Play-off bez udziału kibiców

W sobotę i niedzielę siatkarki AZS Politechniki Śląskiej i Uni Opole rozegrają pierwsze dwa mecze w play-off. Oba te spotkania odbędą się w Opolu. Zgodnie z wytycznymi z powszechnie wiadomych przyczyn na halę nie będą jednak mieli wstępu kibice.   

Uni Opole w lidze zajęła drugie miejsce, a AZS siódme, dlatego właśnie z tą drużyną zmierzą się podopieczne Wojciecha Czapli. Jako że wyżej w tabeli były opolanki, to właśnie one będą gospodyniami pierwszych dwóch spotkań. Na tym etapie gra się do trzech zwycięstw. Przynajmniej jedno spotkanie odbędzie się więc w Gliwicach.

W rundzie zasadniczej dwukrotnie lepsze były zawodniczki z Opola. Gliwiczanki w tych meczach pokazały jednak, że można powalczyć z wiceliderkami.  Szczególnie zacięte było pierwsze spotkanie, rozegrane w Opolu, które zakończyło się wyniki 3:2 dla gospodyń. Pierwsze dwa sety wygrały jednak gliwiczanki. W czwartym walczono na przewagi. Ostatecznie pojedynke ten zakończył się zwycięstwem Uni 3;2.

W rewanżu rozegranym w Gliwicach wygrana opolanek była już bardziej przekonywująca, ale były momenty w tym meczu, kiedy to Akademiczki walczyły jak równy z równym,  zresztą jednego seta rozstrzygnęły na swoją korzyść.  To spotkanie odbyły się stosunkowo niedawno, bo w ostatni dzień lutego.

W kolejnym meczu gliwiczanki zmierzyły się z Energetykiem Poznań. To także był bardzo wymagający rywal. Akademiczki musiały  w tym spotkaniu zdobyć dwa punkty, aby wskoczyć na siódmą lokatę i cel ten osiągnęły. Dzięki temu nie trafiły w play-off na bardzo mocną w tym sezonie drużynę Jokera Świecie.

Oba spotkanie z Uni Opole rozpoczną się o godzinie 14:45. Gospodarze planują przeprowadzenie transmisji z obu spotkań na Facebooku.