w tabeli. Gliwiczanki były jednak bardzo bliskie sprawienia niespodzianki. Prowadziły już  2:1, a w czwartym secie długo utrzymywały 4-5 punktową przewagę. Ostatecznie jednak uległy gospodyniom  26:24.

– Rozegrałyśmy naprawdę dobry mecz,  a trzeci set był chyba najlepszy w naszym wykonaniu w tym sezonie. Zabrakło nam w końcówce szczęścia, może chłodnych głów. Punkt jednak wywalczony na tak trudnym terenie też cieszy – ocenia ten wynik Barbara Sokolińska.

Niewątpliwie fakt postawienia się drużynie aspirującej do gry w Orlen Lidze  buduje pewność siebie.

Karpaty w poprzedniej kolejce podejmowały Solną Wieliczka i także podjęły walkę, ulegając jednak ostatecznie 1:3. Po 19 rozegranych kolejkach drużyna z Krosna z dorobkiem 19 punktów plasuje się na 10 lokacie. Gliwiczanki maja o  pięć punktów więcej i plasują się na ósmym miejscu. Dla przyjezdnych porażka oznaczałaby więc stratę szansy na wskoczenie do górnej ósemki. W odwrotnej sytuacji są Akademiczki. Zwycięstwo zagwarantuje im już grę w play-off. Presja będzie wiec duża.

 

Mecz z Krosnem rzeczywiście jest dla nas bardzo ważny i trzeba go wygrać najlepiej za 3 punkty. Co do presji, to  wiemy o co walczymy i oo co gramy. W pierwszej rundzie wynik nie był  po naszej myśli, przegraliśmy 2;3. Teraz jednak wiem na co nas stać i zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby tym razem wygrać ? zaznacza Karolina Szczygieł ? kapitan drużyny.

Łatwiej powinno być o tyle, że gliwiczanki zagrają u siebie, są już bardziej zgrane i mają dużo materiału do analizy.

– Rzeczywiście przed każdym meczem mamy analizę video. Omawiamy mocne i słabe strony przeciwnika. Wierzę, że w piątek wynik będzie dobry dla nas ? podkreśla Karolina  Szczygieł.

Z takim samym zamiarem jednak do Gliwic przyjedzie drużyna Karpat. Zapowiada się wiec ciekawy i emocjonujący mecz.

źródło: azs.gliwice.pl