Turnieje

Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej judo dla Dzieci 

24Tradycyjnie już  z początkiem grudnia w kultowej hali OSIR w Gliwicach rozegrano Turniej dla Dzieci z okazji Mikołaja. Z tej okazji do grodu nad Kłodnica zjechało  212 zawodników i zawodniczek z 15 klubów z województw: mazowieckiego, opolskiego i śląskiego. Jak ma to miejsce wśród dzieci, rywalizacja byłą bardzo zacięta, ale prowadzono zgodna z duchem sportowym.

Wszyscy uczestnicy otrzymali paczki ze słodyczami sponsorowane przez  Urzędu Miasta Gliwice, FLUOR Gliwice i  AZS Gliwice. Z ramienia organizatora zawodów – KŚ AZS Gliwice nad całą imprezą czuwał sam mistrz, legenda polskiego judo – Czesław Gancarz.

ZOBACZ WYNIKI
ZOBACZ ZDJĘCIA 

 

49. Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci z okazji
Międzynarodowego Dnia Dziecka – czerwiec 2015

turniej-judoJak co roku na przełomie maja i czerwca w hali „OSIR” w Gliwicach rozegrano międzynarodowy turniej Judo z okazji Dnia Dziecka. W tym roku do zawodów zgłosiło się 136 dzieci z dziewięciu klubów polskich oraz z Banika Ostrawa. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowy: I kategoria – rocznik 2006-2007, II kategoria rocznik 2003-2005. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył AZS Gliwice. Wyniki/Zdjęcia TUTAJ

 

48. Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci z okazji  Międzynarodowego Dnia Dziecka
Gliwice 31 maja – 01  czerwca 2014

W zawodach udział wzięło 217 zawodników i zawodniczek z 15 klubów z Polski i Czech miasto-gliwice? To jest przyzwoita liczba, ale bywało już na tym turnieju więcej dzieci, nawet po 350. Akurat tak się złożyło, że w tym czasie na Śląsku są też organizowane podobne turnieje, stąd nieco niższa, ale podkreślam, całkiem pokaźna liczba startujących ? wyjaśnia Czesław Gancarz, główny sędzia zawodów i wiceprezes AZS Gliwice.
Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze. Nie odnotowano większych kontuzji. Wszyscy uczestnicy otrzymali paczki ze słodyczami, a najlepsi medale i puchary ? Startowały głównie dzieci, więc o poziomie zawodów  trudno mówić. Były łatwe wygrane, ale też i zacięte walki. Myślę jednak, że wśród startujących są przyszli mistrzostwie  – ocenia Czesław Gancarz.

Turniej zdominowali młodzi judocy  z AZS Gliwice, którzy zdecydowanie wygrali klasyfikację  drużynową, wywalczyli też wiele medali w poszczególnych kategoriach   wagowych i wiekowych.

Dodać należy, że turniej został zorganizowany dzięki wparciu  Urzędu Miasta Gliwice, Urzędu Marszałkowskiego Katowice, Fluor Gliwice.

azs-gliwice-judo-dzieciKŚ AZS Gliwice Politechniki Śląskiej

 

Wyniki indywidualne pierwszego dnia zawodów

DZIEWCZĘTA
waga 31 kg
Złoty medal                     Leks Paulina                   UKS 2 Rydułtowy
Srebrny medal                 Turij Oliwia                    AZS Gliwic
Brązowy medal               Pelka Karolina                 AZS Gliwice
Brązowy medal               Kasica Marta                   AZS Gliwice

31kg

Waga 33 kg
Złoty medal                     Gowarzewska Alicja     MOSiR Mysłowice
Srebrny medal                Szpilska Edyta              UKS 2 Rydułtowy
Brązowy medal               Siwy Agata                     AZS Gliwice
Brązowy medal               Rzeszutek Julia             Polonia Rybnik

33kg

Waga 35 kg
Złoty medal                     Stawowska Anita            AZS Gliwice
Srebrny medal                Kulik Wiktoria                AZS Gliwice
Brązowy medal               Paczkowska Julia            AZS Gliwice
Brązowy medal               Kłosińska Wiktoria         AZS Gliwice

35kg

Waga 39 kg
Złoty medal                     Toja Ewelina                   MOSiR Mysłowice
Srebrny medal                 Woźnicka Wiktoria         AZS Gliwice
Brązowy medal               Stachowska Patrycja       Polonia Rybnik
Brązowy medal               Wieczorek Marta             AZS Gliwice

39kg

Waga 42 kg
Złoty medal                  Binek Agata                    AHINSA Tarnowskie Góry
Srebrny medal             Banaś Weronika             MDK Gliwice
Brązowy medal            Marchlewska Wiktoria  UKS Trampkarz Zabrze
Brązowy medal            Kołton Helena                 Budowlani Sosnowice

42kg

Waga 43 kg
Złoty medal                     Woś Małgorzata              AHINSA Tarnowskie Góry
Srebrny medal                 Getka Wiktoria                UKS Trampkarz Zabrze
Brązowy medal               Kudla Wiktoria               AZS Gliwice

43kg

Waga 50 kg
Złoty medal                     Batko Dominika              AZS Gliwice
Srebrny medal                 Rybacka Maja                 AZS Gliwice
Brązowy medal               Wróblewska Paulina       UKS Trampkarz Zabrze
Brązowy medal               Potka Anastazja               AZS Gliwice

50kg

Waga +50 kg
Złoty medal                   Żydek Jagoda                  UKS 2 Rydułtowy
Srebrny medal              Purpura Dominika         AZS Gliwice
Brązowy medal             Zawisza Dominika          UKS Trampkarz Zabrze

+50kg

CHŁOPCY

Waga 31 kg
Złoty medal                     Szołtysik Łukasz             AHINSA Tarnowskie Góry
Srebrny medal                 Winter Patryk                  MOSiR Mysłowice
Brązowy medal               Winter Kacper                 MOSiR Mysłowice

men31kg

Waga 35 kg
Złoty medal                     Koziołek Wojciech          UKS 2 Rydułtowy
Srebrny medal                 Śliwiński Dawid              MOSiR Mysłowice
Brązowy medal               Czajka Robert                 UKS Trampkarz Zabrze
Brązowy medal               Mikszta Wojciech            Polonia Rybnik

men35kg

Waga 38 kg
Złoty medal                     Młynek Szumon              AZS Gliwice
Srebrny medal                 Stiborski Kacper             AZS Gliwice
Brązowy medal               Sygiet Grzegorz              Kataguruma Gliwice
Brązowy medal               Sorbian Dominik            AZS Gliwice

men38kg

Waga 42 kg
Złoty medal                     Dziedzic Jakub                MOSiR Mysłowice
Srebrny medal                 Wilk Jan                          UKS  Trampkarz Zabrze
Brązowy medal               Zdrodowski Patryk         MOSiR Mysłowice

Waga 46 kg
Złoty medal                     Włoka Marcin                 MOSiR Mysłowice
Srebrny medal                 Sobek Olaf                      MDK Gliwice
Brązowy medal               Szurma Andrzej              AZS Gliwice
Brązowy medal               Giądła Jakub                   AZS Gliwice

Waga 52 kg
Złoty medal                     Suponik Jakub                UKS 2 Rydułtowy
Srebrny medal                 Gutt Jakub AZS              Gliwice

Waga 55 kg
Złoty medal                     Połomski Szymon                     MDK Gliwice
Srebrny medal                 Pater Adrian                    Budowlani Sosnowiec
Brązowy medal               Tumoszuk Dominik        Budowlani Sosnowice
Brązowy medal               Grzymek Cyprian           PM Katowice

Waga 57 kg
Złoty medal                     Smaga Jakub                   PM Katowice
Srebrny medal                 Gwóźdź Tomasz             UKS 2 Rydułtowy
Brązowy medal               Pardo Marcin                  AZS Gliwice

Waga 70 kg
Złoty medal                     Marciniak Mateusz               AZS Gliwice

PUNKTACJA KLUBOWA

I miejsce AZS Gliwice 52 pkt.
II miejsce UKS 2 Rydułtowy 23 pkt.
III miejsce MOSiR Mysłowice 21 pkt
IV miejsce AHINSA Tarnowskie Góry 15 pkt.
V miejsce MDK Gliwice  11 pkt.
VI miejsce PM Katowice 8 pkt.
VII miejsce Budowlani Sosnowice 7 pkt.
VIII miejsce Polonia Rybnik 2 pkt.
IX miejsce Kataguruma 1 pkt.

Wyniki indywidualne drugiego dnia zawodów

DZIEWCZĘTA

Waga 22 kg
Złoty medal                     Kolondrova Jana             Judo DDM Czeski Cieszyn

Waga 25 kg
Złoty medal                     Wiśniewska Maja            MOSiR Mysłowice
Srebrny medal                 Kmonk Emilia                 MDK Gliwice
Brązowy medal               Jamroszczyk Julia           AZS Gliwice
Brązowy medal               Traczyk Emilai                Polonia Rybnik

Waga 28 kg
Złoty medal                     Sufleta Zofia                   AZS Gliwice
Srebrny medal                 Mentel Natalia                 AZS Gliwice
Brązowy medal               Metelska Kornelia MOSiR Mysłowice

Waga 31 kg
Złoty medal                     Wołkowicz Emilia           AZS Gliwice
Srebrny medal                 Dymitr Anastazja            LKS Simoradz
Brązowy medal               Płonka Emilia                  MDK Gliwice

Waga 32 kg
Złoty medal                     Banaś Zuzanna                MDK Gliwice
Srebrny medal                 Leśniak Matylda              AZS Gliwice
Brązowy medal               Mitrengova Eliska           Judo DDM Czeski Cieszyn

Waga 36 kg
Złoty medal                     Feige Karolina                 AZS Gliwice
Srebrny medal                 Zawadzka Natalia            MOSiR Mysłowice

Waga +36 kg
Złoty medal                     Pszczółkowska Nicole    AZS Gliwice
Srebrny medal                 Wdowiak Julia                AZS Gliwice

Waga 50 kg
Złoty medal                     Batko Dominika              AZS Gliwice
Srebrny medal                 Rybacka Maja                 AZS Gliwice
Brązowy medal               Wróblewska Paulina       UKS Trampkarz Zabrze
Brązowy medal               Potka Anastazja               AZS Gliwice

CHŁOPCY

Waga 24 kg
Złoty medal                     Bereska Michał               AZS Gliwice
Srebrny medal                 Baron Kamil                    LSK Simoradz
Brązowy medal               Radom Mateusz             MDK Gliwice
Brązowy medal               Krocek Karel                   JUDO DDM Czeski Cieszyn

Waga 28 kg
Złoty medal                     Panek Szymon                Polonia Rybnik
Srebrny medal                 Figlus Nikodem              MOSiR Mysłowice
Brązowy medal               Gromadka Szymon         Kataguruma
Brązowy medal               Długi Karol                               AZS Gliwice

Waga 32 kg
Złoty medal                     Młynek Wojciech            AZS Gliwice
Srebrny medal                 Gowarzewski Wojciech MOSiR Mysłowice
Brązowy medal               Bednarz Tomasz             MDK Gliwice
Brązowy medal               Machulik Maciej             AZS Gliwice

Waga 36 kg
Złoty medal                     Nowok Oliwier               AZS Gliwice
Srebrny medal                 Związek Oskar                PM Katowice
Brązowy medal               Herda Filip                      LKS Simoradz
Brązowy medal               Pankiewicz Nikodem                MDK Gliwice

Waga 40 kg
Złoty medal                     Szulik Dawid                            Polonia Rybnik
Srebrny medal                 Gawek Marcin                AZS Gliwice
Brązowy medal               Marciniak Jakub              UKS JUDO Ś
Brązowy medal               Hovjadsky Pavel             JUDO DDM Czeski Cieszyn

Waga 45 kg
Złoty medal                     Zdrodowski Piotr            MOSiR Mysłowice
Srebrny medal                 Ciomcia Nikodem           AZS Gliwice
Brązowy medal               Gliński Jakub                    AZS Gliwice
Brązowy medal               Cwenar Michał                Polonia Rybnik

 Waga +45 kg
Złoty medal                     Kwiatkowski Kacper                 AZS Gliwice
Srebrny medal                 Bydlewski Wojciech                 AZS Gliwice
Brązowy medal               Sygnarski Paweł             MDK Gliwice

NAJMŁODSZA GRUPA WIEKOWA

DZIEWCZĘTA

Waga 24 kg
Złoty medal                     Kolondrowa Jana            JUDO DDM Czeski Cieszyn
Srebrny medal                 Nowocz Iwona                AZS Gliwice

Waga 27 kg
Złoty medal                     Wójcik Lena                   MDK Gliwice
Srebrny medal                 Makowicz Julia               AZS Gliwice

Waga 30 kg
Złoty medal                     Wojciechowska Julia       Polonia Rybnik
Srebrny medal                 Borysów Natalia             AZS Gliwice

Waga 35 kg
Złoty medal                     Siwonia Żaneta               AZS Gliwice

Waga +35 kg
Złoty medal                     Drozdowska Agata         AZS Gliwice
Srebrny medal                 Czerwińska Emilia          AZS Gliwice

CHŁOPCY

Waga 20 kg
Złoty medal                     Kolondra Jan                   LKS Simoradz
Srebrny medal                 Figlus Olaf                      MOSiR Mysłowice
Brązowy medal               Bul Franciszek                MDK Gliwice

Waga 22 kg
Złoty medal                     Witek Wiktor                  MOSiR Mysłowice
Srebrny medal                 Wielgus Mateusz             AZS Gliwice
Brązowy medal               Skrzydło Szymon           AZS Gliwice
Brązowy medal               Czech Grzegorz              MDK Gliwice

Waga 24 kg
Złoty medal                     Wypych Marcin              AZS Gliwice
Srebrny medal                 Stawinoga Karol            AZS Gliwice
Brązowy medal               Prątnicki Kacper            AZS Gliwice
Brązowy medal               Gilner Oskar                   MDK Gliwice

Waga 25 kg
Złoty medal                     Wojciechowski Filip       Polonia Rybnik
Srebrny medal                 Hrynkiewicz Maciej        MDK Gliwice
Brązowy medal               Biernat Tomasz               AZS Gliwice
Brązowy medal               Lomozik Pavel                JUDO DDM Czeski Cieszyn

Waga 27 kg
Złoty medal                     Szulik Szymon                Polonia Rybnik
Srebrny medal                 Hulboj Mateusz             LKS Simoradz
Brązowy medal               Ulczok Adam                  AZS Gliwice
Brązowy medal               Machej Mateusz            LKS Simoradz

Waga 28 kg
Złoty medal                     Zarankiewicz Jan            AZS Gliwice
Srebrny medal                 Kamyszek Tymon           AZS Gliwice
Brązowy medal               Szumera Kacper              AZS Gliwice
Brązowy medal               Pelka Wiktor                   AZS Gliwice

Waga 31 kg
Złoty medal                     Hulin Kamil                    MOSiR Mysłowice
Srebrny medal                 Sumera Oskar                 PM Katowice
Brązowy medal               Sturski Kajetan               AZS Gliwice
Brązowy medal               Tęcza Stanisław               LKS Simoradz

 Waga 35 kg
Złoty medal                 Widera Jakub                     PM Katowice
Srebrny medal            Kwiatkowski Bartłomiej   AZS Gliwice
Brązowy medal           Smurlik Igor                       AZS Gliwice
Brązowy medal           Ntuk Oliver                         AZS Gliwice

 Waga 40 kg
Złoty medal                     Schon Dominik               AZS Gliwice
Srebrny medal                 Budny Mikołaj               AZS Gliwice

Waga 50 kg
Złoty medal                     Madaj Wiktor                  PM Katowice