Kacper Szczurowski wyróżniony w plebiscycie i marszałka woj. Śląskiego.

Kacper Szczurowski to nadzieja gliwickiego judo i obecnie najbardziej utytułowany czynny zawodnik. Wychowanek AZS-u na swoim koncie ma już wszystkie najważniejsze medale w kategoriach mistrzostw Polski.

W poprzednim sezonie sięgnął po brązowy medal mistrzostw Europy. Bardzo udanie też rozpoczął ten rok, wygrywając Puchar Polski Seniorów, który odbił się Józefowie.   Zaraz potem wziął udział w Grand Prix w Tel Avivie, gdzie stawką były punkty kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Po dobrych pojedynkach z bardzo utytułowanymi zawodnikami Kacper zakończył ten turniej V miejsce co dało mu 252 punkty do rankingu Olimpijskiego.

Po zawodach uczestniczył  na campie międzynarodowym, gdzie miał okazję trenować na co dzień z najlepszymi zawodnikami z różnych stron świata.

Sukcesy, te zeszłoroczne i obecne został ydocenione zarówno przez Dziennika Zachodni, a także władze województwa Śląskiego.

31 stycznia miałem przyjemność wziąć udział w podsumowaniu plebiscytu Dziennika Zachodniego „Sportowiec Roku 2019” gdzie dzięki głosom kibiców zająłem pierwsze miejsce w Gliwicach i powiecie gliwickim. Bardzo dziękuję za wsparcie moim najbliższym – mówi Kacper.

Natomiast 10 lutego dżudoka AZS-u został odebrał  nagrodę z rąk Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia  sportowe.

Kacper walczy  w jednaj z najbardziej widowiskowych i zarazem najtrudniejszych kategorii wagowych, bo powyżej 100 kg. Jeszcze ma szanse zakwalifikować się na Igrzyska do Tokio, ale łatwo nie będzie. Na razie jest 75 w rankingu olimpijskim, a na Igrzyska pojedzie 18 najlepszych w danej kategorii wiekowej.    Trenerem 23-latka  jest Bronisław Wołkowicz, który reprezentował Polskę  i Gliwice na Igrzyskach w Atlancie.

Źródło: azs.gliwice.pl