Mikołaj 2014

XIII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci

Mikołaj2014

6 grudnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 (Szkoła Podstawowa Nr 12) na osiedlu Kopernika w Gliwicach rozegrano

XIII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci.

Do zawodów zgłosiło się 181 osób (52 dziewcząt i 129 chłopców) z pięciu województw: łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego. W turnieju startowali zawodnicy z Czech.

Partie szachowe rozgrywane były tempem 15 minut na zawodnika.

Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą w 4 grupach wiekowych: 8, 10, 13 i 16 lat.

Klasyfikacja końcowa zawodów była przeprowadzona osobno dla dziewcząt i chłopców.

W grupie ośmiolatków startowało 80 osób, w tym 21 dziewcząt i 59 chłopców.

Dziewczęta do lat 8

  1. Martyna Starosta – UKS Ognisko Rydułtowy
  2. Alicja Białek – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
  3. Lucie Fizerová – BŠŠ Frýdek – Místek

Chłopcy do lat 8

  1. Konrad Łyszczarz – UKS przy SP 8 Chrzanów
  2. Alan Bogusz – PSSz Pszczyna
  3. Jan Pisarek – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

W grupie dziesięciolatków startowało 56 osób, w tym 17 dziewcząt i 39 chłopców.

Dziewczęta do lat 10

  1. Zuzanna Adamczyk – UKS Pionier Jastrzębie Zdrój
  2. Emilia Dyląg – UKS przy SP 8 Chrzanów
  3. Gabriela Króliczek – MKSz Rybnik

Chłopcy do lat 10

  1. Tomasz Bąchór – UKS Czarny Koń Olkusz
  2. Bartłomiej Niedbała – SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry
  3. Daniel Koszewski – KSz HETMAŃ Katowice

W grupie trzynastolatków startowało 33 osób, w tym 10 dziewcząt i 23 chłopców.

Dziewczęta do lat 13

  1. Dominika Gredka – ChTS Chorzów
  2. Zofia Hryń – Akademia Szachowa Gliwice
  3. Sandra Orlik – RKS MAT Ruda Śląska

Chłopcy do lat 13

  1. Jakub Ochowicz – UKS Czarny Koń Olkusz
  2. Mikołaj Polczyk – UKS Ognisko Rydułtowy
  3. Mateusz Mańka – Akademia Szachowa Gliwice

W grupie szesnastolatków startowało 12 osób, w tym 4 dziewcząt i 8 chłopców.

Dziewczęta do lat 16

  1. Paulina Kopica – UKS Rodło Opole
  2. Wiktoria Cieślak – MKSz Rybnik
  3. Jagoda Wójcik – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

Chłopcy do lat 16

  1. Jakub Lizak – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
  2. Dawid Klementowski – MKSz Rybnik
  3. Oskar Ogłaza – UKS Rodło Opole

Najmłodszą uczestniczką turnieju była pięcioletnia Marcisz Róża (KS Skoczek Czerwionka-Leszczyny), a najmłodszym uczestnikiem był czteroletni Adam Mika (Przedszkole Nr 17 Gliwice).

Patronat medialny nad imprezą objął Tygodnik Obywatelski ?Nowiny Gliwickie?.

Organizatorem imprezy dla dzieci była sekcja szachowa Klubu Środowiskowego AZS

Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy współudziale:

Miasta Gliwice, Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Rady Osiedlowej Kopernik,

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w Gliwicach.

Dzięki sponsorom ta impreza szachowa mogła odbyć się po raz kolejny w Gliwicach.

Organizatorzy dziękują również:

Walcowni Metali Nieżelaznych ?Łabędy? SA, HH Poland S.A. Gliwice, Habitat for Humanity Gliwice, Cukierni ?Wisienka?, Cukierni ?Pszczółka?.

Plakat_Mikołaj2014