Trenerzy

 krzysztof-czapla

Doc. Krzysztof Czapla

trener naczelny

 wojciech-czapla

Wojciech Czapla

trener II

 

Doc. Krzysztof Czapla ukończył w 1975 roku WSWF w Katowicach, a doktorat obronił w 1987 r. Jest Trenerem I klasy w piłce siatkowej. Jako zawodnik grał w AZS Gliwice i AZS Katowice. Pracę dydaktyczną rozpoczął jako asystent w Zakładzie Zespołowych Gier Sportowych WSWF Katowice w 1975 r.

Również w tym roku został trenerem AZS Gliwice. Od 1976 r. pracuje w Politechnice Śląskiej, najpierw w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, a następnie w Ośrodka Sportu.

W 1998 r. uzyskał awans z zespołem męskim AZS Gliwice do II Ligi a w 2004 awans do I Ligi „B”. Z pracą w AZS-ie był związany jeszcze jako student. Był Prezesem K U AZS AWF i jest jednym z założycieli tego Klubu.

W latach 1992/93 będąc członkiem Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach, podjął się roli organizatora Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej. Przychylność Władz Miejskich i Uczelnianych doprowadziła do przejęcia przez Politechnikę Śląską obiektów sportowych miasta. (hala „OSiR”, stadion XX-lecia, lodowisko „Tafla”). Najpierw został Z-cą Dyrektora Ośrodka Sportu Pol. Śl., a później jego Dyrektorem i pełni tą funkcję do dziś.

Jednocześnie jest prezesem KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice (sport wyczynowy).