Siatkarki kończą sezon 2018/19 na ósmym miejscu

W drugim meczu turnieju play-off o miejsce 5-8  siatkarki AZS Gliwice przegrały po dość wyrównanej walce z Solną Wieliczka 0:3 i ostatecznie zakończyły sezon 2018/19 na ósmym miejscu.

Gliwiczanki ten mecz zaczęły bardzo obiecująco. Po ataku z drugiej linii Joanny Ciesielczyk Akademiczki wyszły na prowadzenie 5:1 i  o czas poprosił trener Solnej. Po wznowieniu gry Osadczuk zaatakował ze środa i było 6:1. Dopiero wtedy wieliczanki zdołały przełamać serię drużyny z Gliwic. Potem  drużyna z Solnego Miasta powoli, ale systematycznie odrabiały straty i i po podwójnym bloku wyszły na prowadzenie 12:11. Przy stanie 13:11 Wojciech Czapla przerwał grę. Niewiele to pomogło, bo biało-niebieskie odskoczyły na pięć oczek (16:11). Dopiero wtedy atak Ciesielczyk dał 12 punkt Akademiczkom. W pewnym momencie udało się zniwelować stratę do 2 punktów (22:20), ale końcówka należała już do Wieliczki. 25 punkt jednak rywalkom podarowała Ciesielczyk przekładając ręka za taśmę.

Ta pierwsza odsłona pokazała jednak, że można powalczyć z drugą drużyna sezonu zasadniczego. Początek drugiego seta należał do gliwiczanek. Po podwójnym bloku Kowalczyk-Osadczuk AZS prowadził 3:0. Wtedy to Grabce udało się obić blok. Jeszcze gliwiczanki zdobyły punkt, ale wkrótce na tablicy pojawił się wynik 7:7. Za chwilę Solna prowadziła 11:9, ale trzy punkty z rzędu zdobyły  gliwiczanki. Ta gra punkt za punkt skończyła się jednak. Gdy Wieliczanki objęły prowadzenie 20:14 trener AZS-u poprosił o czas. Nie udało się jednak tej straty już odrobić. Wieliczanki wygrały tę część meczu 25:20.

Początek trzeciego seta był  wyrównany, choć cały czas 1-2 punktową przewagę miały wieliczanki. Z czasem jednak  Solna zaczęła odjeżdżać. Przy stanie 19:13 jeszcze Wojciech Czapla przerwał grę. Trochę pomogło, ale nie na tyle, by dogonić rywalki. Po kiwce Izabeli Wisz wieliczanki zdobyły 25 punkt, a na koncie Akademiczek było wówczas 18 oczek. Solna wygrała więc 3:0 i zajęła 7 miejsce. Gliwiczanki sezon 2018/19 zakończyły na 7 lokacie.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – 7R Solna Wieliczka 0:3 (21:25, 20:25 17:25)
AZS: Katarzyna Nadziałek, Joanna Ciesielczyk, Malwina Stroińska, Magdalena Kowalczyk. Katarina Osadczuk, Nikola Abramajtys  – Aleksandra Elko (L)
Grały również: Izabella Trocińska, Sylwia Nowak, Sylwia Pelc, Marysia Woźniczka

źródło: azs.gliiwce.pl