Oóglnopolski Mikołajkowy Turniej Judo – 2015

Zawody zostały rozegrane na matach Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w dniach 5 – 6.12.2015.miasto-gliwice W zawodach udział wzięło: – w dniu 5.12.2015 212 zawodników i zawodniczek z 15 klubów z województw: mazowieckiego, opolskiego i śląskiego; – w dniu 6.12.2015  52 zawodników i zawodniczek z gliwickich przedszkoli, w formie zabawy Mikołajkowej. Wyniki indywidualne w dniu 5.12.2015

 

CHŁOPCY

Waga 29 kg

Złoty medal Maksymilian Hoszycki UKS 2 Rydułtowy
Srebrny medal Mateusz Sulik AZS Gliwice
Brązowy medal Przemysław Bugaj UKS 2 Rydułtowy
Brązowy medal  Tycjan Grabski AZS Gliwice

Waga 32 kg

Złoty medal  Nikodem Figlus UKS JUOD Mysłowice
Srebrny medal Łukasz Harasimiuk JUSPORT Justynów
Brązowy medal Paweł Fuchs PM Katowice
Brązowy medal Szymon Jeż  AZS Gliwice

Waga 35 kg

Złoty medal Oliwier Nowok AZS Gliwice
Srebrny medal Damian Gorgoń UKS JUDO Wolbrom
Brązowy medal Maciej Machulik AZS Gliwice
Brązowy medal Jakub Jabłoński Gwardia B-B

Waga 38 kg

Złoty medal Wiktor Giza AZS Gliwice
Srebrny medal Bartosz Pradela PM Katowice
Brązowy medal Igor Kozik UKS JUDO Mysłowice
Brązowy medal Artur Broczkowski UKS JUDO Wolbrom

Waga 42 kg

Złoty medal Oskar Związek PM Katowice
Srebrny medal  Grzegorz Sygiet AZS Gliwice
Brązowy medal  Kacper Kozłowski PM Katowice
Brązowy medal  Maciej Browarski AZS Gliwice

Waga 47 kg

Złoty medal Patryk Zdrodowski UKS JUDO Mysłowice
Srebrny medal Dominik Sorbian AZS Gliwice
Brązowy medal Oliwier Płonka Bud. Sosnowiec
Brązowy medal Igor Graniczka UKS 2 Rydułtowy

Waga 51 kg

Złoty medal Jakub Dziedzic UKS JUDO Mysłowice
Srebrny medal Piotr Zdrodowski  UKS JUDO Mysłowice
Brązowy medal Tymoteusz Witt  Bod. Sosnowiec
Brązowy medal  Paweł Grzegorzyca Bud. Sosnowiec

Waga 59 kg

Złoty medal Wojciech Kaleta JUSPORT Justynów
Srebrny medal Szymon Smołka UKS 2 Rydułtowy
Brązowy medal Tomasz Stachowicz UKS JUDO Mysłowice
Brązowy medal Mateusz Zimny RAION Gliwice

Waga 60 kg

Złoty medal Jakub Smaga PM Katowice
Srebrny medal Jakub Zięba Bud. Sosnowiec
Brązowy medal Karol Olczak JUSPORT Justynów

Waga 67 kg

Złoty medal Jagoda Żydek  UKS 2 Rydułtowy
Srebrny medal Wojciech Sosna Bud. Sosnowiec
Brązowy medal Kacper Kwiatkowski AZS Gliwice

DZIEWCZYNY Waga 28 kg

Złoty medal Maja Wiśniewska UKS JUDO Mysłowice
Srebrny medal Emilia Niziołek AZS Gliwice

waga 31 kg

Złoty medal Oliwia Górny  Gwardia B-B
Srebrny medal  Małgorzata Półtoranos  UKS Trampkarz Zabrze
Brązowy medal Julia Skowera AZS Gliwice
Brązowy medal Oliwia Warońska Bud. Sosnowiec

Waga 34 kg

Złoty medal Ola Wybańska Bud. Sosnowiec
Srebrny medal Natalia Sałek UKS JUDO Wolbrom
Brązowy medal Oliwia Turij AZS Gliwice
Brązowy medal Sonia Krzykawska AZS Gliwice

waga 38 kg

Złoty medal Emilia Wołkowicz AZS Gliwice
Srebrny medal Zuzanna Starczyńska AZS AWF Katowice
Brązowy medal Matryna Bugaj UKS 2 Rydułtowy
Brązowy medal Julia Antoniewicz AZS AWF Katowice

waga 42 kg

Złoty medal Nicola Kopia UKS Trampkarz Zabrze
Srebrny medal Wiktoria Kulik AZS Gliwice
Brązowy medal  Wiktoria Gębka  Bud. Sosnowiec
Brązowy medal Natalia Talaga Gwardia B-B

waga 46 kg

Złoty medal Marcelina Wrocławek  Bud. Sosnowiec
Srebrny medal Wiktoria Leks Bud. Sosnowiec
Brązowy medal  Anita Stawowska UKS Trampkarz Zabrze
Brązowy medal Marta Wieczorek AZS Gliwice

waga 50 kg

Złoty medal Wiktoria Getka UKS Trampkarz Zabrze
Srebrny medal Wiktoria Woźnicka AZS Gliwice
Brązowy medal Wiktoria Kudla AZS Gliwice

waga +50kg

Złoty medal Daria Norek UKS 2 Rydułtowy
Srebrny medal Martyna Filipek RAION Gliwice
Brązowy medal Sandra Mońka AZS Gliwice

Wyniki grupy młodszej, rocznik 2006 ? 2009 Chłopcy Waga 22 kg

Złoty medal Filip Cyga UKS JUDO Mysłowice
Srebrny medal Wiktor Lipko MDK Gliwice
Brązowy medal Oskar Pawlikowski Gwardia B-B

Waga 24 kg

Złoty medal Olaf Figlu UKS JUDO Mysłowice
Srebrny medal Tomasz Gawlik AZS Gliwice
Brązowy medal Michał Strzyż  AZS Gliwice
Brązowy medal  Szymon Wietrzycki AZS Gliwice

Waga 26 kg

Złoty medal Mikołaj Gil UKS JUDO Wolbrom
Srebrny medal  Adam Broczkowski  UKS JUDO Wolbrom
Brązowy medal  Igor Guzy UKS JUDO Mysłowice
Brązowy medal Antoni Rychold UKS Kontra Żory

Waga 27 kg

Złoty medal Wiktor Witek UKS JUDO Mysłowice
Srebrny medal Tymon Toporek Feniks Bytom
Brązowy medal Patryk Bazan AZS Gliwice
Brązowy medal Jakub Linke UKS JUDO Mysłowice

Waga 30 kg

Złoty medal Oskar Pedrycz AZS Gliwice
Srebrny medal Maciej Hrynkiewicz MDK Gliwice
Brązowy medal Mateusz Konieczny Feniks Bytom
Brązowy medal Franciszek Niedzielak  AZS Gliwice

Waga 33 kg

Złoty medal  Kamil Hulin UKS JUDO Mysłowice
Srebrny medal Jan Zarankiewicz  AZS Gliwice
Brązowy medal Stanisław Otawa PM Katowice
Brązowy medal  Maciej Kozłowski AZS Opole

Waga 36 kg

Złoty medal Jakub Widera PM Katowice
Srebrny medal Tymon Kamyszek AZS Gliwice
Brązowy medal Bartosz Standera Czarni Bytom
Brązowy medal Piotr Karpierz RAION Gliwice

Waga 40 kg

Złoty medal  Szymon Sówka Bud. Sosnowiec
Srebrny medal Oskar Oberdź RAION Gliwice
Brązowy medal  Michał Wiśniewski AZS Gliwice
Brązowy medal Paweł Karwacki  AZS Gliwice

Waga 45kg

Złoty medal Karol Rdest UKS JUDO Wolbrom
Srebrny medal Kacper Achtelik  UKS 2 Rydułtowy
Brązowy medal Adam Stawinoga AZS Gliwice
Brązowy medal Oliwier Ntuk AZS Gliwice

Waga +45 kg

Złoty medal Rafał Mazur             UKS 2 Rydułtowy
Srebrny medal         Dominik Schon        AZS Gliwice
Brązowy medal       Alan Siwitza Bud. Sosnowiec
Brązowy medal       Natan Skrobacz      Gwardia B-B

 Dziewczęta  Waga 22 kg

Złoty medal Hanna Zawadowska  RAION Gliwice
Srebrny medal  Ola Koteras UKS JUDO Mysłowice
Brązowy medal Julia Warońska  Bud. Sosnowiec
Brązowy medal Zuzia Krzykawska AZS Gliwice

Waga 25 kg

Złoty medal Iga Frosztęga UKS JUDO Mysłowice
Srebrny medal  Zuzia Greiner  UKS 2 Rydułtowy
Brązowy medal Jagoda Biesiadecka UKS JUO Mysłowice
Brązowy medal Kinga Wdowska  AZS Gliwice

Waga 28 kg

Złoty medal Wiktoria Dora  AZS Opole
Srebrny medal  Aleksandra Wdowska AZS Gliwice
Brązowy medal Antonina Krupa AZS Gliwice

Waga 31 kg

Złoty medal Nadia Woźniczka UKS JUDO Wolbrom
Srebrny medal Nikola Wróblewska UKS 2 Rydułtowy
Brązowy medal Magda Nowak  AZS Gliwice
Brązowy medal Maja Bukowska  Feniks Bytom

Waga 34 kg

Złoty medal  Julia Nieswiec Feniks Bytom
Srebrny medal  Oliwia Gacka  Czarni Bytom
Brązowy medal Julia Makowicz  AZS Gliwice
Brązowy medal Paulina Zacharzewska  AZS Gliwice

Waga 38 kg

Złoty medal Anastasia Klein Bud. Sosnowiec
Srebrny medal  Natalia Borysów  AZS Gliwice
Brązowy medal Paulina Opołka AZS Gliwice

Waga 42 kg

Złoty medal Agata Drozdowska UKS Trampkarz Zabrze

KLASYFIKACJA KLUBOWA 

I miejsce AZS Gliwice
II miejsce UKS JUDO Mysłowice
III miejsce Budowlani Sosnowiec
IV miejsce UKS 2 Rydułtowy
V miejsce UKS JUDO Wolbrom
VI miejsce  PM Katowice
VII miejsce RAION Gliwice
VIII miejsce Feniks Bytom
IX miejsce UKS Łódź
X miejsce JUSPORT Justynów
XI miejsce AZS Opole
XII miejsce Gwardia Bielsko ? Biała
XIII miejsce  MDK Gliwice
XIV miejsce Czarni Bytom
XV miejsce UKS KONTRA Żory

Zawody przebiegły w iłej i sportowej atmosferze. Nie odnotowano większych kontuzji. Wszyscy zawodnicy otrzymali paczki ze słodyczami, dzięki przychylności Urzędu Miasta Gliwice, FLUOR Gliwice i organizatorowi AZS Gliwice.

Sędzia Główny

Czesław Garncarz