Akademiczki podejmują KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Już w najbliższą sobotę do Gliwic zawita drużyna KSZO Ostrowiec. Zespół ten  w poprzednim sezonie jeszcze występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po spadku jednak  w drużynie tej zaszły  duże zmiany. Odszedł trener i doświadczone siatkarki.

Obecnie w znacznej mierze ekipa prowadzona przez Marcina Ceba składa się z młodych, ale  ambitnych zawodniczek. I właśnie takiej postawy gości możemy się w sobotę spodziewać, szczególnie że pojawiła się nadzieja na uratowanie żeńskiej siatkówki w Ostrowcu, po tym jak władze tego miasta zadeklarowały chęć wparcia mającego problemy finansowe klubu..

Ostrowianki  w poprzedniej kolejce zmierzyły się z Solną Wieliczka i podjęły walkę. W pierwszym i trzecim secie był to wyrównany pojedynek. W tej ostatniej partii zresztą grano na przewagi, a wynik to 30:28 dla Solnej.

Po 18 kolejkach ostrowianki z dorobkiem 7 punktów zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Gliwiczanki w ostatnich trzech spotkaniach toczyły zacięte i wyrównane boje, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek, ulegając po tie-brekach 2:3. Te trzy zdobyte punkty w tych spotkaniach pozwoliły jednak utrzymać ósmą lokatę w tabeli. Akademiczek mają na koncie 25 oczek. Ich przewaga jednak nad Stalą Mielec zmalał do dwóch punktów. Dlatego podopieczne Wojciecha Czapli nie mogą sobie  pozwolić na  porażkę jeśli chcą utrzymać swoją pozycję w tabeli.

Przypomnijmy jeszcze, że w pierwszym meczu rozegrany w Ostrowcu gliwiczanki wygrały 3:0. O komplet punktów trzeba było jednak powalczyć. W sobotę walki i emocji na parkiecie nie powinno  zabraknąć. Zapraszamy do hali przy ul Kaszubskiej. Wstęp wolny!

źródło: azs.gliwice.pl