Gliwice, 02.06.2014r.

 Wyniki XVI Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka

31 maja br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (SP nr 12 im. Mikołaja Kopernika) w Gliwicach rozegrano XVI Ogólnopolski Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka.

Do zawodów zgłosiło się 207 osób (61 dziewcząt i 146 chłopców) z sześciu województw: dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego. W turnieju startowali też zawodnicy z Czech.

Partie szachowe rozgrywane były tempem 15 minut na zawodnika.

Każdy z zawodników rozegrał 9 partii szachowych.

Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą w 4 grupach wiekowych: 8, 10, 13, 16.

W grupie ośmiolatków startowały 84 osoby, w tym 22 dziewcząt i 62 chłopców.

Wyniki:
Dziewczęta do lat 8

  1. Martyna Starosta   – UKS Ognisko Rydułtowy
  2. Helena Kucharska  – UKS przy SP 8 Chrzanów
  3. Karolina Więcek    – PSSz Pszczyna

Chłopcy do lat 8

  1. Jan Choina   – KSz Hetman Ostrowiec Św.
  2. Jan Pisarek   – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
  3. Adam Cituk   – UKS SP1 Jedynka Tychy

W grupie dziesięciolatków startowało 57 osób, w tym 18 dziewcząt i 39 chłopców.

Dziewczęta do lat 10

  1. Emilia Dyląg      – UKS przy SP 8 Chrzanów
  2. Gabriela Króliczek   – MKSz Rybnik
  3. Marta Mucha         – UKS przy SP 8 Chrzanów

Chłopcy do lat 10

  1. Krzysztof Oleksy   – MUKS Smerfy Rybnik
  2. Daniel Trybuś       – MKSz Rybnik
  3. Kamil Piechota     – UKS Ognisko Rydułtowy

W grupie trzynastolatków startowało 47 osób, w tym 16 dziewcząt i 31 chłopców.

Dziewczęta do lat 13

  1. Dominika Gredka      – ChTS Chorzów
  2. Honorata Kucharska   – UKS przy SP 8 Chrzanów
  3. Ludmila Kopcová      – TJ Ostrava

Chłopcy do lat 13

  1. Krzysztof Szczurek    – KKSz Kraków
  2. Oskar Ogłaza                UKS Rodło Opole
  3. Krzysztof Łukasiewicz   – UKS SP3 w Bogatyni

W grupie szesnastolatków startowało 19 osób, w tym 5 dziewcząt i 14 chłopców.

Dziewczęta do lat 16

  1. Anna Kubicka             – KS Carbo-Gliwice Gliwice
  2. Martyna Konopacka – MCKiS Jaworzno
  3. Wiktoria Cieślak        – MKSz Rybnik

Chłopcy do lat 16

  1. Witold Klepek    – PSSz Pszczyna
  2. Michał Choina    – KSz Hetman Ostrowiec Św.
  3. Jakub Lizak         – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

LISTA STARTOWA,  KOMPLET WYNIKÓW (PDF)

Najmłodszą uczestniczką turnieju była pięcioletnia Róża Marcisz (KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny), a najmłodszym uczestnikiem był również sześcioletni Maciej Wolak (KKSz Kraków).

Patronat medialny nad imprezą objął Tygodnik Obywatelski ?Nowiny Gliwickie?.

Organizatorem imprezy dla dzieci i młodzieży była sekcja szachowa Klubu Środowiskowego AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Miasto Gliwice przy współudziale:

Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Starostwa Powiatowego w Gliwicach,

Rady Osiedlowej Kopernik, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Gliwicach.

Dzięki sponsorom ta impreza szachowa mogła odbyć się po raz kolejny w Gliwicach.

Organizatorzy dziękują również: Walcowni Metali Nieżelaznych ?Łabędy? SA, Spółdzielni Mieszkaniowej ?KOPERNIK?, Habitat for Humanity  Gliwice, Cukierni ?Wisienka?, Cukierni ?Pszczółka?.