O sekcji

Sekcja judo AZS Gliwice liczy sobie już 57 lat. Założył ją Czesław Gancarz, który od początku sekcji nieprzerwanie w nie działa. Obecnie pełni funkcję trenera-koordynatora. Od dawna też zawodnicy tej sekcji odnoszą sukcesy w kategorii juniorów, juniorek młodszych i seniorów. Zdobywają złote, srebrne i wielokrotnie brązowe medale na najważniejszych imprezach krajowych. W minionych latach gliwiccy akademicy regularnie też stają na podium mistrzostw Polski.

Sekcja co roku organizuje Międzynarodowy Turniej Mistrzów Judo ?Złoto Shoguna? ?Złoto Szoguna? gromadzi w jednym miejscu najlepszych zawodników ? mistrzów JUDO, wspólnie z szanowanymi gośćmi, sędziami i wspaniałą publicznością. Biorą w nim udział tylko mistrzowie, członkowie kadr narodowych, olimpijskich, medaliści mistrzostw świata i Europy.

Klub posiada bardzo dużo uzdolnionej młodzieży we wszystkich kategoriach wiekowych. Tylko w roku 2013 zawodnicy wywalczyli 9 medali, w tym 3 medale drużynowo:

– brązowy medal ? Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów

– brązowy medal ? Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów

– brązowy medal ? Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych

– Olimpiada Młodzieży Klubowo II miejsce w Polsce

W Akademickich Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych ? 17 medali

W Mistrzostwach Śląska ? 16 medali

Zawodnicy AZS Gliwice są widoczni na wszystkich zawodach rozgrywanych w Polsce

Szkolenie w sekcji obejmuje wszystkie kategorie wiekowe. Zacząć ćwiczyć można już w wieku 5-6 lat. Treningi odbywają się w hali przy ul Akademickiej 26. Najmłodsi ćwiczą w soboty i niedziele, pozostali w godzinach popołudniowych. Harmonogram treningów można znaleźć TUTAJ.

azs-gliwice-judo-dzieciKŚ AZS Gliwice – najmłodsi adepci Judo