Karpatki lepsze od Akademiczek

Bez punktu i z jednym wygranym setem wróciły z Krosna na Śląsk siatkarki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Akademiczki przegrały bowiem z tamtejszymi Karpatami 1:3.

 

Po dwóch wygranych spotkaniach  z rzędu wydawało się, że Akademiczki poradzą sobie z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli drużyną z Karpat. Nie po raz pierwszy jednak i pewnie nie ostatni okazało się, że kobiety zmienne są. Podopieczne Wojciecha Czapli  chyba dały się zaskoczyć tym, że Karpatki przed tym meczem nie zdobyły jeszcze nawet punktu. Gospodynie bowiem rozpoczęły to spotkanie z dużym animuszem. Pierwsze dwa sety należały do nich – efekt wygrane do 20 i do 15. W trzeciej odsłonie gliwiczanki już wskoczyły na właściwy tor, co przełożyło się na  zwycięstwo 25:19. W czwartej partii znów jednak zdecydowanie przeważały Karpatki, wygrywając do 16 i ostatecznie 3:1.

Okazja do rehabilitacji będzie już w najbliższą sobotę. Siatkarki AZS PŚ Gliwice podejmować będą Stal Mielec. Początek spotkania – godzina 17:00.

Karpaty Krosno – AZS Politechniki Śląskiej 3:1 (25:20, 25:15, 21:25, 25:16)
AZS PŚ Gliwice: Agata Skiba – Angelika Wystel, Oliwia Michalak, Sylwia Pelc, Maria Woźniczka, Aleksandra Trojan – Aleksandra Elko i Karolina Bohdanowicz (na zmiany)
Zagrały też:  Marta Becker, Joanna Ciesielczyk, Patrycja Chrzan, Marcelina Karpińska,