Malwina Stroińska dołączyła do drużyny

Malwina Stroińska jest 14 zawodniczką, która w tym sezonie  będzie bronić barw pierwszoligowej drużyny KS AZS PŚ Gliwice. Ta 20-letnia przyjmująca do zespołu z Kaszubskiej 28  dołączyła już w trakcie sezonu.

– Drużyna z Kalisza w której miałam grać w tym sezonie  weszła do LSK. Trener potrzebował wzmocnień, a wiadomo – kadra nie jest z gumy. Podjęto decyzję, że zrezygnują po jednej zawodniczce z każdej pozycji. Dostałam wolną rękę w szukaniu klubu i tak znalazłam się w AZS-ie – zdrada siatkarka.

Malwina Stroińska pochodzi z Łodzi. Uczyła się grać w siatkówkę w SMS Sosnowiec, występował w ŁKS Łódź, Budowlanych Łódź (2 sezony), a ostatnio w II lidze w Siedlcach. Nie będzie jej jednak łatwo przebić się do wyjściowej szóstki z czego jednak zdaje sobie sprawę.

– Zgadza się, jest to duże wyzwanie. Wiadomo dziewczyny  trenują ze sobą od dłuższego czasu, dobrze się już znają i zgrywają się od pierwszego meczu. Ja jestem tu od 1 listopada. Z każdym kolejnym treningiem jednak jest coraz lepiej. Pomału wszystko dobrze się układa – przekonuje Stroińska.

Ostatni mecz łodzianka już oglądała z kwadratu. Na parkiecie jeszcze się nie zameldowała, ale jest zadowolona z tego, że znalazła się w składzie,  a jej koleżanki wygrały mecz.

– Na razie nasza hala pozostaje nie zdobyta, oby tak do końca sezonu – podkreśla przyjmująca. Stroińska będzie występować z nr 1. Siatkarka jest też studentką II roku na Politechnice Śląskiej, na kierunku – Administracja oraz studiuje również Zarządzanie w Społecznej ASkademii Nauk w Łodzi.

Źródło azs.gliwice.pl