Wyniki – 2014

Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn
Cieszyn – 12-16 04 2014

curlingAż trzy medale we wszystkich kolorach przywieźli z 20 mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Curlingu reprezentanci KŚ AZS Politechniki Śląskiej. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna żeńska AZS Gliwice Rozbitki. Nasze ?złotka? to: Julia Malinowska, Marta Malinowska, Joanna Benet i Ewa Stych.

Uznano to za jedną z największych niespodzianek tych mistrzostw. AZS Gliwice Rozbitki to drużyna złożona z 16-20 letnich zawodniczek. Gliwiczanki wygrały już w tym roku Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów, a teraz sięgnęły po Mistrzostwo Polski Seniorów.

Na lodowisku MOSIR w Cieszynie, gdzie do minionej środy odbywały się te mistrzostwa mieliśmy więcej powodów do radości. Brązowy medal bowiem wywalczyła drużyna żeńska seniorek, a w turnieju męskim srebrny medal zawisł na piersiach Akademików z Gliwic

Wyniki – Kobiety

1. AZS Gliwice Rozbitki – skip Marta Pluta
(Julia Malinowska, Marta Malinowska, Joanna Benet, Ewa Stych)

2. RKC Curlik Ruda Śl. Cofeina – skip Marta Szeliga-Frynia

3. AZS Gliwice Kamikaze – skip Elżbieta Ran
(Elżbieta Ran, Magdalena Domanowska, Dominika Łasak, Magdalena Strączek)

MP 2014 Finały – wyniki 1

RKC Curlik Cofeina v AZS Gliwice Kamikaze 3:2

MCC Warszawa v AZS Gliwice Rozbitki 2:9

Wyniki – Mężczyźni

1. Wa Ku’ta Sopot Curling Team – skip Borys Jasiecki

2. AZS Gliwice Smok – skip Andrzej Augustyniak
(Andrzej Augustyniak, Piotr Kazimierczak, Mirosław Cholewa, Jakub Chawryszków)

Mistrzowie-Polski2014
Od lewej:  Julia Malinowska (dwójka), Marta Malinowska (v-skip), Damian Herman (trener), Marta Pluta (skip), Ewa Stych (jedynka).
Na zdjęciu brakuje Joanny Benet.

AZS Gliwice Smok wygrywa trzecią edycję Ligi KKC
21.02.2014

curlingTrzecią edycję Ligi KKC wygrała drużyna AZS Gliwice, dowodzona przez Andrzeja Augustyniaka. Drużyna AZS Gliwice Smok w finale pokonała ekipę gospodarzy – Krakowskiego Klubu Curlingowego ? skip Krzysztof Kawecki (Krakofsky). Trzecie miejsce dla zespołu Śląskiego KC Krzysztofa Bąka (Kretes).

Faza finałowa Grupy Złotej została rozegrana na lodowisku Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach koło Jastrzębia-Zdroju. Wzięło w niej udział sześć najlepszych drużyn po pierwszej fazie Ligi KKC. W edycji 2013/14 wzięło udział 12 zespołów z pięciu klubów: Rudzkiego Klubu Curlingowego, Śląskiego KC, KS Warszowice, AZS Gliwice oraz Krakowskiego KC.

Wszystkie mecze rundy finałowej zostały zaplanowane na 8 endów, każdej z drużyn przysługiwało 60 minut na ich rozegranie. Poza pomiarami czasu, prowadzone były także statystyki, dzięki którym wyłoniono najskuteczniejszego zawodnika finałów tej grupy. Okazał się nim Karol Nowakowski z Krakowskiego KC.

Po pierwszej fazie rozgrywek w najlepszej sytuacji były dwie niepokonane drużyny ? ŚKC Kretes (Bąk) i KKC Krakofsky (Kawecki). To one zmierzyły się w pierwszym meczu play-off (rozgrywanym systemem podobnym do Page play-off). Po starciu stojącym na wysokim poziomie lepsza okazała się drużyna KKC Krakofsky, wygrywając 8:4. W ten sposób jako pierwsza wywalczyła sobie prawo gry w finale Ligi.

Jako druga do półfinału awansowała drużyna AZS Gliwice Smok (Augustyniak), która pewnie pokonała 10:5 Krakowski KC Mistral (Michał Chudziński). W półfinale gliwiczanie także okazali się lepsi od przeciwników, pokonując ŚKC Kretes 10:6.

W walce o 3 miejsce z ŚKC Kretes zmierzyła się ekipa KS Warszowice Juniorzy. Ci drudzy osłabieni brakiem doświadczonego skipa Damiana Hermana toczyli wyrównaną walkę przez pierwsze pięć endów (bez przejęć, wszystkie za 1 punkt). W szóstym katowiczanie sięgnęli aż po 5 punktów i zwyciężyli ostatecznie 10:3, zyskując brązowe medale ? tak samo jak w poprzedniej edycji Ligi KKC.

Finał również był wyrównany. Lepiej zaczął AZS Gliwice, wygrywając dwa pierwsze endy po błędach KKC, lecz w trzeciej partii krakowianie wygrali za 3 punkty. W piątej z kolei błąd skipa AZS przy decydującym zagraniu sprawił, że tylko 1 pkt powędrował na ich konto (remis 3:3). Partie 5. i 6. zakończyły się podziałem punktów po 1. W przedostatniej doszło do przeniesienia przywileju ostatniego zagrania i przed decydującym endem było 4:4. Zwycięstwo śląskiej ekipy przypieczętował dopiero ostatnim kamieniem skip Andrzej Augustyniak, zapewniając akademikom triumf w Lidze KKC!