10 turniej „O złoto Shoguna” za nami!

Tradycyjnie już w ostatni weekend października w hali OSiR odbył się międzynarodowy turniej judo „O złoto Shoguna”. W tym roku po raz dziesiąty.

To jedyna taka impreza w Europie, bo przyjeżdżają na nią medaliści, uczestnicy najważniejszych imprez krajowych i europejskich.

W tegorocznej edycji wzięło udział 10 judoków z Gruzji, Niemiec, Ukrainy i Polski. Walczono nie tylko o złoto Shoguna i tytuł międzynarodowego mistrza Gliwic, ale i o niemałe pieniądze. Zwycięzcom wręczono również pamiątkowe medale i puchary.

Zawodników podzielono na dwie kategorie wagowe, do 75 i powyżej 75 kg. Każdy z uczestników stoczył po trzy walki w grupie. Czwórka najlepszych doszła do pojedynków półfinałowych, potem rozegrano finały.

W kategorii 75 kg, podobnie jak rok temu, w decydujący starciu zmierzyli się Wiktor Mrówczyński (AZS AWF Katowice) i Dmitry Kanivets (Ukraina). Tym razem lepszy okazał się mistrz Ukrainy i zdobywca Pucharu Świata Grands Slam.

W drugim finale, w kategorii wagowej +75 walczyli dwaj Ukraińcy: wicemistrz Europy U-23, mistrz Ukrainy, medalista Pucharów Europy Andrey Kolesnik i zdobywca  Pucharu Europy, mistrz i wicemistrz Ukrainy Nodar Machutadze. Lepszy okazał się ten pierwszy.

foto Michał Buksa/Nowiny Gliwickie


video gliwice.eu