Siatkarki kończą sezon na ósmy miejscu

W drugim meczu w którym walczono o siódme miejsce, ponownie lepsze okazały się siatkarki Jokera wygrywając 3:2, a całą rywalizację 2:0.

W I lidze siatkówki kobiet czy zajmie się miejsce 7 czy 8 to nie ma już żadnego znaczenia. Są to  bowiem bezpieczne lokaty z jednej strony  z drugiej  nie żadnych gratyfikacji finansowych.  Mimo tego zawodniczki obu drużyn bardzo ambitnie podeszły do tych pojedynków. Już w sobotę  kibice zobaczyli bardzo zacięty i wyrównany mecz, zakończony wygraną gospodyń 3:2.

W niedzielę o 10 rano obie ekipy ponownie stanęły naprzeciw siebie. Wydawało się, że pojedynek ten będzie miał już charakter bardziej towarzyski, ale tak się nie stało.  Od początku zarówno gospodynie jak i gliwiczanki walczyły o każdy punkt, W efekcie ta pierwsza odsłona zakończyła się wygraną Jokera 26:24.

W drugim secie podopieczne Wojciecha Czapli zdeklasowały świecianki wygrywają 25:17, wyrównując tym samym stan rywalizacji. Siatkarki Jokera zmobilizowały się jednak w następnej partii i wygrały 25:22.

Nieprawdopodobny przebieg miała czwarta odsłona. Gospodynie miały dwa meczbole, ale nasze dzielne dziewczyny  nie tylko zdołały wybronić się, ale tez przechylić szalę na swoją korzyść wygrywając tę cześć meczu 28:26.

Po raz czwarty  w tym sezonie w rywalizacji tych drużyn o wygranej miał decydować tie-break. W tej jak się okazało kończącej sezon 2017/18 odsłonie dość pewnie wygrały gospodynie 15:8.

Siatkarki KŚ AZS PŚ Gliwice zakończyły ten sezon na miejscu ósmym, co dało pewne utrzymanie w I lidze bez konieczności gry w play-out. Rok temu gliwiczanki był piąte. Nie udało się więc powtórzyć tamtego wyniku, ale już dziś mamy pewność, że w przyszłym sezonie będziemy dalej emocjonować się grą naszej drużyny na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy.

Joker Świecie – AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:2 (26:24, 17:25, 25:22, 26:28, 15:8)
AZS: Tomczyk, Sokolińska, Szapowal, Brzoska, Kukulska, Tracz – Piątek
Zagrały też Kęsik i Dyduła

źródło: azs.gliwice.pl
foto: joker-swiecie.pl