Obiekty sportowe

Hala sportowa
44-100 Gliwice; ul. Kaszubska 28; tel. 32 237 28 0732 237 28 07

W hali tej rozgrywane są mecze siatkarek i siatkarzy KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

Opis obiektu: Hala „Nowa” Ośrodka Sportu powstała w 1993 roku. Głównym przeznaczeniem obiektu jest prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów Politechniki Śląskiej. Po zajęciach hala wykorzystywana jest na zajęcia sekcji i klubów sportowych, organizacji imprez, targów, koncertów, pokazów i konferencji. Obiekt oferuje:

• 2 pełnowymiarowe boiska do siatkówki i koszykówki
  • siłownie
  • saunę
  • widownię na 500 osób
  • gabinet masażu
  • 15 miejsc hotelowych
  • kawiarnię

Hala-kaszubska28
Hala-kaszubska28b

Hala sportowa
44-100 Gliwice; ul. Akademicka 26; tel. 32 237 29 6832 237 29 68

W hali rozgrywane są mecze koszykarzy KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, korzystają z niej też judocy

Hala „OSiR” Ośrodka Sportu to obiekt o wieloletniej tradycji. Wybudowany został w latach 70-tych poprzedniego stulecia. Od tamtej pory odbywały się na nim wszelkie najważniejsze miejskie imprezy, to tutaj swoje ligowe pojedynki toczyli bokserzy, koszykarze, siatkarze. Dziś hala służy studentom do zajęć dydaktycznych a po nich nadal trenują tutaj koszykarze i siatkarze z gliwickich klubów i sekcji sportowych. Obiekt posiada również drugą małą hale, która przeznaczona jest na zajęcia z judo. Tutaj ma swoją siedzibę sekcja judo AZS Gliwice odnosząca znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Hala przystosowana jest również do organizacji imprez, targów, koncertów, pokazów i konferencji. Obiekt oferuje:

• 1 pełnowymiarowe boisko do koszykówki lub siatkówki
  • małą halę do judo i innych sportów walki
  • siłownie
  • widownię na 1000 osób
  • 15 miejsc hotelowych
  • kawiarnię

hala-osir

hala-osirb

Hala Konarskiego
44-100 Gliwice; ul. Konarskiego 22
Z hali też korzystają tenisiści stołowi

hala-konarskiego1

Lodowisko TAFLA
44-100 Gliwice, ul Akademicka 26, tel. 32 237-14-1632 237-14-16, 32 237-25-8632 237-25-86

Z tego obiektu korzysta Sekcja Curlingowa KŚ AZS Politechniki Ślaskiej Gliwice

Opis obiektu
Lodowisko TAFLA uznawane jest za jedno z najnowocześniejszych lodowisk w Polsce. Na obiekcie prowadzone są zajęcie wychowania fizycznego dla studentów Politechniki Śląskiej. Wieczorami oraz w weekendy odbywają się ogólnodostępne ślizgawki. Od roku 2005 drugą dyscypliną obecną na lodowisku jest curling. Obiekt  Polsce wyposażony jest w stałe tory curlingowe, pełny sprzęt do uprawiania tej dyscypliny oraz opiekę instruktora.

lodowisko-tafl1

lodowisko-tafla

w/w obiekty należą do Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej.