Stolica zdobyta po walce

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosły siatkarki KŚ AZS PŚ Gliwice. Tym razem nasze Akademiczki pokonały na wyjeździe BlusSoft Mazovię Warszawa 3:2.

Jak sam wynik wskazuje mecz był bardzo zacięty. W pierwszej partii od początku prowadził gospodynie, które pewniej czuły się na swoim parkiecie i wygrały do 21.

Po zmianie stron gliwiczanki wyciągnęły wnioski i po walce wygrały drugiego seta do 22.

Wydawało się, że Akademiczki pójdą za ciosem, ale warszawianki zagrały w trzeciej odsłonie bardzo dobrze, szczególnie w zagrywce. Siatkarki AZS-u miały problem z przyjęciem, a potem z wyprowadzeniem ataku i skończyło się do 19 dla gospodyń.

W czwartej odsłonie w myśl zasady, że albo wygrywamy, albo odpadamy, przyjezdne wyszły skoncentrowane i choć nie bez problemów, to pokonały warszawianki do 21.

Tie-break był prawdziwą ucztą dla kibiców. Oba zespoły walczyły o każdy punkty, cieszyły się ze zdobytych i mobilizowały po straconych. Zwyciężyło jednak doświadczenie podopiecznych Krzysztofa Czapli, które wygrały tę odsłonę 15:13.

Mazovia Warszawa – AZS Politechniki Śl. Gliwice – 2:3 (25:21, 22:25, 25:19, 21:25, 13:15)

AZS: Katarzyna Nadziałek – Katerina Osadczuk, Joanna Ciesielczyk, Sylwia Pelc, Erika Salenciova, Magdalena Kowalczyk, Iga Piątek
W rezerwie: Aleksandra Elko (L), Nikola Malczewska, Katarzyna Nowak, Iga Piąek, Kamila Dyduła, Izabela Trocińska
Trener: Krzysztof Czapla