Wyniki – 2014

Puchar Polski Seniorów w Judo
Jacek-Malczewski10 maja w miejscowości Suchy Las odbył się drugi rzut Pucharu Polski Seniorów w Judo. Na zawodach tych nie zabrakło zawodników KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Dwóch z nich ? Jacek Malczewski i  Kamil Niedziela wrócili do Gliwic z medalami. Pierwszy wywalczył srebro, drugi brąz.

Malczewski walczył w kategorii do 66. kg w której rywalizował 15 zawodników. Dżudoka AZS bił się bardzo dobrze i dopiero w walce finałowej musiał uznać wyższość zawodnika z Czarnych Bytom – Łukasza Golusa. Drugie miejsce nie jest jednak zaskoczeniem ? Jacek nie schodzi poniżej pewnego poziomu i na tych zawodach zrobił to, czego sie spodziewałem, wskoczył na podium ? mówi Bronisław Wołkowicz, trener AZS.

Za niespodziankę natomiast można już uznać brązowy medal   Kamila Niedzieli, który  zajął  trzecie  miejsce w kategorii  wagowej do 100 kg. – To jego życiowy sukces, fajny, wynik dobrze się bił , zasłużył na ten medal.

Podkreślić też należy bardzo dobry występ Patryka Kubickiego. Mimo że to jeszcze junior, walcząc w kategorii  wagowej do  73 kg zajął piąte miejsce ? To już można traktować w kategorii miłej niespodzianki. To też jest życiowy wynik tego młodego zawodnika ? ocenia Wołkowicz.

W zawodach uczestniczyło 30 klubów z  całej Polski. KŚ AZS Politechniki Śląskiej w klasyfikacji punktowej mężczyzn zakończył ten turniej na drugim miejscu. Gliwiczan o jeden punkt wyprzedziła Wisła Kraków. Trzecie miejsce zajęli Akademicy z Katowic.

Suchy-Las

Na drugim stopniu podium stanął Jacek Malczewski (KŚ AZS Politechnika Śląska)

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Rzeszowie

5.04.2014 w Rzeszowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Z dumą informujemy, że Kamil Niedziela zajął III miejsce w kategorii 100 kg. Jego trenerem jest oczywiście niezawodny Bronisław Wolkowicz

źródło: judoazsgliwice.pl
Sukcesy naszych młodych zawodników

Od początku marca nasi najmłodsi zawodnicy popisali się niezwykłymi sukcesami w wielu turniejach i z przyjemnością chwalimy się wspaniałymi osiągami naszych przyszłych mistrzów świata 😉 JESTEŚMY SZALENIE DUMNI, ŻE IDZIE WAM TAK ŚWIETNIE, OBY TAK DALEJ!!!

Miejsca zdobyte na ?I Międzynardowym Turnieju Janosikowym Dzieci? w Bielsku ? Białej (1.03.2014r):