Siatkarki kończą turniej na trzecim miejscu

W ostatnim meczu międzynarodowego turnieju rozgrywanego w Gliwicach – siatkarki AZS-u uległy Pölkky KUUSAMO 2:3 (12:25, 20:25, 27:25, 25:16, 10:15). Akademiczki były jedynym zespołem, który zdołał urwać sety drużynie, reprezentującej Finlandię w europejskich pucharach.

Pierwszy set tego pojedynku był bez większej historii. Finki szybko wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca. Korekty w składzie wprowadzone przez Wojciecha Czaplę przyniosły pożądany efekt. W drugiej odsłonie  gliwiczanki podjęły walkę , ale jeszcze chyba zabrakło im wiary w to, że mogą pokonać tak dobrą drużynę.

Trzecia partia to gra punkt za punkt. W końcówce szalę na swoją korzyść zaczęły przechylać siatkarki  Pölkky, miały nawet piłkę meczową, ale gliwiczanki obroniły się, powalczyły na przewagi i wygrały 27:25.

Uskrzydlone takim obrotem sprawy Akademiczki w czwartej odsłonie zmiażdżyły wręcz rywalki. Ich przewaga przez całe spotkanie wynosiła 5-6 punktów, by w końcówce wzrosnąć do 9 oczek.

Na początki tie breaka grano punkt za punkt, ale na zmianę stron w lepszych humorach schodziły Finki, które prowadziły 8:6. Końcówka także należała do nich i ostatecznie wygrały 15:10.

W drugim meczu Ostrawa pokonała Mozyr 3:0. Z kompletem zwycięstw turniej wygrało Pölkky, drugie miejsce przypadło TJ Ostrawie, a trzecie miejsce zajęły Akademiczki. Z 1 punktem tabelę zamknęły wicemistrzynie Białorusi.

AZS: Agata Skiba (k), Marysia Woźniczka, Patrycja Chrzan, Joanna Ciesielczyk, Marcelina Karpińska, Oliwia Michalak, Julia Wałek, Valeria, Nudha, Aleksandra Trojan, Sylwia Pelc, Marta Becker, Jagoda Januszkiewicz, Angelika Wystel
Trenerzy:  Wojciech Czapla i Krzysztof Czapla