Sezon 2018/19

Sezon 2018/19 KADRA

I liga kobiet – sezon 2018/19
Wojciech Czapla – I trener
Krzysztof Czapla – II trener

Nikola Abramajtys


Joanna Ciesielczyk

Nr: 13
Nr: 3
Pozycja: środkowa Pozycja: przyjmująca
Data urodzenia: 13.02.1997 r.
Data urodzenia: 31.05.1999 r.
Wzrost: 185 cm
Wzrost: 182 cm
Ostatni klub: Uni Opole
Ostatni klub: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Kamila Dyduła
Aleksandra Elko
Nr: 9 Nr: 5
Pozycja: skrzydłowa Pozycja: libero
Data urodzenia: 27.12.1998 Data urodzenia: 12.11.1995
Wzrost: 187 Wzrost: 176 cm
Ostatni klub: Sparta Warszawa Ostatni klub: Uni Opole
Magdalena Kowalczyk
Nikola Malczewska
Nr: 1 (2)
Nr: 4 (6)
Pozycja: atakująca Pozycja: rozgrywająca
Data urodzenia: 14.03.1990 r.
Data urodzenia: 07.01.1999 r.
Wzrost: 188 Wzrost: 180
Ostatni klub: Uni Opole
Ostatni klub: Impel Wrocław
Katarzyna Nadziałek
Katarzyna Nowak
Nr 14
Nr 6 (10)
Pozycja: rozgrywająca Pozycja: przyjmująca
Data ur: 10.09.1988 r
Data ur: 18.10.1999 r
Wzrost: 182 cm Wzrost: 180 cm
Ostatni klub: Wisła Warszawa
Ostatni klub: MOS Turek
Iga Piątek
Katarina Osadchuk
Nr. 8
Nr. 11
Pozycja: libero Pozycja: środkowa
Data urodzenia: 21.04.1998 Data urodzenia: 10.11.1991
Wzrost: 176 Wzrost: 190
Ostatni klub: MKS Dąbrowa Górnicza (ML) Ostatni klub: VfB Suhl
Sylwia Pelc
Erica Salanciova
Nr: 7
Nr: 18 (16)
Pozycja: środkowa Pozycja: przyjmująca
Data urodzenia: 30.11.1990 r Data urodzenia:14.06.1991 r.
Wzrost: 189 cm Wzrost: 184 cm
Ostatni klub: WTS Solna
Ostatni klub: TPM Racing Volley
Izabella Trocińska
Malwina Stroińska
Nr: 14
Nr 4
Pozycja: atakująca Pozycja: przyjmująca
Data urodzenia: 23.03.1997 r.
Data urodzenia: 19.05.1998
Wzrost: 177 Wzrost 184
Ostatni klub: AZS AWF Warszawa
Ostatni klub MKS Kalisz
Maria Woźniczka
Nr 1
Pozycja: rozgrywająca
Data urodzenia: 14.14.1994 r.
Wzrost: 178

Ostatni klub: AZS Uni Opole

Transfery – 2018/19

Przychodzą:

  • Katarina Osadchuk (VfB Suhl )
  • Joanna Ciesielczyk (KSZO Ostrowiec)
  • Izabela Trocińska (AZS AWF Warszawa)
  • Aleksandra Elko (AZS Uni Opole)
  • Erika Salanciová (TPM Racing Volley)
  • Nikola Abramajtys (AZS Uni Opole)
  • Sylwia Pelc (WTS Solna)
  • Nikola Malczewska (Impel Wrocław)
  • Magdalena Kowalczyk (Unii Opole)
  • Katarzyna Nowak (MOS Turek)
  • Katarzyna Nadziałek (Wisła Warszawa)
  • Malwina Stroińska (MKS Kalisz)
  • Maria Woźniczka (Uni opole_
  • ……………………………………………………

Odchodzą:

  • Katarina Szapowal (Volejbal Prerov
  • Dominika Kęsik (Karpaty Krosno)
  • Patrycja Tomczyk (Joker Świecie)
  • Paulina Brzoska (Joker Świecie)
  • Adrianna Kukulska (Joker Świecie)
  • Anna Grzechnik (KSZO Ostrowiec.)
  • Anastasia Tracz (UKR) (KSZO Ostrowiec.)’
  • Karolina Szczygieł (Solna Wieliczka)
  • Patrycja Drożdzińska
  • Michalina Jagodzińska
  • Anna Myjak
  • Barbara Sokolińska (Budowlani Toruń)
  • Anastasiya Trach
  • Gvanca Ulumbelashvili

WYNIKI – RUNDA ZASADNICZA

I LIGA KOBIET
Sezon 2018/19
Miejsce rozgrywania spotkań – Gliwice, ul. Kaszubska 28
I runda.
Uwaga – godziny rozpoczęcia spotkań mogą ulec zmianie.
Kol. Data Godz. Gospodarz Gość Wynik
I 29.09.2018 16:00 Energetyk Poznań KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice 3:1 (25:20, 25:21, 32:34, 25:23)
II 06.10.2018 18 00 KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice PWZS Tarnów 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:13)
III 10.10.2018 : Joker Świecie KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice 3:1 (25:22, 25:27, 25):21, 25:18
IV 13.10.2018 16:00 SMS PZPS Szczyrk KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice 2:3 (25:12, 18:25, 25:27, 25:23, 7:15)
V 20.10.2018 17:00 KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice Karpaty Krosno 3:0 (25:11, 25:18, 25:22)
VI 27.10.2018 17:30 Mazowia Warszawa KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice 2:3 (25:21, 22:25, 25:19, 21:25, 13:15)
VII 03.11.2018 18:00 KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice Szóstka Mielec 3:1 (25:22, 25:27, 25:19, 25:14)
VIII 10.11.2018 Uni Opole KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice 3:2 (24:26, 25:17, 22:25, 25:21, 15:11)
IX 14.11.2018 17:00 KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice Budowlani Toruń 3:0 (27:25, 25:17, 26:24)
X 17.11.2018 17:00 MKS Dąbrowa Górnicza KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice 3:1 (25:23, 25:21, 20:25, 25:21)
XI 24.11.2018 18: 00 KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice WTS Włocławek 3:0 (25:14, 25:18, 25:21)
XII 01.12.2018 19 00 Wisła Warszawa KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice 3:1 (25:23, 20:25, 25:18, 25:13)
XIII 05.12.2018 18:00 KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice Solna Wieliczka 1:3 (23:25, 25:23, 16:25, 21:25)

Runda rewanżowa

Kol. Data Godz. Gospodarz Gość Wynik
XIV 08.12.2018 17:00 KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice Energetyk Poznań 0:3 (16:25, 19:25, 20:25)
XV 15.12.2018 18:00 PWZS Tarnów KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice 3:0 (25:19, 25:23, 25:22)
XVI 22.12.2018 17:00 KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice Joker Świecie 0:3 (9:25, 21:25, 9:25)
XVII przełozony 17:00 KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice SMS PZPS Szczyrk 1:3 (20:25, 11:25, 25:20, 19:25)
XVIII 05.01.2018 17:00 Karpaty Krosno KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice 3:0 (25:15, 25:17, 25:11)
IX 12.01.2018 17:00 KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice Mazowia Warszawa 3:0 (25:21, 25:21. 33:31)
XX 16.01.2018 18:00 Szóstka Mielec KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice 2:3 (19:25, 25:20, 25:11, 18:25, 10:15)
XXI 19.01.2018 :17:00 KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice Uni Opole 0:3 (15:25, 20:25, 13:25)
XXII 26.01.2018 18:00 Budowlani Toruń KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice 3:2 (25:16, 25:15, 24:26, 23:25, 15:13)
XXIII 02.02.2018 :17:00 KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (12:25, 14:25, 23:25)
XXIV 09.02.2018 : WTS Włocławek KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice 0:3 (16:25, 14:25, 23:25)
XXV 16.02.2018 :17:00 KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice Wisła Warszawa 3-0 (walkower)
XXVI 23.02.2018 : Solna Wieliczka KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice 3:1 (23:25, 25:9, 25:20, 25:14)

 

tabela po rundzie zasadniczej

miejsce drużyna mecze punkty sety małe punkty
1 MKS Dąbrowa Górnicza 26 64 70:27 2308:1994
2 7R Solna Wieliczka 26 59 65:31 2218:1992
3 Grupa Azoty PWSZ Tarnów 26 56 66:34 2299:2061
4 Enea Energetyk Poznań 26 54 64:38 2348:2135
5 Joker Mekro Energoremont Świecie 26 52 60:38 2264:2070
6 AZS Uni Opole 26 51 64:42 2349:2190
7 Wisła Warszawa 26 46 58:43 2169:2072
8 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 26 32 44:53 2038:2121
9 SMS PZPS Szczyrk 26 30 42:56 2031:2171
10 Budowlani Toruń 26 30 41:60 2092:2239
11 Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass 26 28 42:61 2186:2270
12 BlueSoft Mazovia Warszawa 26 25 41:65 2275:2423
13 UKS Szóstka Mielec 26 14 25:69 1905:2194
14 WTS KDBS Bank Włocławek 26 5 10:75 1522:2072

PLAY OFF

01-03-2019; 18:00
MKS Dąbrowa Górnicza – AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:0 (25:22, 25:17, 25:18)

2-03-2019; 17:00
MKS Dąbrowa Górnicza – AZS Politechniki Śl. Gliwice (3:0 25:10, 25:18, 25:22)

9-03-2019; 17:00
AZS Politechniki Śl. Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:23, 15:25, 20:25, 11:25)

TURNIEJ O MIEJSCE 5-8

3-03-2019 19:30
Energetyk Poznań – AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:0 (25:11, 25:17, 25:22)

24-03-2019
Solna Wieliczka – AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)

AZS PŚ Gliwice kończy sezon na 8 miejscu