Wydarzenia

02.04.2014
Akademicy z Gliwic Mistrzami Śląska 

Jeszcze rok temu przyszłość zawodników grających w AZS-u Politechniki Gliwice stała pod dużym znakiem zapytania. Dziś zespół prowadzony przez Sylwestra Walczuka nie tylko nadal istnieje, ale również odnosi sukcesy, jak chociażby zwycięstwo w ostatnich Akademickich Mistrzostwach Śląska.

W ostatni weekend marca zespół oparty na zawodnikach AZS-u Politechniki Śląskiej wzmocniony koszykarzami innych klubów, ale będących studentami Politechniki Śląskiej, po kilku latach przerwy ponownie został Akademickim Mistrzem Śląska.

Drużyna prowadzona przez Sylwestra Walczuka wyprzedziła m.in. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (aktualny Akademicki Mistrz Polski Pierwszoroczniaków) i AZS AWF Katowice (aktualny wicemistrz Akademickich Mistrzostw Polski).

Oprócz wspomnianych rozgrywek uczelnianych, zespół występuje w III lidze i w niedawno zakończonym sezonie 2013/2014 zajął piąte miejsce, plasując się za klubami ze zdecydowanie większym bagażem doświadczenia i aspiracjami na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Dodatkowo zwycięstwo w Akademickich Mistrzostwach Śląska napawa optymizmem przed zbliżającymi się Akademickimi Mistrzostwami Polski w Wałbrzychu 24.04-27.04.

– Progres wyników w minionym sezonie nie byłby możliwy bez wydatnej pomocy Prezesa Klubu KS AZS Politechniki Śląskiej, dyr. Ośrodka Sportu, doc. Krzysztofa Czapli. Naszym nadrzędnym celem klubu jest szkolenie młodzieży akademickiej tak aby umożliwić najzdolniejszym możliwość gry na wyższym poziomie sportowym ? zaznacza trener Walczuk.

Akademickie Mistrzostwa Śląska:
Wyniki grupowe:
23.02.2014
Politechnika Śląska Gliwice
 ? CKI Rybnik ? 48-35
Politechnika Śląska Gliwice ? PWSZ Racibórz ? 52-36
UE Katowice ? Politechnika Śląska Gliwice ? 42-46

16.03.2014
UE Katowice ? Politechnika Śląska Gliwice ? 55-59
Politechnika Śląska Gliwice ? PWSZ Racibórz ? 39-25
CKI Rybnik ? Politechnika Śląska Gliwice ? 17-56

źródło: sportowegliwice.pl