Rozgrywki ligowe

24 kwietnia 2019 r.

UKS QUO VADIS MAKOSZOWY ZABRZE AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA 2:8

Na ostatni ligowy mecz w sezonie 2018/2019 tenisiści stołowi AZS Politechniki Śląskiej wyjechali do Zabrza. W tym meczu AZS walczył o utrzymanie 5 miejsca w tabeli, natomiast zabrzanie po ewentualnym zwycięstwie nad AZS i zwycięstwie UKS Ikara Mierzęcice nad MKS Skarbkiem III Tarnowskie Góry mogli zająć ostatecznie 5 miejsce w tabeli.

W tym meczu to raczej zabrzanie byli faworytami meczu – przez cały sezon zasadniczy zajmowali praktycznie miejsce w pierwszej ligowej trójce, a w pierwszym meczu w Gliwicach zremisowali 5:5 (punkty dla AZS: Arkadiusz MUGOWSKI – 2, Mateusz MISIAK – 1, Michał STEFANIAK – 1, Rafał PTOK – 1).

W pierwszym meczu Mateusz MISIAK po ciekawym i wyrównanym meczu wygrywa z Romanem WIŻĄ 3:2,

a na drugim Wojciech WALDOWSKI pewnie pokonał Zbigniewa WIŻĘ 3:0.

W następnych grach Arkadiusz MUGOWSKI zupełnie nie powalczył z Marianem LEBKIEM przegrywając 0:3,

natomiast na drugim stole Michał STEFANIAK wyraźnie wygrywa z Aleksandrem SZCZYGŁEM 3:0.

Do gier deblowych AZS przystępował z prowadzeniem 3:1 i powiększył zdobycz punktową. Wprawdzie na pierwszym stole Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK przegrali z parą Roman WIŻA / Marian LEBEK 1:3,

ale na drugim stole zwycięstwo odnoszą Wojciech WALDOWSKI / Arkadiusz MUGOWSKI 3:0 z parą Zbigniew WIŻA / Aleksander SZCZYGIEŁ.

W kolejnej serii gier pojedynczych Arkadiusz MUGOWSKI niespodziewanie wygrywa z Romanem WIŻĄ 3:2, chociaż po pierwszym secie wydawało się, że w tym dniu z tego pojedynku zwycięsko wyjdzie Roman WIŻA. Arkadiusz MUGOWSKI wygrał drugiego seta 15:13 i potem mimo, że przegrywał 1:2 w setach, dość łatwo wygrał kolejne dwa sety.

Na drugim stole Michał STEFANIAK po dwóch pierwszych wyrównanych setach ostatecznie pokonał Zbigniewa WIŻĘ 3:0.

Do ostatnich gier gliwiczanie przystępowali ze świadomością, że ten mecz jest już wygrany.

Na pierwszym stole pasjonujący i najlepszy w tym dniu pojedynek, w którym spotkali się Mateusz MISIAK i Marian LEBEK. W pierwszym secie Mateusz MISIAK prowadził już 10:5, aby przegrać go 11:13. W drugim secie Marian LEBEK prowadził 10:7 i przegrywa go 15:17. W trzecim secie Marian LEBEK prowadzi 9:5 i 10:8, aby przegrać go 11:13. Czwarty set zupełnie bez emocji – Mateusz MISIAK wygrywa go 11:1 i cały mecz 3:1.

Zwycięstwo w tym meczu przypieczętował Wojciech WALDOWSKI bardzo pewnie pokonując Aleksandra SZCZYGŁA 3:0.

Co ciekawe – w tym dniu na drugim stole gliwiczanie nie przegrali nawet seta.

Wysokie zwycięstwo na wyjeździe i na zakończenie sezonu było zwieńczeniem dobrej gry tenisistów stołowych AZS Politechniki Śląskiej w tym sezonie, którzy w ostatecznym rozrachunku zajmują 5 miejsce po zakończeniu rozgrywek.

Podsumowanie sezonu AZS w III lidze wkrótce w zakładce „Wydarzenia”.

Punkty dla AZS: Wojciech WALDOWSKI – 2,5, Mateusz MISIAK – 2, Michał STEFANIAK – 2, Arkadiusz MUGOWSKI – 1,5.

(foto: Sławomir STEFANIAK)

 

10 kwietnia 2019 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – UKS IKAR MIERZĘCICE 4:6

Przedostatnia kolejka III ligi mężczyzn w tenisie stołowym w tym sezonie ligowym mogła zdecydować o ostatecznym miejscu w tabeli AZS Politechniki Śląskiej.

AZS zajmował 5 miejsce w tabeli – 23 pkt. (UKS Ikar Mierzęcice – 8 miejsce, bez szans na poprawą miejsca), ale AZS mógł stracić to miejsce w dwóch ostatnich kolejkach na korzyść UKS Quo Vadis Makoszowy Zabrze – 22 pkt. lub MKS Skarbek III Tarnowskie Góry – 21 pkt.

Pierwszy mecz z UKS Ikar Mierzęcice AZS wygrał na wyjeździe – punkty Mateusz MISIAK – 2,5, Michał STEFANIAK – 1,5, Arkadiusz MUGOWSKI – 1,5, Jan CIEPIAŁ – 0,5.

Na pierwszym stole Mateusz MISIAK wygrywa z Waldemarem GLANOWSKIM 3:1

a na drugim Michał STEFANIAK przegrywa z Januszem SOKOŁOWSKIM 1:3.

W kolejnych meczach AZS zanotował przegrane: Arkadiusz MUGOWSKI przegrywa z Jakubem MICHALSKIM 2:3 (w piątym secie 12:14),

a Piotr GONIOWSKI zaskakująco łatwo przegrywa z Arturem ŻMIJEWSKIM 0:3.

Wynik meczu 1:3 był bardzo niekorzystny (oczywiście mając na uwadze utrzymanie wysokiego miejsca w tabeli), tym bardziej, że w pierwszej grze podwójnej niespodziewana przegrana pary Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK z parą Waldemar GLANOWSKI / Jakub MICHALSKI 1:3,

ale na drugim stole para Arkadiusz MUGOWSKI / Piotr GONIOWSKI sprawia niespodziankę i wygrywa z parą Janusz SOKOŁOWSKI / Artur ŻMIJEWSKI 3:1.

Przy wyniku 4:2 dla UKS Ikara, kolejny punkt zdobywa Mateusz MISIAK wygrywając z Jakubem MICHALSKIM 3:0,

ale Michał STEFANIAK przegrywa z Arturem ŻMIJEWSKIM 1:3.

W tym meczu można było jeszcze uratować 1 punkt dla AZS – Arkadiusz MUGOWSKI wygrywa z Waldemarem GLANOWSKI po bardzo wyrównanym meczu 3:2,

ale ostatni mecz dnia Piotr GONIOWSKI przegrywa z Januszem SOKOŁOWSKIM 0:3.

Należy przyznać, że wygrana UKS Ikara w Gliwicach była niemiłą niespodzianką dla AZS, ale zawodnicy z Mierzęcic w pełni zrewanżowali się za poprzednią porażkę u siebie w tym samym stosunku 4:6.

Po tej kolejce AZS pozostał na 5 miejscu w tabeli – UKS Quo Vadis Makoszowy Zabrze przegrał swój mecz z MKS Skarbek III Tarnowskie Góry 4:6 i teraz MKS Skarbek III zajmuje 6 miejsce w tabeli z tą samą ilością punktów co AZS Politechnika Śląska.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2, Arkadiusz MUGOWSKI – 1,5, Piotr GONIOWSKI – 0,5.

(foto: Sławomir STEFANIAK)

 

09 kwietnia 2019 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA II – UKS QUO VADIS MAKOSZOWY II ZABRZE 8:2

Ostatnia (XIV) kolejka Ligi Terenowej miała zdecydować, która drużyna zajmie w tabeli pierwsze miejsce. Wprawdzie aktualny lider AZS II miał dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli UKS Quo Vadis Makoszowy II, ale zawsze wiadomo, że wszelkie wątpliwości i ligowe spekulacje rozstrzyga bezpośrednie spotkanie. W poprzedniej kolejce UKS Quo Vadis Makoszowy II stracił u siebie punkty z LKS Strażakiem III Mikołów – stąd AZS II, aby wygrać ligę powinien zdobyć przynajmniej 3 małe punkty – pierwszy mecz AZS II wygrał 8:2 i to w Zabrzu i stąd praktycznie przez cały sezon prowadził w lidze.

Do tego spotkania AZS II przystąpił w potencjalnie najmocniejszym składzie (pierwszy stół – Sławomir STEFANIAK, Jan CIEPIAŁ, drugi stół Wojciech WALDOWSKI, Mieczysław JEWECZKO, rezerwowi – Aneta KULA, Leszek LOLO – do tej pory Aneta KULA i Leszek LOLO zdobyli po 11 pkt.).

Już w pierwszych meczach singlowych AZS II zdobył komplet punktów. Sławomir STEFANIAK pokonał Zbigniewa WIŻĘ 3:0,

a Wojciech WALDOWSKI również 3:0 wygrywa z Julianem STARONIEM

W kolejnej serii Jan CIEPIAŁ bardzo pewnie wygrywa z Piotrem ROKITĄ

a Mieczysław JEWECZKO z Sebastianem WIATREKIEK 3:1

W grach deblowych AZS II stracił pierwszy punkt – na pierwszym stole Aneta KULA / Sławomir STEFANIAK przegrali po wyrównanej grze z parą Piotr ROKITA / Sebastian WIATREK 1:3, ale na drugim stole Wojciech WALDOWSKI / Mieczysław JEWECZKO dość pewnie wygrywają 3:0 z parą Julian STAROŃ / Zbigniew WIŻA i już było wiadomo, że Ligę Terenową wygra AZS Politechnika Śląska II Gliwice.

Kolejne mecze singlowe przyniosły kolejne punkty: Sławomir STEFANIAK bez problemów wygrywa z Piotrem ROKITĄ 3:0

a na drugim stole Wojciech WALDOWSKI wygrywa z Sebastianem WIATREKIEM 3:0

Ostatnia seria gier to przegrana Anety KULI ze Zbigniewem WIŻĄ, po bardzo wyrównanym pojedynku 2:3

i wygrana Leszka LOLO z Julianem STARONIEM 3:1

Tym zwycięstwem AZS II przypieczętował swoje zwycięstwo w lidze i dobrą grę w przekroju całego sezonu, wyprzedzając UKS Quo Vadis Makoszowy II Zabrze o 4 punkty.

Szczegóły z sezonu AZS II w Lidze Terenowej wkrótce w zakładce „Wydarzenia”.

Punkty dla AZS: Wojciech WALDOWSKI – 2,5, Sławomir STEFANIAK – 2, Mieczysław JEWECZKO – 1,5, Leszek LOLO – 1, Jan CIEPIAŁ – 1.

(foto Sławomir Stefaniak)

 

03 kwietnia 2019 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – MKS SKARBEK III TARNOWSKIE GÓRY 8:2

Kolejny mecz III ligi w Gliwicach, AZS spotkał się z MKS Skarbkiem III Tarnowskie Góry. Obie drużyny to „sąsiedzi z tabeli”, Skarbek III zajmuje 6 miejsce w tabeli, a AZS 7 miejsce – obie drużyny maja po 21 punktów, Skarbek III ma lepszy bilans „małych punktów”.

Pierwszy mecz rozegrany w Tarnowskich Górach wygrał AZS 6:4 (punkty Piotr GONIOWSKI – 2, Mateusz MISIAK – 1,5, Michał STEFANIAK 1,5, Rafał PTOK – 1).

Gliwiczanie rozpoczęli ten mecz bardzo dobrze – Mateusz MISIAK wygrał z Juliuszem GULBĄ 3:0,

a Michał STEFANIAK  z Jakubem KACZMARKIEM 3:1.

W drugiej serii AZS połowicznie podtrzymał dobra passę. Na pierwszym stole Arkadiusz MUGOWSKI wygrywa z Pawłem ADAMUSEM 3:0,

ale na drugim Piotr GONIOWSKI przegrywa z Mikołajem ADAMCZYKIEM 2:3.

Do gier podwójnych AZS prowadził 3:1 i myśląc o dwóch punktach w meczu należało w grach podwójnych zdobyć co najmniej 1 punkt.

Deble ułożyły się po myśli gliwiczan. Na pierwszym stole para Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK przy prowadzeniu 2:0, uwierzyli w łatwe zwycięstwo z parą czołowych śląskich kadetów Juliuszem GULBĄ i Mikołajem ADAMCZYKIEM, przegrali dwa kolejne sety, ale ostatecznie wygrali 3:2.

Na drugim stole Arkadiusz MUGOWSKI / Piotr GONIOWSKI po przegraniu pierwszego seta, wygrali trzy kolejne sety z parą Paweł ADAMUS / Jakub KACZMAREK.

Po pierwszej serii gier pojedynczych i grach podwójnych wynik 5:1 był doskonały i teraz należało zdobyć decydujący o zwycięstwie punkt, ale patrząc choćby na mecz w Lisowie – może to być poważny problem.

W tym meczu tego problemu nie było, już w pierwszym meczu (po grach podwójnych) Mateusz MISIAK wygrywa z Pawłem ADAMUSEM 3:0 i zapewnia zwycięstwo AZS.

Na drugim stole Michał STEFANIAK przegrywa z Mikołajem ADAMCZYKIEM 1:3.

W ostatniej parze Arkadiusz MUGOWSKI pokonał Juliusza GULBĘ 3:1, a Piotr GONIOWSKI również 3:1 wygrywa z Jakubem KACZMARKIEM.

Po tym zwycięstwie AZS awansował na 5. miejsce w tabeli i w kolejnym meczu (w dniu 10 kwietnia) spotka się z UKS Ikar Mierzęcice – będzie to zarazem ostatni mecz w Gliwicach w sezonie 2018/2019. Ostatni mecz AZS rozegra z UKS QUO VADIS Makoszowy Zabrze w dniu 24 kwietnia w Zabrzu.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2,5, Arkadiusz MUGOWSKI – 1,5, Michał STEFANIAK – 1,5, Piotr GONIOWSKI – 1,5.

(foto Sławomir Stefaniak)

 

02 kwietnia 2019 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA II – WILKI II WILCZA – 10:0

W przedostatnim meczu Ligi Terenowej AZS II spotkał się z Wilkami II z Wilczej. Wilki II to trzecia drużyna ligi i nawet wygrana z AZS II nie mogła poprawić jej miejsca w tabeli, ale może też w ostatniej kolejce stracić trzecie miejsce na rzecz Strażaka III Mikołów. AZS II z kolei walczy o utrzymanie lidera i dwa punkty z Wilczą były wprost konieczne.

W pierwszym meczu AZS II bardzo wysoko i to na wyjeździe pokonał Wilków II – aż 10:0 i to właśnie AZS II był już przed rozpoczęciem meczu zdecydowanym faworytem.

W pierwszym składzie AZS II przystąpił do meczu identycznie jak w meczu wyjazdowym w Wilczy (Jan CIEPIAL, Sławomir STEFANIAK, Wojciech WALDOWSKI, Mieczysław JEWECZKO), natomiast Wilki II wystąpili w nieco zmienionym składzie.

Początek meczu bardzo obiecujący dla AZS II. Jan CIEPIAŁ wygrywa z Dariuszem ŻYDKIEM 3:0,

a Wojciech WALDOWSKI z Dariuszem KRÓLIKOWSKIM również 3:0.

Kolejna seria to również zwycięstwa gliwiczan – Sławomir STEFANIAK wygrywa z Krzysztofem PIĄTKIEM, a Mieczysław JEWECZKO z Januszem WYMYSŁO także 3:0.

Po pierwszej serii singli zanosiło się, że AZS II odniesie zwycięstwo już po rozegraniu dwóch gier podwójnych.

Na pierwszym stole para Aneta KULA / Sławomir STEFANIAK już na początku meczu przegrywają dwa sety z parą Dariusz ŻYDEK / Krzysztof PIĄTEK, ale trzeciego seta wygrywają 11:1, w czwartym secie goście prowadzą 7:1, aby go przegrać do 9. Piąty set nie był już tak emocjonujący i para Aneta KULA / Sławomir STEFANIAK wygrywają go 11:6 i ten mecz 3:2.

Inny przebieg gry na drugim stole, para Mieczysław JEWECZKO / Wojciech WALDOWSKI dość pewnie wygrywają z parą Dariusz KRÓLIKOWSKI / Janusz WYMYSŁO 3:1, choć z pewnymi problemami w 2. i 3. secie.

Ostatnia seria singli nie decydowała już o zwycięstwie, a o rozmiarach zwycięstwa AZS II.

Aneta KULA (zmieniła Jana CIEPIAŁA) po początkowych trudnościach wygrywa z Krzysztofem PIĄTKIEM 3:1,

a Wojciech WALDOWSKI wygrywa z Januszem WYMYSŁO 3:0.

Ostatnie gry to również zwycięstwa AZS II – na pierwszym stole Sławomir STEFANIAK wygrywa z Dariuszem ŻYDKIEM 3:0, a na drugim Leszek LOLO (zmienił Mieczysława JEWECZKO) po ciekawym meczu wygrywa z Dariuszem KRÓLIKOWSKIM, prezentując doskonałą obronę w drugiej i trzeciej strefie.

Wygrana AZS II zapewnia utrzymanie pozycji lidera, a o końcowym zwycięstwie w lidze zadecyduje mecz z drugą drużyną UKS QUO VADIS Makoszowy II Zabrze, który zostanie rozegrany 9 kwietnia w Gliwicach.

Punkty dla AZS: Sławomir STEFANIAK – 2,5, Wojciech WALDOWSKI – 2,5, Mieczysław JEWECZKO – 1,5, Aneta KULA – 1,5, Leszek LOLO – 1, Jan CIEPIAŁ – 1.

(foto Sławomir Stefaniak)

 

29 marca 2019 r.

LKS STRAŻAK III MIKOŁÓW – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA II – 0:10

Dwa dni po spotkaniu pierwszych drużyn w Mikołowie, ponownie spotkały się dwie drużyny klubowe – w tym przypadku LKS Strażak III i AZS II. W przeciwieństwie do meczu pierwszych drużyn – w tym przypadku to raczej AZS II był zdecydowanym faworytem meczu (wystarczy dodać, że pierwszy mecz w Gliwicach, AZS II wygrał 9:1).

Pierwsze gry singlowe dodały nieco optymizmu gliwiczanom. Leszek LOLO wygrał z Łukaszem NOGLIKIEM 3:0 i Sławomir STEFANIAK (w spotkaniu dwóch defensorów) okazał się lepszy od Macieja URBASIA i wygrał 3:0.

W kolejnej serii dwa punkty dla AZS II – wygrywa Jan CIEPIAŁ

i Mieczysław JEWECZKO.

Gry deblowe przyniosły komplet punktów dla AZS II – na pierwszym stole wygrywa para Jan CIEPIAŁ / Leszek LOLO, a na drugim Mieczysław JEWECZKO / Sławomir STEFANIAK.

Po tych grach zwycięstwo w meczu zostało już ustalone, ale w kolejnych grach AZS II zdobył 4 kolejne punkty

i wygrał bardzo okazale w Mikołowie 10:0.

Punkty dla AZS: Sławomir STEFANIAK – 2,5, Jan CIEPIAŁ – 2,5, Mieczysław JEWECZKO – 2,5, Leszek LOLO – 2,5.

(foto Sławomir Stefaniak)

 

27 marca 2019 r.

LKS STRAŻAK MIKOŁÓW – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 6:4

W XIX. kolejce III ligi AZS wyjechał do Mikołowa. W pierwszej rundzie w Gliwicach AZS wygrał z LKS Strażak 6:4 (punkty – Mateusz MISIAK – 2,5, Michał STEFANIAK – 2,5, Rafał PTOK – 1).

Aktualnie AZS zajmuje 7 miejsce, a LKS Strażak 3 miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszym meczu Arkadiusz MUGOWSKI spotkał się z Markiem SZAFARCZYKIEM i nie przysporzył zawodnikowi Mikołowa kłopotów z zdobyciu pierwszego punktu przegrywając 0:3. Na drugim stole Piotr GONIOWSKI również przegrywa z Adrianem NOWOROLNIKIEM 1:3.

W kolejnej serii pierwszy punkt dla AZS zdobywa Mateusz MISIAK wygrywając z Kamilem GALICKIM w trzech setach. Z kolei na drugim stole Michał STEFANIAK przegrywa z Dawidem KOTWICĄ 1:3.

Przegrywając w meczu 1:3, AZS zdobył komplet punktów w grach podwójnych.

O ile na drugim stole Arkadiusz MUGOWSKI i Piotr GONIOWSKI niespodziewanie łatwo wygrywają z parą Adrian NOWOROLNIK / Dawid KOTWICA 3:0

o tyle na pierwszym stole trwała zacięta walka. Mateusz MISIAK / Michał  STEFANIAK zwycięsko wychodzą z tego pojedynku wygrywając z parą Marek SZAFARCZYK / Kamil GALICKI 3:2

– teraz stan meczu wyrównał się na 3:3.

Do pierwszego singla w drugiej serii pierwszy podchodzi Mateusz MISIAK i po zaciętym pojedynku pokonuje Marka SZAFARCZYKA 3:1

Jako drugi gra Michał STEFANIAK i przegrywa z Adrianem NOWOROLNIKIEM 0:3

– stan meczu 4:4.

Ostatnie dwa pojedynki nie przynoszą punktów dla AZS. Arkadiusz MUGOWSKI mimo doskonałego początku meczu przegrywa z Kamilem GALICKIM 1:3

a na drugim stole Piotr GONIOWSKI dość łatwo przegrywa z Dawidem KOTWICĄ 0:3.

Należy przyznać, że remis w tym meczu był w zasięgu gliwiczan, szczególnie przy niespodziewanych dwóch punktach w grach podwójnych, ale niestety na drugim stole gliwiczanie nie zdobyli punktu w singlu w tym meczu.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2,5, Michał STEFANIAK – 0,5, Arkadiusz MUGOWSKI – 0,5, Piotr GONIOWSKI – 0,5.

 

21 marca 2019 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – KS ORTHOMEDYK SPIN CZĘSTOCHOWA 4:6

W przełożonym meczu III ligi tenisa stołowego AZS spotkał się z drugą drużyną ligi KS Orthomedyk Spin Częstochowa. W poprzedniej rundzie gliwiczanie przegrali w Częstochowie 3:7 (2 pkt. – Rafał PTOK, 1 pkt. – Mateusz MISIAK). We własnej hali należało oczekiwać dobrej gry i dobrego wyniku AZS.

W pierwszych parach meczu Mateusz MISIAK bardzo pewnie wygrywa z najlepiej punktującym zawodnikiem Częstochowy Jarosławem ROLAKIEM 3:0,

z kolei na drugim stole Michał STEFANIAK równie pewnie przegrywa z Markiem CHYBIŃSKIM 0:3

W kolejnych grach Arkadiusz MUGOWSKI przegrywa z Tomaszem ŁOJTKIEM 2:3 (nie wykorzystując szansy wygrania 2. seta i szansy prowadzenia 2:0).

Na drugim stole Rafał PTOK przegrywa z dobrze grającym kadetem Tomaszem WRZEŚNIAKIEM 1:3 (w Częstochowie wygrał z nim 3:2)

Przed grami podwójnymi częstochowianie prowadzili 3:1 i zanosiło się, że w kolejnych meczach powiększą przewagę.

Ale gry deblowe skończyły się remisem. Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK wygrywają z parą Jarosław ROLAK / Tomasz ŁOJTEK 3:2, wygrywając kolejno 4. i 5. seta.

Arkadiusz MUGOWSKI i Rafał PTOK nie poradzili sobie z parą Marek CHYBIŃSKI / Tomasz WRZEŚNIAK i przegrali 0:3

Gry singlowe rozpoczynają się od wygranych AZS. Mateusz MISIAK po najlepszym i najciekawszym meczu dnia wygrywa z Tomaszem ŁOJTKIEM 3:2 – w 5. secie 14:12

a Michał STEFANIAK pokonuje Tomasza WRZEŚNIAKA 3:1

Stan meczu wyrównał się na 4:4 i o wyniku końcowym miały zdecydować dwa ostatnie single.

Na pierwszym stole Arkadiusz MUGOWSKI spotkał się z Jarosławem ROLAKIEM i rozpoczął ten mecz bardzo niekorzystnie. Szczególnie nie wykorzystał szansy w 2. secie, w którym prowadził cały set i w końcówce 10:8 i przegrał go do 10. Przy stanie 0:2 Arkadiusz MUGOWSKI zagrał zdecydowanie lepiej i wyrównał stan meczu na 2:2, ale 5. seta przegrał 9:11 i cały mecz 2:3

Na drugim stole Rafał PTOK wygrał wprawdzie 1. seta 13:11 z Markiem CHYBIŃSKIM, ale kolejne trzy sety wygrał zawodnik z Częstochowy

i to częstochowianie wywieźli z Gliwic komplet punktów.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2,5, Michał STEFANIAK – 1,5.

(foto: Sławomir STEFANIAK)

 

20 marca 2019 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – KTS II GLIWICE – 1:9

Kolejny mecz III ligi męskiej to spotkanie z niekwestionowanym liderem rozgrywek KTS II Gliwice. W pierwszej rundzie KTS II wygrał u siebie wysoko, w tym meczu rewanżowym również był zdecydowanym faworytem.

W pierwszej grze Mateusz MISIAK pokonał Krzysztofa PAWŁOWSKIEGO 3:1 i była to wygrana w pełnia zasłużona.

Na drugim stole Michał STEFANIAK bardzo wyraźnie przegrał z Michałem SIWCEM 0:3.

W kolejnym meczu na pierwszym stole wyjątkowo wyrównany i ciekawy pojedynek Arkadiusza MUGOWSKIEGI i Aleksandra LILIENA, wprawdzie Arkadiusz MUGOWSKI prowadził 2:1, ale 4. i 5. set to popis umiejętności Aleksandra LILIENA, który wygrywa mecz 3:2.

Na drugim stole Piotr GONIOWSKI przegrywa z Szymonem RADŁO 0:3

i KTS II prowadzi 3:1.

Obie gry deblowe przegrane – Mateusz MISIAK / Arkadiusz MUGOWSKI przegrali z parą Aleksander LILIEN / Krzysztof PAWŁOWSKI 0:3

a Rafał PTOK / Michał STEFANIAK z parą Szymon RADŁO / Michał SIWIEC 1:3

Ostatnia seria gier pojedynczych nie przyniosła przełomu, a tym samym punktów dla AZS. Mateusz MISIAK przegrywa z Aleksandrem LILIENEM 0:3, równolegle Rafał PTOK (zmienił Michała STEFANIAKA) przegrywa z Szymonem RADŁO 0:3

W ostatnich grach Arkadiusz MUGOWSKI przegrywa z Krzysztofem PAWŁOWSKIM 0:3, a Piotr GONIOWSKI z Michałem SIWCEM 0:3

W porównaniu do poprzedniego meczu tych drużyn AZS zagrał zdecydowanie słabiej niż w meczu wyjazdowym w poprzedniej rundzie i tylko pierwsze mecze Mateusza MISIAKA i Arkadiusza MUGOWSKIEGO pokazały ich naprawdę duże umiejętności i możliwości.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 1.

(foto: Sławomir STEFANIAK)

 

15 marca 2019 r.

LKS NAPRZÓD II ŚWIBIE – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA II – 1:9

Lider Ligi Terenowej AZS Politechnika Śląska II Gliwice w meczu wyjazdowym spotkał się w meczu wyjazdowym z 5. drużyną ligi LKS Naprzód II Świbie. W poprzedniej rundzie AZS II pewnie wygrał u siebie 9:1 (punkt dla Naprzodu wywalczył Marcin RYGOL), ale mecze wyjazdowe moja swoje prawa, a gospodarze grają u siebie najczęściej o klasę lepiej i skuteczniej.

Początek meczu zapowiadał łatwe zwycięstwo AZS II. Jan CIEPIAŁ wygrał z Arturem DUDKIEM 3:0,  a Sławomir STEFANIAK pokonał najlepiej punktującego zawodnika Świbia Marcina RYGOLA również 3:0

W następnej serii – niespodzianka Mariusz KOTYRBA (LKS Naprzód II) niepodziewanie łatwo wygrywa z Leszkiem LOLO 3:0

ale na drugim stole Mieczysław JEWECZKO wygrywa z Piotrem KOŻUSZKIEM 3:0 i AZS II prowadzi w meczu 3:1

Gry podwójne i dwa punkty dla AZS II. O ile Jan CIEPIAŁ / Leszek LOLO pewnie wygrywają swoja grę z Arturem DUDKIEM / Mariuszem KOTYRBĄ 3:0, o tyle para Mieczysław JEWECZKO / Sławomir STEFANIAK – przy prowadzenie 2:0, przegrywają dwa kolejne sety i w dość dramatycznych okolicznościach wygrywają 5. Seta (11:8) i cały mecz 3:2.

Po pierwszej rundzie singli i grach deblowych AZS II prowadzi 5:1 i tylko jednego punktu brakuje do wygrania meczu.

Ten decydujący punkt zdobywa Leszek LOLO, który po trudnej grze pokonał Artura DUDKA 3:2. W tej serii gier z doskonalej strony pokazał się najlepszy zawodnik Świbia – Marcin RYGOL, który zupełnie bez kompleksów zagrał doskonały mecz i był bliski zwycięstwa z Mieczysławem JEWECZKO, ale ostatecznie przegrał po pięciosetowej grze 2:3, ale pokazał się z najlepszej sportowej strony.

Ostatnie gry nie były już tak wyrównane i przebiegały pod dyktando gliwiczan. Jan CIEPIAŁ wygrał z Mariuszek KOTYRBĄ 3:0 i podobnie Sławomir STEFANIAK pokonał Piotra KOŻUSZKA 3:0

Dwa punkty AZS II w pełni zasłużone, ale LKS Naprzód Świbie zagrał zdecydowanie lepiej niż w Gliwicach, taki sam wynik meczu nie do końca odzwierciedla wyrównane mecze.

Punkty dla AZS: Sławomir STEFANIAK – 2,5, Jan CIEPIAŁ – 2,5, Mieczysław JEWECZKO – 2,5, Leszek LOLO – 1,5.

 

06 marca 2019 r.

LKS LISWARTA LISÓW – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 4:6

Rozpoczęła się II runda rozgrywek w III lidze tenisa stołowego. AZS (szósta drużyna ligi) rozpoczęła rozgrywki od meczu wyjazdowego z LKS Liswartą w Lisowie (trzecia drużyna rozgrywek). W pierwszej rundzie Lisów bardzo pewnie wygrał w Gliwicach 7:3 i w tym meczu był pewnym faworytem meczu, a remis w tym przypadku byłby dużym sukcesem AZS.

Dwa pierwsze mecze bardzo wyrównane i na remis – na pierwszym stole Mateusz MISIAK wygrywa z Mariuszem KOCZYBĄ 3:2 (dwa sety wygrywa 14:12, ale 5. set już wyjątkowo pewnie 11:3).

Na drugim stole Rafał PTOK po bardzo ciekawym i widowiskowym pojedynku przegrywa z Wojciechem PYTLASEM 2:3, choć mógł ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść w czterech setach.

W kolejnym meczu pierwszej serii Arkadiusz MUGOWSKI, po doskonałej grze wygrywa z Krzysztofem MALCHEREM (w tej rundzie przeszedł na pierwszy stół) 3:0.

Zdecydowane bardziej zacięta i nieprzewidywalna gra toczyła się na drugim stole. Michał STEFANIAK przegrywa z Piotrem SKUBAŁĄ pierwszego seta do 3, natomiast w drugim secie Michał STEFANIAK przegrywa już 4:10, aby w końcu wygrać go 13:11. Kolejne dwa sety zawodnicy wygrywają na przemian na przewagi, ale w 5. secie  Michał STEFANIAK wygrywa 11:5

i ustala aktualny wynik meczu na 3:1 dla AZS – co stanowi swego rodzaju miłą niespodziankę, ale też należało pamiętać, że w kilku poprzednich ostatnich meczach przy takim samym prowadzeniu udało się osiągnąć tylko remis.

Gry deblowe w ostatnich meczach rundy zasadniczej nie były dumą AZS, w dwóch ostatnich meczach wystarczyło wygrać przynajmniej po jednej grze podwójnej i AZS miałby 2 punkty więcej w ligowej tabeli.

Na pierwszym stole Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK prowadzili z parą Mariusz KOCZYBA / Krzysztof MALCHER 2:0, aby po wyrównanym 3. secie przegrać na przewagi i bardzo wyraźnie przegrać w 4. seta. Piąty set to praktycznie walka punkt za punkt, ale ostatecznie Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK wygrywają tego seta 13:11 i cały mecz 3:2.

Inny przebieg meczu na drugim stole, Arkadiusz MUGOWSKI / Rafał PTOK wygrywają pierwszego seta 11:5 z parą Piotr SKUBAŁA / Wojciech PYTLAS, aby kolejnego przegrać do 5. Kolejne sety bardzo wyrównane, ale 3. i 4. seta gliwiczanie wygrywają po 12:10.

Wygrane gry podwójne to poważna zaliczka i AZS prowadzi 5:1.

Druga seria gier pojedynczych rozpoczyna się od dwóch porażek AZS. Arkadiusz MUGOWSKI przegrywa z Mariuszem KOCZYBĄ – nawiązuje w tym meczu walkę tylko w trzecim secie, którego przegrywa 13:15.

Na drugim stole Michał STEFANIAK przegrywa z Wojciechem PYTLASEM 1:3.

Ostatnia seria gier przynosi rozstrzygnięcie meczu – na pierwszym stole Mateusz MISIAK nie bez problemów wygrywa z Krzysztofem MALCHEREM 3:1 i decyduje o zwycięstwie AZS.

Na drugim stole Rafał PTOK przegrywa z Piotrem SKUBAŁĄ 1:3 (trzy pierwsze sety na przewagi – 1. dla Rafała PTOKA, 2. i 3. dla Piotra SKUBAŁY).

Wygrana na wyjeździe z trzecią drużyną ligi i drużyną, która w ubiegłym sezonie grała w II lidze to niewątpliwy sukces AZS i z pewnością spora niespodzianka w tej rundzie rozgrywek.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2,5, Arkadiusz MUGOWSKI – 1,5, Michał STEFANIAK – 1,5, Rafał PTOK – 0,5.

 

05 marca 2019 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA II – STS II ŻERNICA 9:1

Po miesięcznej przerwie do rozgrywek powracają tenisiści stołowi Ligi Terenowej. W drugim meczu rundy rewanżowej AZS II zmierzył się z STS II z Żernicy. Należy wspomnieć, że pierwszy mecz na wyjeździe w Żernicy, AZS II przegrał 4:6, co kosztowało utratę samodzielnego prowadzenia w tabeli ligowej.

Już z ustawienia meczowego wynikało, że AZS II potraktował ten mecz niezwykle prestiżowo i do gry wystawił potencjalnie najlepszych zawodników: Wojciecha WALDOWSKIEGO, Sławomira STEFANIAKA, Anetę KULĘ, a w rezerwie pozostawali Jan CIEPIAŁ i Leszek LOLO.

Dwie pierwsze gry pokazały, że o zwycięstwo może być trudno, wprawdzie na drugim stole Wojciech WALDOWSKI pewnie wygrał z Pawłem OLESZOWSKIM 3:0

ale ciągle trwała walka na pierwszym stole – Aneta KULA prowadziła już 2:0 z najlepiej punktującym zawodnikiem z Żernicy Michałem LANGEREM, ale skończyło się ostatecznie na wyniku 3:2 dla Anety KULI

W kolejnej serii Sławomir STEFANIAK wyjątkowo pewnie pokonał Marka KAPIKA 3:0

a Mieczysław JEWECZKO również 3:0 wygrał z Patrykiem PLASKATYM

Przy prowadzeniu 4:0 dla AZS II, gry podwójne mogły rozstrzygnąć wynik meczu. Na pierwszym stole Aneta KULA / Leszek LOLO po bardzo zaciętym pojedynku przegrali z parą Michał LANGER / Patryk PLASKATY 2:3 i należy uznać to za niespodziankę

Na drugim stole nie było już niespodzianki – Wojciech WALDOWSKI / Mieczysław JEWECZKO pokonali parę Marek KAPEK / Paweł OLESZOWSKI 3:0.

Zwycięstwo w tym meczy było w zasięgu reki i decydujący punkt zdobyła Aneta KULA wygrywając z Markiem KAPKIEM 3:0

kolejny punkt w tej serii dołożył Wojciech WALDOWSKI wygrywając z Patrykiem PLASKATYM 3:0

W ostatnich partiach meczu Sławomir STEFANIAK również pewnie jak w pierwszym meczu wygrywa z Michałem LANGEREM 3:0, natomiast na drugim stole Leszek LOLO po wyrównanych trzech pierwszych setach ostatecznie pokonał Pawła OLESZOWSKIEGO 3:1

Wysokie zwycięstwo 9:1, to udany rewanż za porażkę w poprzednim meczu, a jednocześnie umocnienie się AZS II na pierwszej pozycji w tabeli.

Punkty dla AZS: Wojciech WALDOWSKI – 2,5, Sławomir STEFANIAK – 2, Aneta KULA – 2, Mieczysław JEWECZKO – 1,5, Leszek LOLO – 1.

(Foto A. KULA, S. STEFANIAK)

 

06 lutego 2019 r.

KU AZS UNIWERSYTET ŚLĄSKI KATOWICE – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 5:5

Na ostatni mecz I rundy trzecioligowych rozgrywek AZS wyjechał do swoich imienników do Katowic. W tym spotkaniu gliwiczanie liczyli na 2 punkty, po pierwsze – w ligowej tabeli zdecydowanie wyprzedzają katowiczan, po drugie – w styczniowym meczu Pucharu Polski zdecydowanie pokonali katowiczan na wyjeździe 4:0.

Gliwiczanie już wcześniej zapewnili sobie grę w czołowej ósemce ligi, katowiczanie nie mieli szans na wyraźne poprawienie swojej ligowej pozycji, ale wygrana mogłaby nieco oddalić ich od strefy spadkowej.

W pierwszym meczu Arkadiusz MUGOWSKI pokonał Mariusza GRZESICZAKA 3:2, ale podobnie jak w ostatnim meczu pucharowym prowadził już 2:0, aby ostatecznie wygrać w 5. secie zdecydowanie 11:4.

Na drugim stole Michał STEFANIAK przegrał z Szymonem GRUCĄ 1:3, chociaż z przebiegu pierwszego seta i początku drugiego należało oczekiwać pewnego zwycięstwa.

Na pierwszym stole Mateusz MISIAK wygrywa z Piotrem KACZYŃSKIM 3:0, ale po bardzo wyrównanej grze (dwa sety wygrywa na przewagi, w tym 3. – 16:14).

Kolejny punkt zdobywa Piotr GONIOWSKI w bardzo wyrównanym meczu z Piotrem LUKSĄ, wygrywając go 3:1, pierwszy set Piotr GONIOWSKI przegrywa 9:11 – mimo, że prowadził już 8:3, kolejne trzy sety wygrywa przez przewagi! (15:13, 13:11, 12:10)

i AZS Gliwice bardzo dobrze rozpoczyna ten mecz – po pierwszej rundzie singli prowadzi 3:1.

Gry deblowe nie przyniosły oczekiwanych punktów, obie pary przegrały zgodnie 1:3 i w obu meczach pary gliwickie dalekie były od wygrania pojedynków.

Do kolejnej rundy singli zespoły przystępowały z wynikiem 3:3.

Dobrze rozpoczyna Mateusz MISIAK, który z trudem wygrywa z Mariuszem GRZESICZAKIEM 3:2, chociaż wyraźnie przeważał w 4. i 5. secie.

Z kolei Szymon GRUCA dość niespodziewanie wygrywa z Piotrem GONIOWSKIM 3:0, Piotr GONIOWSKI może mówić o pechu w 2. i 3. secie w których wysoko prowadził, ale przegrał je w końcówkach

– wynik meczu znowu remisowy 4:4.

Gliwiczanie liczyli teraz na pewną wygraną Arkadiusza MUGOWSKIEGO, ale ten wyraźnie przegrał z Piotrem KACZYŃSKIM 0:3

i z meczu wygranego zanosiło się na porażkę.

W ostatnim meczu Michał STEFANIAK w efekcie wygrywa z Piotrem LUKSĄ 3:1

i drużyny podzieliły punkty miedzy siebie.

Po raz drugi z rzędu AZS notuje remis i po raz drugi z rzędu nie zdobywa punktu w grach podwójnych. Wynik remisowy to jednak sukces AZS Katowice.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2, Arkadiusz MUGOWSKI – 1, Michał STEFANIAK – 1, Piotr GONIOWSKI – 1.

 

31 stycznia 2019 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – UKS QUO VADIS MAKOSZOWY ZABRZE 5:5

W przedostatniej kolejce I rundy rozgrywek w Gliwicach spotkały się drużyny, które wcześniej zapewniły sobie udział w II rundzie w czołowej ósemce. UKS Quo Vadis zajmował dotychczas 2. miejsce (19 pkt.), a AZS 6. miejsce w tabeli (17 pkt.). Na podstawie poprzednich gier trudno było wskazać faworyta – za Quo Vadis’em przemawiało wyższe miejsce w tabeli, za AZS własna hala.

W pierwszej grze Mateusz MISIAK bardzo pewnie (szczególnie w dwóch pierwszych setach) wygrywa z Romanem WIŻĄ 3:0, ale na drugim stole, w spotkaniu dwóch defensorów Piotr GONIOWSKI przegrywa z Rafałem ADACHEM 1:3

W kolejnym meczu Arkadiusz MUGOWSKI pokonał Marcina KRAUSE 3:0

a na drugim stole Rafał PTOK wygrywa z Marianem LEBKIEM po bardzo wyrównanym meczu 3:0 (w setach 12:10, 13:11, 12:10)

Wynik 3:1 po pierwszych singlach to dobra zaliczka dla AZS na dalszą część meczu, ale gry deblowe zupełnie niespodziewanie nie przynoszą punktów dla AZS. Szczególnie liczono na punkt pary Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK, ale niespodziewanie przegrywają z parą Roman WIŻA / Rafał ADACH 1:3

na drugim stole Arkadiusz MUGOWSKI / Rafał PTOK przegrali z niepokonaną dotychczas w lidze parą Marcin KRAUSE / Marian LEBEK 0:3

Wynik meczu wyrównany na 3:3 i zanosiło się na podział ligowych punktów. Druga seria singli to niepowodzenie gliwiczan. Mateusz MISIAK niespodziewanie przegrywa z Marcinem KRAUSE 1:3

a Piotr GONIOWSKI z Marianem LEBKIEM 0:3 i teraz Zabrze prowadzi 5:3 – po zdobyciu 4 kolejnych punktów.

Ostatnie gry miały zdecydować o końcowym wyniku meczu.

Na pierwszym stole Arkadiusz MUGOWSKI spotkał się z Romanem WIŻĄ, od początku bardziej utytułowany i doświadczony zawodnik z Zabrza narzucił swój styl gry i w dwóch setach stracił tylko 5 punktów!

Przy prowadzeniu 2:0 przez Romana WIŻĘ, Arkadiusz MUGOWSKI zupełnie zmienił oblicze gry (na bardziej efektywny) i kolejne sety wygrał bardzo pewnie, a cały mecz 3:2

Zupełnie inny przebieg gry na drugim stole. Michał STEFANIAK bardzo dobrze radził sobie z defensywnymi zagraniami Rafała ADACHA i prowadził 2:0, aby przegrać dość wysoko dwa kolejne sety. Piąty set nieco nerwowy i wyrównany, ale Michał STEFANIAK w efekcie wygrywa go 13:11, mecz 3:2 i zdobywa decydujący dla gliwiczan punkt – na wagę remisu

Remis w tym meczu nie krzywdzi żadnej drużyny, obie miały szansę przechylić szalę meczu na swoją korzyść, w pierwszej części meczu gliwiczanie, w drugiej zabrzanie.

Punkty dla AZS: Arkadiusz MUGOWSKI – 2, Mateusz MISIAK – 1, Michał STEFANIAK – 1, Rafał PTOK – 1.

 

29 stycznia 2019 r.

ULKS RUCH II PNIÓW – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA II – 0:10

Rozpoczęła się II, rewanżowa runda rozgrywek Ligi Terenowej. W pierwszym meczu AZS II – jako lider po pierwszej rundzie – spotkał się z drugim zespołem Ruchu Pniów.

Pierwszy mecz w Gliwicach to wysokie, bo 10:0 zwycięstwo AZS, ale na własnej hali i ewentualnym wzmocnieniu Ruch mógł sprawić niespodziankę.

W pierwszym meczu Sławomir STEFANIAK spotkał się z Arturem CEBULĄ i wygrał to spotkanie pewnie 3:0. Na drugim stole Mieczysław JEWECZKO również wygrywa 3:0 z Szymonem CICHORCZYKIEM. Trzeci mecz i bardzo poważny opór Mariusza PIETRZYKA z Anetą KULĄ

wprawdzie gliwiczanka wygrywa 3:1 (pierwsze dwa sety 13:11 i 17:15), ale był to najbardziej wyrównany i zacięty mecz tej rundy. Na ostatnim stole Leszek LOLO wygrywa z Markiem CEBULĄ 3:0

Przy prowadzeniu 4:0 – pora na gry podwójne. Na pierwszym stole Aneta KULA / Sławomir STEFANIAK wygrywają z parą Mariusz PIETRZYK / Szymon CICHORCZYK 3:0

a na drugim Mieczysław JEWECZKO / Leszek LOLO wygrywają z braćmi – Arturem CEBULĄ / Markiem CEBULĄ 3:0.

Po grach podwójnych już było wiadomo, że dwa ligowe punkty pojadą do Gliwic.

W ostatniej serii Aneta KULA wyraźnie wygrywa z Arturem CEBULĄ 3:0 i równie pewnie Leszek LOLO – również 3:0 z Szymonem CICHORCZYKIEM. W ostatnich grach Sławomir STEFANIAK wygrywa z Mariuszem PIETRZYKIEM 3:1,

a Mieczysław JEWECZKO z rezerwowym Pniowa Maciejem JELENIEM 3:0.

Wyjazdowe zwycięstwo umacnia AZS II na pierwszym miejscu ligowej tabeli.

Punkty dla AZS: Leszek LOLO – 2,5, Mieczysław JEWECZKO – 2,5, Sławomir STEFANIAK – 2,5 Aneta KULA – 2,5.

(foto: Leszek LOLO, Sławomir STEFANIAK)

 

22 stycznia 2019 r.

MKS SKARBEK III TARNOWSKIE GÓRY – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 4:6

Na mecz 13. kolejki ligowej AZS wyjechał do Tarnowskich Gór. MKS Skarbek III wyprzedzał w lidze AZS, a do tego należy dodać, że mecze wyjazdowe nie są w tym sezonie atutem – tylko 3 wygrane mecze, w tym z MKS Skarbek II (05 grudnia 2018 roku) i 1 remis. Dodatkowo na mecz nie wyjechał Arkadiusz MUGOWSKI. Ze wstępnych analiz wynikało, że remis byłby bardzo cenny dla gliwiczan.

W pierwszym meczu Mateusz MISIAK nadspodziewanie łatwo wygrywa z czołowym śląskim juniorem i najlepiej punktującym gospodarzy Dominikiem IDACZYKIEM 3:0, ale na drugim stole Michał STEFANIAK również niespodziewanie przegrywa z Juliuszem GULBĄ 0:3.

W kolejnym pojedynku na pierwszym stole Piotr GONIOWSKI sprawia niespodziankę – wygrywa z zawodnikiem Śląskiej Kadry Juniorów występującym w II lidze – Kamilem CZAPLĄ 3:1. A na drugim stole Rafał PTOK wygrywa 3:0 z Pawłem ADAMUSEM i po pierwszej serii gier pojedynczych AZS dość niespodziewanie prowadzi 3:1.

W grach podwójnych podział punktów – Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK wygrywają z parą Kamil CZAPLA / Paweł ADAMUS 3:2, a prowadzili już 2:0, a para Piotr GONIOWSKI / Rafał PTOK przegrywa z parą Dominik IDACZYK / Juliusz GULBA 0:3.

Druga runda singli rozpoczyna się od niespodziewanego zwycięstwa (po raz drugi) Piotra GONIOWSKIEGO z Dominikiem IDACZYKIEM 3:0, ale o zaciętości tego pojedynku świadczą wyniki setów: 12:10, 15:13, 12:10.

Na drugim stole Juliusz GULBA wygrywa z Rafałem PTOKIEM 3:1 i w tym momencie AZS prowadzi 5:3

Ostatnie single otwiera porażka Mateusza MISIAKA z Kamilem CZAPLĄ 2:3 – o wyrównanym pojedynku świadczę dwa wygrane sety przez Kamila CZAPLĘ 12:10 i piąty set wygrany 11:9. Decydujący o zwycięstwie lub remisie mecz stoczył Michał STEFANIAK i Paweł ADAMUS – zawodnik AZS wytrzymał ciężar pojedynku i wygrał 3:1 – ostatni set 12:10 i zdobył decydujący szósty punkt meczu.

Zwycięstwo na wyjeździe i to nad drużyną bezpośrednio wyprzedzającą AZS w ligowej tabeli pozwoliło na awans na 6 pozycję w ligowych rozgrywkach, ale również zapewniło udział AZS w rozgrywkach w czołowej ósemce w II rundzie rozgrywek, na dwie kolejki przed końcem I rundy.

Punkty dla AZS: Piotr GONIOWSKI – 2, Mateusz MISIAK – 1,5 Michał STEFANIAK – 1,5,  Rafał PTOK – 1.

 

22 stycznia 2019 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – MUKS JEDYNKA PSZÓW 2:4

W drugim meczu (czwartej rundy) Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim AZS Gliwice zmierzył się z II – ligowym MUKS Jedynką Pszów. Mając na uwadze różnicę klasy rozgrywkowej należało przyjąć, że raczej tenisiści z Pszowa są faworytem meczu, ale mając atut własnej hali, AZS nie był pozbawiony szansy sprawienia niespodzianki.

MUKS Jedynka Pszów wystąpił w składzie: Mateusz KEMPA, Kamil BOREK, Marek KOWOL

AZS wystąpił w składzie: Mateusz MISIAK, Piotr GONIOWSKI, Michał STEFANIAK (rezerwowy), Arkadiusz MUGOWSKI

W pierwszym meczu Mateusz MISIAK stoczył wyrównany pojedynek z defensorem Mateuszem KEMPĄ, który bronił nieprawdopodobne piłki, ale ostatecznie pojedynek wygrał zawodnik z Pszowa 3:2.

Drugi mecz i tu zdecydowane zwycięstwo Marka KOWOLA nad Arkadiuszem MUGOWSKIM 3:0.

Kolejny mecz i zwycięstwo AZS – Piotr GONIOWSKI po pięciosetowej grze pokonuje Kamila BORKA 3:2 (piątego seta wygrywa 12:10).

W grze podwójnej spotykają się Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK i Mateusz KEMPA / Marek KOWOL. Gliwiczanie liczą na wygranie tej gry – para gliwicka należy do czołówki III ligi, ale ostatecznie mecz zostaje przegrany 1:3.

Przy stanie 3:1 dla pszowian, do stołu podchodzą najlepiej punktujący w rozgrywkach ligowych w swoich drużynach – Mateusz MISIAK w III lidze i Marek KEMPA w II lidze. Mecz jest ciekawy, wyrównany i przy długich wymianach, ale niespodziewanie łatwo wygrywa Mateusz MISIAK 3:0.

Kolejny pojedynek był jednocześnie ostatnim meczem wieczoru, spotkali się w nim dwaj defensorzy – Piotr GONIOWSKI i Mateusz KEMPA – tutaj wygrywa zawodnik z Pszowa i mecz kończy się wygraną MUKS Jedynki Pszów 4:2

Należy podkreślić, że w większości pojedynków nie było widać przewagi II – ligowego zespołu, co dobrze świadczy o postawie i wysokich umiejętnościach zawodników AZS.

Foto: Sławomir STEFANIAK

 

17 stycznia 2019 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – LKS WILKI WILCZA 8:2

Pierwszy mecz w Nowym Roku III – ligowcy AZS rozegrali u siebie z LKS Wilkami Wilcza. W tym przypadku AZS walczył o 2 punkty, które w końcówce I rundy mogą przybliżyć ich do gier w pierwszej ósemce ligowej.

Na pierwszym stole do pierwszego meczu podeszli Mateusz MISIAK i Kamil KOWALSKI. Mecz wyrównany i stojący na wysokim poziomie, sety wygrywane na przemian przez zawodników, ale w ostatnim piątym secie Mateusz MISIAK wygrywa pewnie 11:5.

Na drugim stole Piotr GONIOWSKI rozpoczął od przegranego seta z Jarosławem KRASOWSKIM, ale trzy kolejne wygrał bardzo przekonująco – i wynik 2:0 dla AZS

Kolejny mecz na pierwszym stole – Arkadiusz MUGOWSKI i Piotr WICIOK, który jest lepszy w indywidualnym rankingu ligowym o kilkanaście pozycji od swego młodszego rywala. Pojedynek świetnie rozpoczyna Arkadiusz MUGOWSKI, który pierwszego seta wygrywa 11:1! W kolejnych setach nie jest już tak dobrze i Piotr WICIOK prowadzi 2:1 w setach i 8:3 w czwartym. Tu następuje nieprawdopodobna zmiana w grze Arkadiusza MUGOWSKIEGO – wygrywa tego seta 12:10 i piątego seta również 12:10. To zdecydowanie najlepszy pojedynek dnia i to za sprawą obu zawodników.

Na drugim stole Michał STEFANIAK zdecydowanie wygrywa z Piotrem BISKUPEM 3:0 i AZS prowadzi 4:0.

W grze podwójnej Mateusz MISIAK i Michał STEFANIAK niespodziewanie przegrywają z parą Kamil KOWALSKI / Piotr WICIOK 2:3, ale na drugim stole również niespodziewanie Arkadiusz MUGOWSKI i Piotr GONIOWSKI wygrywają z parą Jarosław KRASOWSKI / Piotr BISKUP 3:0!

Druga runda gier pojedynczych przynosi rozstrzygnięcie, wprawdzie Mateusz MISIAK przegrywa z Piotrem WICIOKIEM 0:3, ale na drugim Piotr GONIOWSKI zdobywa kolejny dla drużyny punkt, decydujący o zwycięstwie – pokonuje Piotra BISKUPA 3:1.

Ostatnie gry przynoszą zwycięstwa – Arkadiusz MUGOWSKI, grający w tym dniu bardzo skutecznie wygrywa z Kamilem KOWALSKIM 3:0, a Michał STEFANIAK po bardzo trudnym, ale widowiskowym pojedynku zwycięża Jarosława KRASOWSKIEGO 3:2

Mimo dość wysokiego wyniku, Wilki Wilcza pokazali świetną grę, a 2 punkty zdobyte w meczu przez AZS nie zmieniły miejsca w ligowej tabeli, ale pozwoliły na umocnieniu się na 7 pozycji.

Punkty dla AZS: Piotr GONIOWSKI – 2,5 Arkadiusz MUGOWSKI – 2,5 Michał STEFANIAK – 2, Mateusz MISIAK – 1.

Foto: Sławomir STEFANIAK

 

16 stycznia 2019 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA II – LKS NAPRZÓD II ŚWIBIE 9:1

W kalendarzowym Nowym Roku pierwsi do rozgrywek ligowych przystąpili zawodnicy II drużyny AZS. Przeciwnik LKS Naprzód II Świbie zajmuje miejsce w dolnej części tabeli i to właśnie w AZS należało upatrywać zdecydowanego faworyta meczu, ale prawdą jest też, że w tym meczu AZS walczył o fotel lidera ligi po I rundzie rozgrywek.

Pierwsze gry i pierwsze wygrane – na pierwszym stole Aneta KULA wygrywa z Mariuszem KOTYRBĄ 3:0,

na drugim Wojciech WALDOWSKI wygrywa 3:1 z Piotrem KOŻUSZKIEM

W kolejnych grach Sławomir STEFANIAK wygrywa z Marcinem RYGOLEM 3:1, a Mieczysław JEWECZKO z Mateuszem KALKĄ 3:0

Po pierwszych singlach wydawało się, że mecz może zostać rozstrzygnięty już po grach podwójnych. Na pierwszym stole para Aneta KULA / Jan CIEPIAŁ wygrywa z parą Piotr KOŻUSZEK / Marcin RYGOL 3:0

a na drugim Wojciech WALDOWSKI / Mieczysław JEWECZKO również 3:0 wygrywają z parą Mariusz KOTYRBA / Mateusz KALKA

Mimo korzystnego wyniku gliwiczanie nie odpuścili kolejnych gier, wprawdzie Aneta KULA niespodziewanie przegrywa z Marcinem RYGOLEM 1:3 – i był to najciekawszy i najbardziej wyrównany pojedynek meczu

ale już na drugim stole Wojciech WALDOWSKI wygrywa z Mateuszem KALKĄ 3:0

W ostatnich meczach dnia Sławomir STEFANIAK wygrywa z Mariuszem KOTYRBĄ 3:0 i Mieczysław JEWECZKO z Piotrem KOŻUSZKIEM 3:0

Punkty dla AZS: Wojciech WALDOWSKI – 2,5, Mieczysław JEWECZKO – 2,5, Sławomir STEFANIAK – 2, Aneta KULA – 1,5, Jan CIEPIAŁ 0,5.

Po zakończeniu I rundy – czołowa czwórka:

 1. KŚ AZS Politechnika Śląska II – 10 pkt (50:10)
 1. UKS QUO VADIS Makoszowy II Zabrze – 10 pkt (35:25)
 2. LKS Wilki II Wilcza – 8 pkt (39:21)
 3. LKS Strażak III Mikołów – 5 pkt (25:35)

Foto: Sławomir STEFANIAK

 

09 stycznia 2019 r.

KU AZS UNIWERSYTET ŚLĄSKI KATOWICE – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 0:4

Tenisiści stołowi pierwszej drużyny AZS Politechniki Śląskiej rozpoczynają tegoroczną edycję Pucharu Polski na szczeblu Województwa Śląskiego od trzeciej rundy, przeciwnikami ich byli imiennicy z Katowic – KU AZS Uniwersytetu Śląskiego. Obie drużyny występują w III i mimo, że gliwiczanie są w tabeli zdecydowanie na wyższej pozycji, to gra na 3 zawodników i na terenie katowiczan decydowało, że końcowy wynik pozostawał otwarty. Gliwiczanie przyjechali do Katowic w aktualnie najmocniejszym składzie – z Mateuszem MISIAKIEM, Arkadiuszem MUGOWSKIM i Michałem STEFANIAKIEM.

W pierwszym meczu Arkadiusz MUGOWSKI spotkał się z Mariuszem GRZESICZAKIEM – i mecz rozpoczął świetnie, po dwóch setach prowadził 2:0 i jego wygrana wydawała się niezagrożona. Po drugim przegranym secie Mariusz GRZESICZAK zmienił styl gry i dość pewnie wyrównał stan meczu na 2:2. W piątym secie z kolei Arkadiusz MUGOWSKI zagrał zupełnie inaczej niż w 3 i 4 secie, szczególnie w zagrywce i pewnie wygrał tego seta 11:5, a tym samym zdobył pierwszy punkt dla gliwiczan.

Drugi pojedynek to gra rozstawionego z numerem „1” Mateusza MISIAKA z Krystianem MOTYKĄ. W tym meczu nie było spodziewanych emocji – Mateusz MISIAK wygrywa ten pojedynek bardzo pewnie 3:0, praktycznie nie będąc zagrożonym w żadnym secie.

Trzecia gra to najwyżej rozstawiony w ligowym rankingu KU AZS Piotr KACZYŃSKI i Michał STEFANIAK. W aktualnym rankingu ligowym Piotr KACZYŃSKI jest również zdecydowanie wyżej niż Michał STEFANIAK i to właśnie on uchodził za zdecydowanego faworyta. Pierwszy set Michał STEFANIAK wygrywa dość pewnie – do 6, ale w kolejnym dal sobie narzucić niewygodny dla siebie styl gry i równie pewnie przegrywa tego seta. Z kolei dwa kolejne sety to zmiana oblicza gry – Michał STEFANIAK gra bardzo pewnie, a trudna zagrywka pozwala mu oba sety rozstrzygnąć na swoją korzyść – do 7 i do 6.

Po grach pojedynczych i prowadzeniu 3:0 dla gliwiczan – gra podwójna miała zdecydować, czy będzie to ostatnia gra meczu, czy o wyniku zdecydują kolejne single.

W grze podwójnej AZS Gliwice postawił na swoich najlepszych w tym sezonie deblistów Mateusza MISIAKA i Michała STEFANIAKA, a katowiczanie na Piotra KACZYŃSKIEGO i Krystiana MOTYKĘ.

Gra podwójna to najbardziej wyrównany i zacięty pojedynek – pierwszy set gliwiczanie wygrywają do 11, aby następny przegrać do 8. Trzeci set znowu wygrywają gliwiczanie, tym razem do 13, aby czwarty przegrać do 3! Piąty set niezwykle wyrównany i widowiskowy, choć przez cały set przewaga gliwiczan, którzy wygrywają go do 9.

Wynik 4:0 jest bardzo efektowny i to w hali w Katowicach, ale z ustawienia meczowego wynika, że AZS Gliwice był raczej przygotowany na rozegranie 7 partii w tym meczu.

W kolejnym meczu AZS zagra z II – ligowym MUKS Jedynką Pszów w Gliwicach 22 stycznia 2019 r.

 

19 grudnia 2018 r.

ATS LIGOTA ŁABĘDZKA – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 4:6

W ostatniej kolejce ligowej III ligi w 2018 roku spotkali się sąsiedzi w tabeli ligowej z tą samą ilością punktów (AZS – 7 miejsce, ATS – 8 miejsce z gorszym bilansem małych punktów) i sąsiedzi w dzielnicach Gliwic. W przedmeczowych analizach wyżej oceniano ATS wzmocnionych w obecnym sezonie byłymi zawodnikami byłego KKS Kolejarza Gliwice (Łukasz STROF, Rafał OPOZDA i Andrzej ŻAMOJDA) oraz Piotrem ZEMŁĄ – byłym zawodnikiem AZS Gliwice, czołowym zawodnikiem w Polsce, a także zawodnikiem drużyny – zdobywcy Mistrzostwa Polski przez AZS Gliwice.

Początek meczu dość wyrównany – na pierwszym stole Mateusz MISIAK pewnie wygrywa z Krzysztofem PIWOWARSKIM 3:0

ale na drugim Piotr GONIOWSKI nie sprostał Piotrowi ZEMLE i przegrywa 0:3

W kolejnym singlu Łukasz STROF wygrywa z Arkadiuszem MUGOWSKIM 3:0

ale znowu na drugim stole Rafał PTOK wygrywa z Pawłem STEFANOWEM 3:1 i był to najciekawszy i najbardziej wyrównany mecz tej rundy, obfitujący w długie wymiany i częste zwroty sytuacji i wyniku

Przed grami podwójnymi wynik brzmiał 2:2 i te gry mogły zdecydować o końcowym wyniku meczu.

Fantastyczny mecz deblowy na pierwszym stole – Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK pokonują parę Krzysztof PIWOWARSKI / Rafał OPOZDA 3:2 – mimo, że przegrywali 1:2, w ostatnim secie wygrywając do 9.

 

Po raz kolejny ta para udowodniła, że nie przypadkiem są w dziesiątce deblistów ligi.

Na drugim stole Arkadiusz MUGOWSKI / Rafał PTOK przegrywają z parą Łukasz STROF / Piotr ZEMŁA 0:3

Ostatnia seria gier singlowych rozpoczęła się przy stanie meczu 4:4.

Na pierwszym stole Arkadiusz MUGOWSKI wygrywa po spokojnym i prowadzonym pod własne dyktando meczu z Krzysztofem PIWOWARSKIM 3:2 (choć w piątym secie 11:9),

a na drugim stole Piotr ZEMŁA wygrywa z Michałem STEFANIAKIEM 3:0

Wydawało się, że mecz na remis, ale AZS wielokrotnie w poprzednich meczach zdobywał decydujące punkty właśnie w ostatnich grach.

Na pierwszym stole Mateusz MISIAK mimo przegranego pierwszego seta 10:12, wygrywa z Łukaszem STROFEM 3:1

Na drugim stole toczył się decydujący o końcowym wyniku mecz – Piotr GONIOWSKI po raz kolejny pokazał, że jest jednym z najlepszych defensorów ligi – pokonał Rafała OPOZDĘ 3:2 (w 5. secie 11:9)

Wygrana na hali przeciwnika i zdobycie kolejnych ligowych punktów umocniło AZS na 7. miejscu w ligowej tabeli i było to własny prezent świąteczno – noworoczny dla drużyny i kibiców AZS, którzy licznie przybyli na ten mecz.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2,5, Piotr GONIOWSKI – 1, Arkadiusz MUGOWSKI – 1, Rafał PTOK – 1, Michał STEFANIAK – 0,5.

(foto z meczu: Sławomir STEFANIAK)

 

19 grudnia 2018 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA II – ULKS II PNIÓW 10:0

Do 6. kolejki ligowej AZS przystąpił z mocnym postanowienie zdobycie 2 ligowych punktów. Należy przypomnieć, że ostatnia przegrana z STS II ŻERNICA w poprzedniej kolejce kosztowała AZS utratę prowadzenia w tabeli. Wprawdzie ULKS II Pniów zajmował zdecydowanie niższe miejsce w tabeli, ale mecz weryfikuje przedmeczowe kalkulacje.

Pierwsze mecze przynoszą pewny sukces AZS – Jan CIEPAŁ wygrywa z Wojciechem RYBIŃSKIM 3:0

a Wojciech WALDOWSKI również 3:0 wygrywa z Grzegorzem KULIKIEM

Kolejne gry i kolejne punkty – Aneta KULA wygrywa Mariuszem PIETRZYKIEM 3:1

a na drugim stole Mieczysław JEWECZKO wygrywa z Michałem GRALLĄ 3:0

Do gier podwójnych AZS przystępował z pewnym prowadzeniem 4:0, a w deblach dorzucił kolejne 2 punkty.

Aneta KULA / Jan CIEPIAŁ wygrywają z parą Grzegorz KULIK / Michał GRALLA 3:0

a para Wojciech WALDOWSKI / Mieczysław JEWECZKO pokonują parę Wojciech RYBIŃSKI / Mariusz PIETRZYK 3:0.

Po grach deblowych gliwiczanie mieli już zapewnione zwycięstwo w meczu, ale w czterech ostatnich singlach dorzucili kolejne punkty.

Jan CIEPIAŁ wygrywa z Mariuszem PIETRZYKIEM 3:0, Wojciech WALDOWSKI z Michałem GRALLĄ 3:0

Aneta KULA z Wojciechem RYBIŃSKIM 3:1, a Mieczysław JEWECZKO z Grzegorzem KULIKIEM 3:0.

Ostatecznie mecz zostaje wysoko wygrany i AZS wraca na pierwsze miejsce w tabeli (wyprzedza UKS QUO VADIS Makoszowy II Zabrze lepszym bilansem małych punktów – AZS Politechnika Śląska 41:9. UKS QUO VADIS Makoszowy II Zabrze 28:22).

Punkty dla AZS: Aneta KULA – 2,5, Jan CIEPIAŁ 2,5, Wojciech WALDOWSKI – 2,5, Mieczysław JEWECZKO – 2,5.

 

13 grudnia 2018 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – LISWARTA LISÓW 3:7

10. kolejka III ligi nie było szczęśliwa dla AZS. Wprawdzie Lisów zajmował zdecydowanie wyższe miejsce w tabeli, ale własna hala miała być atutem gliwiczan.

Już pierwsze single chyba przesądziły o przegranym meczu. Na pierwszym stole Arkadiusz MUGOWSKI przegrał z Piotrem SKUBAŁĄ 0:3

a na drugim Piotr GONIOWSKI przegrał z Wojciechem PYTLASEM 1:3

i w tym przypadku bardzo szkoda dwóch pierwszych setów przegranych przez Piotra GONIOWSKIEGO na przewagi.

W kolejnych meczach doby mecz rozegrał Mateusz MISIAK, ale niestety przegrał z Mariuszem KUCZYBĄ 2:3

na drugim stole Rafał PTOK przegrał z Krzysztofem MALCHEREM 1:3

AZS podchodził do gier deblowych z bardzo niekorzystnym wynikiem – 0:4.

Na pierwszym stole gliwiczanie zdobyli swój pierwszy punkt w meczu – Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK pokonali 3:0 parę Mariusz KOCZYBA / Krzysztof MALCHER

Kolejne gry singlowe na remis – Arkadiusz MUGOWSKI przegrywa z Mariuszem KOCZYBĄ 2:3

a wchodzący na zmianę za Piotra GONIOWSKIEGO Michał STEFANIAK niespodziewanie, ale bardzo pewnie pokonał Krzysztofa MALCHERA 3:1

Ostatnie gry wieczoru zakończyły się w trzech setach, Mateusz MISIAK pokonał Piotra SKUBAŁĘ, a Rafał PTOK przegrał z Wojciechem PYTLASEM

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 1,5, Michał STEFANIAK – 1,5.

(foto z meczu: Sławomir STEFANIAK)

 

11 grudnia 2018 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA II – UKS QUO VADIS MAKOSZOWY ZABRZE 2:4

Po wygranej w pierwszej rundzie z III – ligowym UKS Ikar Mierzęcice – 4:3 w Pucharze Polski na szczeblu Województwa Śląskiego, druga drużyna AZS zmierzyła się z aktualnym wiceliderem III ligi UKS QUO VADIS Makoszowy Zabrze. Zabrzanie przyjechali do Gliwic w najsilniejszym składzie – z Romanem WIŻĄ i Marcinem KRAUSE – znajdującymi się w pierwszej „10” najlepiej punktujących w trzeciej lidze.

Po pierwszej grze – obiecujący wynik – Rafał PTOK niespodziewanie pewnie wygrywa z Marianem LEBKIEM 3:0

W drugiej Mieczysław JEWECZKO przegrywa z Romanem WIŻĄ 1:3, choć przy odrobinie szczęścia w 2 i 4 secie wynik mógł być odwrotny

Trzeci singiel znowu zwycięstwo AZS – Wojciech WALDOWSKI wygrywa z Marcinem KRAUSE 3:1 po bardzo ciekawym i wyrównanym meczu (dwa sety zakończyły się na przewagi dla każdego zawodnika)

W grze podwójnej spotykają się niepokonani dotychczas w tym dniu Wojciech WALDOWSKI i Rafał PTOK z niepokonaną parą w rozgrywkach III ligi Marcinem KRAUSE i Marianem LEBKIEM

Wygrywają zabrzanie i doprowadzają do remisu 2:2.

W kolejnym singlu Rafał PTOK przegrał z Romanem WIŻĄ 0:3

a w ostatniej jak się okazało grze, Marian LEBEK pokonał Wojciecha WALDOWSKIEGO 3:1

Przegrana z czołowa drużyną III ligi nie przynosi wstydu AZS (ostatecznie drużyny dzieli dwie klasy rozgrywkowe), ale należy też przyznać, że patrząc na przebieg meczu można było osiągnąć lepszy wynik.

Punkty dla AZS: Wojciech WALDOWSKI – 1, Rafał PTOK – 1.

(foto z meczu: Sławomir STEFANIAK)

 

10 grudnia 2018 r.

STS II ŻERNICA – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA II – 6:4

Czwarty mecz w Lidze Terenowej zakończył się zupełnie niespodziewanie dla AZS. STS II Żernica zajmuje dotychczas miejsce w dolnej części tabeli i trudno było sądzić, że może powiększyć konto punktowe kosztem AZS. Po raz kolejny okazało się, że sportowe wyliczenia mijają się ze sportową rzeczywistością.

(foto: Sławomir STEFANIAK)

Początek meczy zdecydowanie dla gospodarzy. W pierwszym meczu Paweł DUBEC pokonał Marcina SŁAWIŃSKIEGO 3:0

(foto: Sławomir STEFANIAK)

na drugim stole żak Michał DURDA w swoim pierwszym meczu ligowym nie sprostał Michałowi LANGEROWI, również przegrywając 0:3

(foto: Sławomir STEFANIAK)

W kolejnym meczu Denis POCZĘTY przegrał z Leszkiem LOLO 0:3

(foto: Sławomir STEFANIAK)

ale w następnym meczu Marek SAJDAK przegrał z Pawłem OLESZOWSKIM 1:3 i po tym pojedynku gospodarze pewnie prowadzili 3:1.

W grach podwójnych należało zdobyć brakujące punkty, ale tylko debel Wojciech WALDOWSKI / Marek SAJDAK wygrali swój mecz z parą Michał LANGER / Denis POCZĘTY 3:2

(foto: Sławomir STEFANIAK)

Aby ten mecz wygrać, AZS musiał w ostatnie serii gier wygrać wszystkie pojedynki. Jednak w tym dniu było to niemożliwe – Paweł DUBEC pokonał Leszka LOLO 3:2 (a przegrywał już 0:2)

(foto: Sławomir STEFANIAK)

Marek SAJDAK przegrał również 2:3 z Michałem LANGEREM

(foto: Sławomir STEFANIAK)

i stan meczu – 6:2 dla Żernicy.

Rozmiary porażki zmniejszyli Mieczysław JEWECZKO (zmienił Marcina SŁAWIŃSKIEGO) pokonując Denisa POCZĘTEGO 3:0

(foto: Sławomir STEFANIAK)

i Wojciech WALDOWSKI (zmienił Michała DURDĘ) pokonując Pawła OLESZOWSKIEGO 3:0

(foto: Sławomir STEFANIAK)

Taki wynik meczu należy chyba uznać za niespodziankę, ale do końca I rundy pozostało jeszcze dwa mecze i na nich należy teraz się skupić – uznając porażkę w Żernicy za „wypadek przy pracy”.

Punkty dla AZS: Wojciech WALDOWSKI – 1,5, Mieczysław JEWECZKO – 1, Leszek LOLO – 1, Marek SAJDAK – 0,5

 

05 grudnia 2018 r.

MKS SKARBEK II TARNOWSKIE GÓRY – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 4:6

Wyjazd do Tarnowskich Gór zakończył się pełnym sukcesem AZS. W poprzednim sezonie obie drużyny solidarnie wygrywały na terenie przeciwnika, a w obecnym są praktycznie sąsiadami w tabeli. Wygrana każdej drużyny przybliżała ich do pierwszej ósemki tabeli.

W pierwszej grze Mateusz MISIAK wygrał z Dawidem JENDRYSIKIEM 3:0, na drugim stole długi, wyrównany mecz, w którym Jakub JĘSIEK pokonał Michała STEFANIAKA 3:2 (pierwszy set wygrywa przez przewagę Jakub JĘSIEK 17:15, czwarty Michał STEFANIAK 17:15, a piąty set – Jakub JĘSIEK 14:12).

W kolejnych grach Arkadiusz MUGOWSKI przegrywa z Robertem ADAMOWICZEM 2:3, ale na drugim stole Piotr GONIOWSKI wygrywa z Mateuszem MATEJCZYKIEM 3:2 (pierwsze dwa sety na przewagi dla każdego zawodnika).

W grach deblowych dochodzi do podziału punktów – Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK pewnie wygrywają z parą Dawid JENDRYSIK / Jakub JĘSIEK 3:0.

Po grach podwójnych remis 3:3. O końcowym wyniku meczu zdecydowały single w ostatniej serii.

Dobrze rozpoczął je Arkadiusz MUGOWSKI i zdecydowanie wygrał z Dawidem JENDRYSIKIEM 3:0, na drugim stole Jakub JĘSIEK równie pewnie przegrywa z Piotrem GONIOWSKIM 0:3. W kolejnej partii Mateusz MISIAK po wygranej z Robertem ADAMOWICZEM 3:1, zapewnia zwycięstwo AZS. Ostatni pojedynek meczu – Michał STEFANIAK przegrywa z Mateuszem MATEJCZYKIEM 1:3.

Po tym wyjazdowym zwycięstwie AZS Politechnika Śląska awansował na 6 miejsce w tabeli i bezpośrednio wyprzedza właśnie MKS Skarbek II Tarnowskie Góry.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2,5, Piotr GONIOWSKI – 2, Arkadiusz MUGOWSKI – 1, Michał STEFANIAK – 0,5.

 

27 listopada 2018 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA II – UKS IKAR MIERZĘCICE 4:3

Rozpoczyna się tegoroczna edycja Pucharu Polski na szczeblu Województwa Śląskiego. Rozstawienie par odbywa się na podstawie wyników poprzedniego sezonu, tj. I, II i III ligi. Pozostałe drużyny są dolosowywane z uwzględnieniem podziału terytorialnego w pierwszym etapie rozgrywek pucharowych.

Druga drużyna AZS rozpoczyna mecze od pierwszej rundy, natomiast pierwsza drużyna rozpocznie swoje gry od trzeciej rundy.

W pierwszym meczu AZS II spotkał się w Gliwicach z trzecioligowym UKS Ikar Mierzęcice.

Do tego meczu gliwiczanie przystąpili w składzie: Mieczysław JEWECZKO, Wojciech WALDOWSKI, Rafał PTOK

W pierwszej grze wieczoru Wojciech WALDOWSKI pokonał Krzysztofa KOZIEŁA 3:0, w kolejnej Mieczysław JEWECZKO przegrał z Jakubem MICHALSKIM 0:3. Po trzech singlach AZS prowadził 2:1 po wygranej Rafała PTOKA z Tomaszem TYRAŁĄ 3:0

Wydawało się, że kluczową grą powinna być gra podwójna i tu AZS nie zanotował sukcesu – para Wojciech WALDOWSKI / Mieczysław JEWECZKO przegrała z parą Krzysztof KOZIEŁ / Jakub MICHALSKI 1:3, choć wydawało się, że końcówka meczu będzie należała do pary gliwickiej. Po tej grze wynik brzmiał 2:2.

W 5. grze Wojciech WALDOWSKI przegrał z Jakubem MICHALSKIM 0:3 i teraz zawodnicy z Mierzęcic obejmują prowadzenie 3:2

Do remisu doprowadza Rafał PTOK po wygranej z Krzysztofem KOZIEŁEM 3:0

Decydujący punkt dla AZS zdobywa Mieczysław JEWECZKO pokonując Tomasza TYRAŁĘ 3:0 i wygrana AZS staje się faktem.

Punkty dla AZS: Rafał PTOK – 2, Wojciech WALDOWSKI – 1, Mieczysław JEWECZKO – 1.

 

21 listopada 2018 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – LKS STRAŻAK MIKOŁÓW 6:4

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA II – LKS STRAŻAK MIKOŁÓW III 9:1

Rzadko zdarza się, że dwie drużyny w różnych ligach spotykają się w meczach o ligowe punkt w tym samym miejscu.

Wydział Rozgrywek ŚLZTS tak przygotował terminarz rozgrywek III ligi i ligi terenowej, że w dniu 21 listopada 2018 roku w Gliwicach spotkały się drużyny z Gliwic i Mikołowa – KŚ AZS Politechnika Śląska ze LKS Strażakiem Mikołów i KŚ AZS Politechnika Śląska II ze LKS Strażakiem Mikołów III.

Do tej kolejki ligowej KŚ AZS Politechnika Śląska zajmował 9 miejsce w tabeli, LKS Strażak Mikołów do zdecydowana czołówka ligi. W poprzednim sezonie LKS Strażak pewnie wygrał dwa mecze z AZS i każdy 7:3 – stąd faworyta meczu łatwo było wskazać.

Natomiast LKS Strażak Mikołów III to aktualny lider ligi terenowej, a KŚ AZS Politechnika Śląska II zajmuje do tej pory 2 miejsce – stąd swoisty „mecz na szczycie” ligi.

Większość kibiców skupiła się na meczu III – ligowym i od tego meczu rozpoczniemy relację.

W pierwszym meczu Mateusz MISIAK po dramatycznym, ale wyrównanym meczu pokonał Marka SZAFARCZYKA 3:2, natomiast na drugim stole Michał STEFANIAK niepodziewanie pewnie pokonał Adriana NOWOROLNIKA 3:0.

W drugim otwarciu Arkadiusz MUGOWSKI nie sprostał Dawidowi KOTWICY, ale znowu na drugim stole niespodziewanie Rafał PTOK wygrał z Andrzejem ADAMCZYKIEM 3:2 (piąty set 12:10).

Prowadzenie w meczu 3:1 nie zapewniało jeszcze dobrego wyniku końcowego, mecze deblowe na remis – wygrywa para Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK z parą Marek SZAFARCZYK / Andrzej ADAMCZYK 3:1 – aktualny wynik 4:2.

Druga seria gier pojedynczych zapewnia wygraną AZS – czołowy punktujący ligi Mateusz MISIAK wygrywa z Dawidem KOTWICĄ 3:1, a Michał STEFANIAK zdobywa decydujący o zwycięstwie punkt, pokonując Andrzeja ADAMCZYKA 3:2

Ostatnie mecze to przegrana Arkadiusza MUGOWSKIEGO z Markiem SZAFARCZYKIEM 2:3 i przegrana Rafała PTOKA z Adrianem NOWOROLNIKIEM.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2,5, Michał STEFANIAK – 2,5, Rafał PTOK – 1.

 

Nieco inny przebieg miał mecz drugiej drużyny AZS i trzeciej Strażaka.

Od początku meczu zarysowała się przewaga AZS, która praktycznie został utrzymana do końca meczu. Dobry początek rozpoczęła Aneta KULA, która bez straty seta pokonała Łukasza NOGLIKA, a na drugim stole Leszek LOLO również 3:0 pokonał Ryszarda KACZMARKA

W kolejnym meczu na pierwszym stole wystąpił po raz pierwszy w lidze Marcin SŁAWIŃSKI i miał pecha – w pierwszym meczu trafił lidera rankingu indywidualnego ligi Marcina KUCHTĘ. Trzeba przyznać, że w 2. i 3.  secie zaprezentował się zupełnie dobrze, ale mecz wygrał Marcin KUCHTA 3:0

Po 4 meczach indywidualnych AZS II prowadził 3:1, ale w meczach gier podwójnych kolejne 2 punkty dla AZS II – Aneta KULA / Jan CIEPIAŁ wygrywają z parą Łukasz NOGLIK / Marcin KUCHTA 3:0, a Leszek LOLO / Mieczysław JEWECZKO również 3:0 wygrywają z parą Ryszard KACZMAREK / Tadeusz LECHOWSKI.

Decydujący o zwycięstwie punkt zdobywa Aneta KULA – jako jedyna do tej pory pokonuje w lidze Marcina KUCHTĘ i to 3:0. Kolejne punkty do zwycięstwa dorzuca Leszek LOLO z Tadeuszem LECHOWSKIM (3:0) i Jan CIEPIAŁ wygrywając z Łukaszem NOGLIKIEM również 3:0.

Po tym okazałym zwycięstwie AZS II awansuje na pierwszą pozycję w lidze.

Punkty dla AZS: Aneta KULA – 2,5, Leszek LOLO – 2,5, Mieczysław JEWECZKO – 2,5, Jan CIEPIAŁ 1,5.

 

14 listopada 2018 r.

KS MAWA SPIN CZĘSTOCHOWA – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 7:3

W 7. kolejce III ligi tenisiści stołowi AZS spotkali się na wyjeździe z KS MAWA SPIN w Częstochowie.

W pierwszych grach Arkadiusz MUGOWSKI przegrał z najlepiej punktującym zawodnikiem Częstochowy Marcinem JADCZYKIEM 0:3, a na drugim stole Rafał PTOK po wyrównanym pojedynku pokonał Tomasza WRZEŚNIAKA 3:2.

W kolejnej grze punkt zdobył Mateusz MISIAK wygrywając z Jarosławem ROLAKIEM 3:1.

Gry deblowe to komplet punktów KS MAWA SPIN i to oni przystępują do drugiej serii gier pojedynczych prowadząc 4:2.

Następna seria gier pojedynczych przyniosła tylko zwycięstwo Rafała PTOKA nad Szymonem KLUSZEWSKIM 3:1.

Przegrana AZS spowodowała spadek na 9. pozycję w tabeli.

Punkty dla AZS: Rafał PTOK – 2, Mateusz MISIAK – 1.

 

08 listopada 2018 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – TRS MILLENIUM MYSZKÓW 8:2

Do Gliwic przyjechała drużyna z Myszkowa, drużyna w tym sezonie zajmuje miejsce w dolnej części tabeli, ale w Gliwicach zawsze prezentowała się solidnie, chociaż w ostatnich sezonach nie zanotowała zdobyczy punktowych. AZS po ostatnich porażkach zamierzał zdobyć kolejne punkty, aby utrzymać kontakt z czołówką tabeli.

(foto: Sławomir Stefaniak)

(foto: Sławomir Stefaniak)

Gliwiczanie świetnie otworzyli mecz, na pierwszym stole Mateusz MISIAK wygrywa 3:0 z Jackiem ŻELEZIKIEM

na drugim – Michał STEFANIAK po początkowych trudnościach wygrywa ze Sławomirem WAWRYŁO 3:1

(foto: Sławomir Stefaniak)

W kolejnej serii Arkadiusz MUGOWSKI wygrywa z Sylwestrem MIŚTĄ 3:1, a Rafał PTOK ze Zbigniewem MĘCIKIEM 3:0

Po tak świetnym początku AZS potwierdził bardzo dobrą grę w deblach – Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK pokonali parę Jacek ŻELEZIK / Sławomir WAWRYŁO po świetnym meczu 3:2

a Rafał PTOK i Arkadiusz MUGOWSKI wygrali z parą Sylwester MISTA / Zbigniew MECIK 3:1 – zapewniając wygraną w tym meczu AZS.

Ostatnia seria singli była bardziej wyrównana – bardzo pewne zwycięstwa odnieśli Arkadiusz MUGOWSKI z Jackiem ŻELEZIKIEM

(foto: Sławomir Stefaniak)

i Michał STEFANIAK ze Zbigniewem MĘCIKIEM.

Pewne zwycięstwo AZS Gliwice pozwala utrzymać miejsce w górnej części tabeli.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2,5, Arkadiusz MUGOWSKI – 2,5, Michał STEFANIAK – 2,5, Rafał PTOK – 1,5.

 

06 listopada 2018 r.

LKS WILKI II WILCZA – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA II – 0:10

Do 3. kolejki Ligi Terenowej rezerwy AZS przystąpiły z mocnym postanowieniem zdobycia 2 punktów. Należy mieć na uwadze, że gliwiczanie wyjeżdżali na mecz do Wilczej – aktualnych liderów ligi – w najbardziej optymalnym składzie.

Przebieg meczu pokazał, że AZS będzie liczył się w walce o czołowe miejsca w lidze.

W pierwszych grach Wojciech WALDOWSKI pokonał Dariusza ŻYDKA 3:0, a Sławomir STEFANIAK również 3:0 wygrał z Krzysztofem PIONTKIEM.

W kolejnej serii Jan CIEPIAŁ wygrał z dobrym defensorem Bogumiłem PIETRZAKIEM 3:0, na drugim stole Mieczysław JEWECZKO po bardzo wyrównanej grze pokonał Marcina DROZDOWSKIEGO 3:2.

AZS przystępował do gier deblowych z pewnym prowadzeniem w meczu 4:0. Na pierwszym stole Jan CIEPIAŁ i Sławomir STEFANIAK wygrali z parą Marcin DROZDOWSKI / Krzysztof PIONTEK 3:0, taki sam wynik powtórzyła para Wojciech WALDOWSKI / Mieczysław JEWECZKO z parą Dariusz ŻYDEK / Bogumił PIETRZAK.

Po tych grach praktycznie AZS zapewnił sobie zwycięstwo, kolejno Jan CIEPIAŁ wygrał z Dariuszem ŻYDKIEM 3:0, Mieczysław JEWECZKO z Krzysztofem PIONTEKIEM 3:0, Sławomir STEFANIAK z Marcinem DROZDOWSKIM 3:0

a w ostatnim pojedynku meczu Wojciech WALDOWSKI pokonał Bogumiła PIETRZAKA 3:1 – tylko w 2. secie miał problemy z doskonałymi obronami zawodnika Wilków.

Po tym okazałym zwycięstwie AZS nadal zajmuje 2 miejsce w tabeli – mając jeden mecz rozegrany mniej.

Punkty dla AZS: Wojciech WALDOWSKI – 2,5, Mieczysław JEWECZKO – 2,5, Jan CIEPIAŁ – 2,5, Sławomir STEFANIAK – 2,5.

 

24 października 2018 r.

LKS GROM ZŁOTA DAMA POCZESNA – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 6:4

Wyjazd do Poczesnej nie przyniósł oczekiwanych punktów dla AZS. Obie drużyny sąsiadują w ligowej tabeli i wygrana żadnej drużyny nie byłaby sensacją.

Dobre otwarcie meczu przez Arkadiusza MUGOWSKIEO, który pokonał 3:2 Cezarego PAWLIKA po niezwykle trudnym i wyrównanym pojedynku (5.set 13:11 dla Arkadiusza MUGOWSKIEGO). Na tym samym stole Mateusz MISIAK wygrywa z Arturem BADURĄ 3:0, drugi stół nie przynosi zwycięstwa i do gier podwójnych drużyny przystępowały z remisem 2:2.

Gry podwójne nie przyniosły punktów dla AZS – obie pary przegrywają pojedynki po 2:3.

Wynik 4:2 przed drugą rundą singli faworyzował gospodarzy, ale wielokrotnie AZS w tej serii zdobywał komplet punktów.

W pierwszej grze tej rundy Mateusz MISIAK wygrywa z Cezarym PAWLIKIEM 3:1, a na drugim stole Michał STEFANIAK wygrywa z Kacprem SŁAWIŃSKIM również 3:1 i doprowadza do remisu 4:4.

Ostatnie gry jednak wygrywają gospodarze i tym samym wygrywają cały mecz 6:4.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2, Arkadiusz MUGOWSKI – 1, Michał STEFANIAK – 1.

 

17 października 2018 r.

KTS II GLIWICE – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 10:0

4. kolejka III ligi tenisa stołowego przyniosła spektakularną porażkę AZS Politechnice Śląskiej. KTS II to niekwestionowany lider III ligi, złożony z najlepszych śląskich juniorów i do tego meczu przystępowali z pozycji zdecydowanych faworytów.

W pierwszej odsłonie Arkadiusz MUGOWSKI przegrał z jednym z najlepszych juniorów na Śląsku Aleksandrem LILIENEM 1:3, nie wykorzystał przy tym kilku szans na wygranie 2. i 3. seta, ale ten mecz był zapowiedzią, że wyniki poszczególnych partii będą otwarte do samego końca.

Na drugim stole Rafał PTOK również w końcówce stracił koncentrację i przegrał z Szymonem RADŁO 2:3.

W kolejnych singlach Mateusz MISIAK uległ Wacławowi SUCHECKIEMU 1:3,

a Michał STEFANIAK – Krzysztofowi PAWŁOWSKIEMU 0:3.

Obie gry deblowe zostały przegrane, ale para Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK walczyła do samego końca i w końcówce 5. seta nie utrzymali przewagi – przegrywając go do 9.

Drugą serię gier otworzył wyrównany i widowiskowy dla kibiców pojedynek Mateusza MISIAKA i Aleksandra LILIENA. Zawodnik KTS wygrał go 3:1, ale dwie pierwsze partie tego pojedynku zakończyły się po grach na przewagi (pierwszy 18:16 dla Mateusza MISIAKA, drugi 12:10 dla Aleksandra LILIENA)

Na drugim stole Michał STEFANIAK po wyrównanym pojedynku przegrywa 0:3 z Szymonem RADŁO (pierwsze dwa sety Szymon RADŁO wygrywa na przewagi).

Ostatnie dwa pojedynki nie przyniosły oczekiwanych emocji i wygranych AZS, cały mecz KTS II Gliwice wygrywa 10:0.

Mimo wysokiej przegrane tenisiści AZS pokazali się z dobrej strony sportowej i należy oczekiwać, że kolejne mecze przyniosą punkty dla drużyny.

 

12 października 2018 r.

UKS QUO VADIS ZABRZE II – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA II – 2:8

W tym sezonie rozgrywkowym AZS Politechnika Śląska zgłosił do rozgrywek ligowych drugą drużynę. Mając na uwadze, że w bieżącym sezonie AZS ma duże zasoby rezerw, należy uznać, że ta drużyna będzie w czołówce drużyn ligi terenowej i włączy się do grona drużyn walczących o awans do ligi okręgowej.

Do pierwszego w lidze meczu AZS przystąpił w dość mocnym składzie, ale i przeciwnik z Zabrza też należał do czołówki w poprzednik sezonie.

(foto: Aneta KULA)

Pierwsze mecze przynoszą sukces AZS – Wojciech WALDOWSKI wygrywa z Rafałem ADACHEM 3:1

a Mieczysław JEWECZKO wygrywa ze Zbigniewem WIŻĄ – jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w lidze – 3:0.

W kolejnych singlach punkty dorzuca Sławomir STEFANIAK (3:0 z Julianem STARONIEM)

i Aneta KULA (3:1 z Aleksandrem SZCZYGŁEM).

Gry podwójne na remis – wygrywa para Wojciech WALDOWSKI / Mieczysław JEWECZKO z parą Julian STAROŃ / Aleksander SZCZYGIEŁ 3:0

W ostatnich grach pojedynczych punkty zdobywają Aneta KULA

Wojciech WALDOWSKI i Mieczysław JEWECZKO

Gliwiczanie mieli zapewniony spory doping przez zawodników pierwszej drużyny, którzy w pierwszym meczu wyjazdowym wspierali swoje rezerwy

Punkty dla AZS: Wojciech WALDOWSKI – 2,5, Mieczysław JEWECZKO – 2,5, Aneta KULA – 2, Sławomir STEFANIAK – 1.

 

03 października 2018 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – UKS FENIKS PYSKOWICE 9:1

W ostatnich latach AZS często spotyka się z Feniksem Pyskowice, ale pomimo dodatniego bilansu meczowego Politechniki, mecze zawsze są wyrównane i emocjonujące. Do tego meczu obie drużyny przystąpiły z nieznacznymi zmianami w porównaniu z poprzednim sezonem – trudno było wskazać zdecydowanego faworyta meczu – może z uwagi na własną halę, to właśnie należałoby wskazać AZS. Należy podkreślić, że mecz został rozegrany w hali na ulicy Kaszubskiej po raz pierwszy.

Początek meczu dla Feniksa – pierwszego seta przegrywa Mateusz MISIAK i Wojciech WALDOWSKI, ale obaj przełamują przeciwników i Mateusz MISIAK wygrywa 3:1 z Łukaszem KURASZEM

a Wojciech WALDOWSKI również 3:1 z Andrzejem JANECKIM.

W kolejnych odsłonach Arkadiusz MUGOWSKI pokonał 3:0 Dominika SZMAJA, a Michał STEFANIAK niepodziewanie pewnie i wysoko wygrywa z Marianem STRZAŁKĄ 3:0

Gry deblowe potwierdziły, że wygrana z Feniksem nie będzie łatwa, obie pary AZS solidarnie i po trudnych meczach wygrywają 3:2 – Mateusz MISIAK i Michał STEFANIAK z Łukaszem KURASZEM i Dominikiem SZMAJEM, a Wojciech WALDOWSKI i Arkadiusz MUGOWSKI z Andrzejem JANECKIM i Marianem STRZAŁKĄ

Po tych meczach już było wiadomo, że mecz zostanie wygrany, ale kolejne mecze zapowiadały się ciekawie. Na pierwszym stole Mateusz MISIAK wygrał z Dominikiem SZMAJEM 3:0, a potem Arkadiusz MUGOWSKI po zaciętym meczu z Łukaszem KURASZEM 3:1

Niezwykle prestiżowy i zacięty mecz stoczono na drugim stole – spotkali się tu najlepsi w Polsce weterani w swojej kategorii wiekowej – Wojciech WALDOWSKI i Marian STRZAŁKA. Wojciech WALDOWSKI mimo, że prowadził 2:0, dopiero w końcówce 5 seta potwierdził swoją wyższość i wygrał 3:2

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2,5, Arkadiusz MUGOWSKI – 2,5, Wojciech WALDOWSKI – 2,5, Michał STEFANIAK – 1,5.

 

27 września 2018 r.

UKS IKAR MIERZĘCICE – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 4:6

UKS Ikar Mierzęcice to beniaminek III ligi, ale do tej ligi zespół awansował bardzo pewnie z dużą przewagą punktową. W drużynie występują zawodnicy mający za sobą szereg sukcesów w innych drużynach ligowych.

Mecz dobrze otworzył Mateusz MISIAK, który dość pewnie pokonał Jakuba MICHALSKIEGO 3:0. W kolejnej rundzie Arkadiusz MUGOWSKI na tym samym stole wygrał 3:1 z bardzo dobrym defensorem Januszem SOKOŁOWSKIM.

Do gier podwójnych był wynik 2:2, ale po kolejnych dwóch grach AZS prowadził 4:2 – Mateusz MISIAK i Michał STEFANIAK pokonali Janusza SOKOŁOWSWKIEGO i Artura ŻMIJEWSKIEGO 3:1, a Arkadiusz MUGOWSKI i Jan CIEPIAŁ również 3:1 pokonali Jakuba MICHALSKIEGO i Andrzeja GŁODA.

W ostatniej odsłonie gier pojedynczych Mateusz MISIAK wygrał 3:0 z Januszem SOKOŁOWSKIM, a Michał STEFANIAK 3:1 z Waldemarem GLANOWSKIM.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2,5, Michał STEFANIAK – 1,5, Arkadiusz MUGOWSKI – 1,5, Jan CIEPIAŁ – 0,5.

 

20 września 2018 r.

KS UNIA KALETY – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 5:5

Tenisiści stołowi AZS rozegrali pierwszy mecz w nowym sezonie 2018/2019 w III lidze z KS Unią Kalety. Ze względów technicznych mecz ten rozegrano w Kaletach Ostatni mecz tych drużyn rozegrano na zakończenie I rundy poprzedniego sezonu – padł wówczas remis 5:5, ale dzięki lepszemu bilansowi setów do pierwszej ósemki awansował AZS.

Pierwszy punkt dla AZS w tym sezonie zdobył Piotr GONIOWSKI, który na drugim stole pokonał Krystiana MNICHA 3:1.

W tym czasie na pierwszym stole toczył się niezwykle zacięty i stojący na wyjątkowo wysokim poziomie mecz Mateusza MISIAKA z Pawłem PIECHEM, ostatecznie mecz wygrał Paweł PIECH 3:1 (w trzech ostatnich setach gry toczyły się na przewagi).

W kolejnych meczach na pierwszym stole Arkadiusz MUGOWSKI przegrał z Mateuszem PIECHEM – mimo, że prowadził już 2:0, w końcówce meczu Mateusz PIECH okazał się wyjątkowo skuteczny w zdobywaniu punktów.

Na drugim stole Michał STEFANIAK pewnie pokonał Mariana BRUNNERA i tym samym zdobył swój pierwszy punkt w pierwszym występie w III lidze.

Do gier deblowych zespoły przystępował z równą zdobyczą punktową – po 2 punkty.

Gry podwójne to sukces AZS – Mieczysław JEWECZKO / Arkadiusz MUGOWSKI po wyrównanej grze wygrali z parą Krystian MNICH / Marian BRUNNER 3:2, a na 1. stole Mateusz MISIAK / Michał STEFANIAK pokonali parę Paweł PIECH / Mateusz PIECH również 3:2, co należy uznać za miłą niespodziankę.

Ostatnia seria gier nie był już tak korzystna dla AZS – w ostatniej grze meczu Mateusz MISIAK pokonał Mateusza PIECHA i ostatecznie mecz zakończył się remisem 5:5.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 1,5, Michał STEFANIAK – 1,5, Piotr GONIOWSKI – 1, Arkadiusz MUGOWSKI – 0,5, Mieczysław JEWECZKO – 0,5

 

11 kwietnia 2018 r.

LKS GROM ZŁOTA DAMA POCZESNA – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 3:7

Ostatnia runda ligowych rozgrywek III ligi mężczyzn mogła rozstrzygnąć miejsca w tabeli, ale tylko 4 ÷ 8. Miejsca 1 ÷ 3 zostały wcześniej ustalone i czołowe lokaty zapewniły sobie:

 1. KS Mysław
 2. MKS Skarbek II Tarnowskie Góry
 3. LKS Strażak Mikołów

Kolejne miejsca zajmowali:

 1. UKS Dąbrowiak II Dąbrowa Górnicza – 24 pkt.
 2. MKS Orkan Chruszczobród – 23 pkt.
 3. LKS Grom Złota Dama Poczesna – 22 pkt.
 4. AZS Politechnika Śląska – 21 pkt.
 5. AKS II Mikołów – 20 pkt.

Jeśli AZS chciał poprawić – a nawet utrzymać 7 pozycję w tabeli musiał ostatnie spotkanie co najmniej zremisować. Zadanie nie było łatwe LKS Grom Złota Dama Poczesna w pierwszej rundzie pokonał AZS i to w Gliwicach 7:3 (punkty Mateusz MISIAK – 2, para Jan CIEPIAŁ / Arkadiusz MUGOWSKI – 1).

Po raz kolejny okazało się, że nie ma rzeczy niemożliwych – pierwsze single były obiecujące – Arkadiusz MUGOWSKI pokonał Dariusza MOLENDĘ 3:0, a Mateusz MISIAK wygrał z Arturem BADURĄ również 3:0. Remis 2:2 po pierwszych singlach nie był złym wynikiem.

Gry podwójne na remis – punkt dla AZS zdobywa para Mateusz MISIAK / Piotr GONIOWSKI po wygranej z parą Dariusz MOLENDA / Cezary PAWLIK 3:1.

W kolejnych grach Mateusz MISIAK wygrywa 3:0 z Dariuszem MOLENDĄ, Piotr GONIOWSKI po niezwykle wyrównanym pojedynku pokonał Kacpra SŁAWIŃSKIEGO 3:2 (w piątym secie 12:10).

W ostatniej serii singli Arkadiusz MUGOWSKI wygrał z Arturem BADURĄ 3:2, a kropkę nad „i” postawiła Aneta KULA wygrywając z Mariuszem SIKORĄ 3:0.

Wygrana 7:3 pozwoliła AZS przesunąć się na 5 pozycję w tabeli (przy porażce MKS Orkana Chruszczobród z AKS II Mikołów).

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2,5, Arkadiusz MUGOWSKI – 2, Piotr GONIOWSKI – 1,5, Aneta KULA – 1.

 

04 kwietnia 2018 r.

MKS SKARBEK II TARNOWSKIE GÓRY – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 2:8

Na przedostatni mecz w II rundzie rozgrywek AZS wyjechał do Tarnowskich Gór. MKS Skarbek to zdecydowany wicelider rozgrywek III ligi i faworyt tego spotkania – pierwsza runda rozgrywek to wygrana Skarbka w Gliwicach 7:3 (punkty Piotr GONIOWSKI, Arkadiusz MUGOWSKI i para Mateusz MISIAK / Jan URBAŃCZYK).

Mecz rozpoczął się niespodziewanie dobrze dla AZS – swoje pierwsze mecze pewnie wygrywa Mateusz MISIAK, Piotr GONIOWSKI i Rafał PTOK.

W grach podwójnych zwycięstwo pary Rafał PTOK / Arkadiusz MUGOWSKI i wynik dość zaskakujący – 4:2 dla AZS.

Ostatnia runda singli to popis AZS – swoje mecze ponownie wygrywają Mateusz MISIAK, Piotr GONIOWSKI, Rafał PTOK i co jest zupełną niespodzianką Aneta KULA (zagrała jako rezerwowa) pokonała 3:1 Mateusza MATEJCZYKA, który w rankingu indywidualnym wyprzedzał ją o kilkadziesiąt pozycji.

Wynik 8:2 dla AZS i to osiągnięty na wyjeździe to z pewnością duża niespodzianka, zdobyte punkty pozwoliły przesunąć się o jedno miejsce (siódme) w tabeli rozgrywek.

Punkty dla AZS: Rafał PTOK – 2,5,  Piotr GONIOWSKI – 2, Mateusz MISIAK – 2, Aneta KULA – 1, Arkadiusz MUGOWSKI – 0,5.

 

22 marca 2018 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – UKS DĄBROWIAK II DĄBROWA GÓRNICZA 5:5

UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza zawsze wysoko zawieszał poprzeczkę w meczach z AZS. Wystarczy wspomnieć, że mecz w rundzie zasadniczej pewnie wygrali u siebie 7:3 (po jednym punkcie zdobyli wówczas Mateusz MISIAK, Piotr GONIOWSKI i Arkadiusz MUGOWSKI), a do tej pory zajmowali wyższe miejsce w tabeli (czwarte), a AZS ósme.

AZS wystąpił bez Mateusza MISIAKA – do tej pory najlepiej punktującego zawodnika.

W pierwszej grze Piotr GONIOWSKI po bardzo wyrównanym pojedynku przegrał z najlepiej do tej pory punktującym zawodnikiem Dąbrowiaka Janem MASTERNAKIEM

a w kolejnym Arkadiusz MUGOWSKI pokonał Grzegorza SZCZODROWSKIEGO

Po grach singlowych wynik był remisowy 2:2, o wyniku końcowym mogły zadecydować gry podwójne, ale i te zakończyły się podziałem punktów – wygrała tylko para Arkadiusz MUGOWSKI / Piotr GONIOWSKI.

W drugiej serii gier pojedynczych po jednym punkcie dorzucili Piotr GONIOWSKI który pewnie pokonał Grzegorza SZCZODROWSKIEGO 3:0

i Wojciech WALDOWSKI – również pewnie 3:0 wygrał z Michałem LEKSTANEM

Mecz zakończył się podziałem punktów i należy stwierdzić, że wynik nie krzywdzi żadnej drużyny.

Punkty dla AZS: Arkadiusz MUGOWSKI – 1,5, Piotr GONIOWSKI – 1,5, Mieczysław JEWECZKO – 1,  Wojciech WALDOWSKI – 1.

 

15 marca 2018 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – MKS ORKAN CHRUSZCZOBRÓD 5:5

W spotkaniu czwartej kolejki II serii gier III ligi w tenisie stołowym mężczyzn KŚ AZS Politechnika Śląska zagrała z MKS Orkanem Chruszczobród.

Pierwszy mecz w Chruszczobrodzie zakończył się wynikiem remisowym 5:5, ale każdy z tych zespołów mógł rozstrzygnąć ten mecz nawet 7:3. Do tej kolejki Orkan był trzecią drużyną rozgrywek, w AZS – ósmą.

Pierwsze gry i pierwsze niezbyt przyjemne niespodzianki. Mateusz MISIAK niespodziewanie przegrywa z Radosławem TARAPACZEM 2:3,

a na drugim stole również niespodziewanie Piotr GONIOWSKI przegrywa z Jerzym PNIAKIEM 1:3

W tej serii gier najlepszy pojedynek i co najważniejsze zwycięski, stoczył Arkadiusz MUGOWSKI z Januszem SOKOŁOWSKIM.

Janusz SOKOŁOWSKI to nie tylko doświadczony zawodnik, ale także doskonały defensor, w tym przypadku młodość wygrała 3:1, ale każdy set był bardzo wyrównany.

W grach podwójnych zwycięstwo tylko pary Mateusz MISIAK / Piotr GONIOWSKI nad parą Jerzy PNIAK / Lesław MIKLASZEWSKI 3:0 i stan meczu był remisowy 3:3.

Druga seria singli na remis – najlepszy pojedynek Anety KULI z Lesławem MIKLASZEWSKIM (3:1)

i mecz podobnie jak w poprzedniej rundzie zakończył się wynikiem 5:5.

Punkty dla AZS: Mieczysław JEWECZKO – 2, Arkadiusz MUGOWSKI – 1, Aneta KULA – 1, Mateusz MISIAK – 0.5, Piotr GONIOWSKI – 0,5.

 

07 marca 2018 r.

AKS II MIKOŁÓW – AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – 6:4

Ostatnia kolejka III ligi w tenisie stołowym mężczyzn nie przyniosła oczekiwanych punktów dla AZS Gliwice. W pierwszej rundzie gliwiczanie pokonali u siebie AKS 10:0 i należało oczekiwać dobrego wyniku w Mikołowie.

Mecz toczył się jednak nie po myśli gliwiczan – pierwsza runda singli przegrana 1:3 – wygrana Mateusza MISIAKA z Rafałem BRZĄKALIKIEM.

Gry deblowe to podział punktów – Mateusz MISIAK / Piotr GONIOWSKI pokonali parę Rafał BRZĄKALIK / Łukasz KOCHAŃCZYK 3:1, a Aneta KULA / Wojciech WALDOWSKI przegrali z parą Rafał KOMANDZIK / Bartłomiej MIELCARZ 2:3.

Kolejna seria gier pojedynczych przyniosła gliwiczanom zwycięstwa tylko na pierwszym stole. Mateusz MISIAK pokonał Łukasza KOCHAŃCZYKA 3:2,  a Piotr GONIOWSKI Rafała BRZĄKALIKA 3:1.

To chyba pierwsza runda tego meczu zadecydowała o braku zdobyczy punktowych.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2,5, Piotr GONIOWSKI 1,5.

 

01 marca 2018 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA – LKS STRAŻAK MIKOŁÓW 2:8

W czwartek 1 marca tenisiści stołowi AZS rozegrali mecz z czołową drużyną III ligi po pierwszej rundzie rozgrywek LKS Strażakiem Mikołów. W pierwszej rundzie AZS przegrał w Mikołowie 3:7 i ten wynik stawiał Strażaka z faworyzowanej pozycji.

Już po pierwszej rundzie singli mikołowianie prowadzili 3:1. Zwycięstwo dla AZS zanotował tylko Mateusz MISIAK, który po niezwykle wyrównanym meczu pokonał Marka SZAFARCZYKA 3:2.

Gry podwójne zakończyły się przegraną AZS – w obu przypadkach 2:3 – Mateusz MISIAK / Piotr GONIOWSKI przegrali z parą Marek SZAFARCZYK / Kamil GALICKI, a Wojciech WALDOWSKI / Mieczysław JEWECZKO z parą Adrian NOWOROLNIK / Dawid KOTWICA.

W ostatniej serii gier pojedynczych znowu wygrał tylko Mateusz MISIAK, tym razem z Kamilem GALICKIM 3:1 i cały mecz AZS przegrał 2:8.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK – 2.

 

24 lutego 2018 r.

WYGRANA W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

W Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego rozpoczęły się rozgrywki play off. Organizatorzy podzielili zespoły na 2 grupy ? według miejsc zajętych w lidze po rundzie zasadniczej. Gliwiczanie po rundzie zasadniczej zajmowali 2 miejsce.

W pierwszym meczu rundy play off AZS zmierzył się z U ? 50 Kęty, z którym w rundzie zasadniczej (w ostatnim meczu) przegrał 3:7. Wiadomo, że mecze play off to zupełnie inna sprawa i pierwszy wynik meczu nie ma tu większego znaczenia, a obie drużyny zamierzały powalczyć o udział w półfinale ALTS w tym sezonie.

Początek meczu to nieznaczna przewaga AZS, Arkadiusz MUGOWSKI wygrywa ze Zbigniewem GAŁUSZKĄ 3:0, a Mieczysław JEWECZKO również 3:0 wygrywa w równym pojedynku z Janem JURZAKIEM.

Przy prowadzeniu 2:1 dla AZS, zawodnicy z Kęt mogli wyrównać stan meczu w grze podwójnej, ale mimo, że w każdym secie prowadzili od początku ? w końcówkach setów nie utrzymali przewagi i ostatecznie Jan KURZAK / Aleksander POLAKOW przegrali tą grę z parą Mieczysław JEWECZKO / Arkadiusz MUGOWSKI 0:3

W kolejnej rundzie 2 punkty dla AZS i wynik 5:2. Mieczysław JEWECZKO wygrywa ze Zbigniewem GAŁUSZKĄ 3:0, a Arkadiusz MUGOWSKI wygrywa po trudnym meczu z  Aleksandrem POLAKOWEM 3:1

i w tej sytuacji bliżej wygranej był AZS.

W ostatniej rundzie najbardziej wyrównane pojedynki ? Arkadiusz MUGOWSKI wygrywa z Janem JURZAKIEM 3:1 (i chyba do końca nie był pewny wygranej)

a Mieczysław JEWECZKO wygrywa z Aleksandrem POLAKOWEM 3:0

Gliwiczanie wygrywają pierwszy mecz tej rundy 7:3, wynik wysoki, który nie odzwierciedla kilku wyrównanych pojedynków, ale zawodnicy AZS właśnie w końcówkach setów i meczy zdobywali decydujące punkty.

Punkty: Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Mieczysław JEWECZKO ? 3,5.

Komplet wyników play off drużyn 1 do 8.

Chełmek ? Energy Oświęcim ? 7:3

AZS Politechnika Śląska Gliwice ? U?50 Kęty ? 7:3

SITPChem Oświęcim ? Seniorzy Oświęcim ? 9:1

Eurodom Oświęcim ? Zaborze Oświęcim ? 7:3

W kolejnym meczu AZS Politechnika Śląska Gliwice zmierzy się z SITPChem Oświęcim, z zwycięzca meczu zagra w finale tegorocznej edycji ligi.

 

21 lutego 2018 r.

KS MYSŁAW ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? 8:2

Pierwszy mecz II rundy III ligi mężczyzn w sezonie 2017/2018 roku tenisiści stołowi AZS rozegrali ze zdecydowanym liderem rozgrywek KS Mysław. W poprzedniej rundzie gliwiczanie ulegli u siebie 2:8 i w tym meczu to zawodnicy z Mysłowic byli zdecydowanymi faworytami.

Początek meczu pokazał, że lider zamierza wygrać ten mecz pewnie i wysoko.

W pierwszych grach Arkadiusz MUGOWSKI przegrał z Oliwierem GWIZDONIEM

a Rafał PTOK z Kamilem BAJEREM

Druga seria gier nie przyniosła spodziewanych punktów ? Mateusz MISIAK po wyrównanej grze uległ Damianowi KOWALSKIEMU, a Piotr GONIOWSKI również w równym meczu przegrał z Jurijem FOMINEM

W grach podwójnych również nie zanotowano punktów dla AZS i praktycznie wygrana meczu przez KS Mysław już była ustalona

W ostatniej serii gier pojedynczych swoje mecze wygrał Piotr GONIOWSKI ? po ciekawym i wyrównanym meczu pokonał również defensora Kamila BAJERA 3:2

oraz Rafał PTOK ? wygrał z Faustyną CIEŚLIK 3:1

Punkty dla AZS: Piotr GONIOWSKI ? 1, Rafał PTOK ? 1.

 

17 lutego 2018 r.

PRZEGRANA W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

W sobotę drużyna AZS rozegrała ostatni mecz pierwszej rundy w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego. Przeciwnikami byli zawodnicy U?50 Kęty, którzy bezsprzecznie aspirują do miejsca na podium w końcowej klasyfikacji rozgrywek. Zawodnicy U?50 w większości grają defensywnie i to czyni ich wyjątkowo trudnymi przeciwnikami.

Mecz był zdecydowanie najtrudniejszy z dotychczasowych występów, ale należy wygrywać nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Pierwsza seria gier pojedynczych pokazała, że tego meczu nie da się wygrać ? ten mecz do końca przebiegał pod dyktando zawodników z Kęt. Tylko mecz deblowy był wyrównany – gliwiczanie Mieczysław JEWECZKO / Marian KANSY przegrali z parą Jan JURZAK / Aleksander POLAKOW 2:3 mimo, że prowadzili 2:0.

Przegrana 3:7 jest wysoka i dotkliwa ? brak punktów zdecydował, że gliwiczanie po pierwszej rundzie zajęli 2 miejsce w tabeli ? tradycyjnie ustępując Chełmkowi.

Punkty: Mieczysław JEWECZKO ? 3.

 

Po tej rundzie nastąpił podział drużyn do play off. Organizatorzy podzielili zespoły na 2 grupy ? według miejsc zajętych w lidze po rundzie zasadniczej ? grupa 1 ? miejsca 1 ÷ 8 i grupa 2 ?  pozostałe drużyny.

W pierwszym meczu rozgrywek play off AZS Politechnika Śląska zmierzy się z ?.. U?50 Kęty.

Pary meczowe (miejsca 1 ÷ 8):

(1) Chełmek ? (8) BKS Szyman

(2) AZS Politechnika Śląska Gliwice ? (7) U?50 Kęty

(3) SITPChem Oświecim ? (6) Seniorzy Oświęcim

(4) Eurodom Oświęcim ? (5) Zaborze Oświęcim

 

10 lutego 2018 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

W kolejnym spotkaniu Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Oświęcimiu drużyna AZS Politechniki Śląskiej wygrała z drużyną Masters Chełmek 10:0.

Mecz o początku przebiegał z wyraźną przewagą AZS i zwycięstwo nie było zagrożone.

Pewne punkty zdobywał Marian KANSY

i Arkadiusz MUGOWSKI

Punkty: Mieczysław JEWECZKO ? 3,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Marian KANSY ? 3.

 

PODSUMOWANIE WYSTĘPÓW AZS POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ W I RUNDZIE ROZGRYWEK W III LIDZE

 

08 lutego 2018 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

W czwartek 8 lutego AZS rozegrał przełożony mecz z Chełmkiem. Mecz rozegrano w niezwykle funkcjonalnej hali w Chełmie Śląskim, w miejscu treningów przeciwników. Należy dodać, że drużyna Chełmka to ubiegłoroczny mistrz ALTS ? w poprzednim sezonie AZS dwukrotnie zremisował z tą drużyną i przegrał mecz decydujący o mistrzostwie. W tym sezonie Chełmek jest zdecydowanym liderem rozgrywek i w tym meczu był faworytem.

Każdy mecz rządzi się swoimi prawami i to pokazały pierwsze gry singlowe. Arkadiusz MUGOWSKI pokonał faworyzowanego Henryka BUDZYŃSKIEGO 3:0, a Mieczysław JEWECZKO po wyrównanym i ciekawym pojedynku pokonał Krzysztofa KRUSZYŃSKIEGO 3:2.

Gra podwójna to zwycięstwo Arkadiusza MUGOWSKIEGO / Mieczysława JEWECZKO nad parą Krzysztof KRUSZYŃSKI / Adam JOCHYMCZYK 3:1.

W kolejnej serii Arkadiusz MUGOWSKI pokonał po niezwykle zaciętym pojedynku Krzysztofa KRUSZYŃSKIEGO 3:1,

a Mieczysław JEWECZKO pokonał Adama JOCHYMCZYKA 3:0 i już było wiadomo, że gliwiczanie wywiozą chociaż jeden punkt.

Ostatnia seria przyniosła również dwa punkty ? pewna wygrana Arkadiusza MUGOWSKIEGO z Adamem JOCHYMCZYKIEM 3:0 i zdecydowanie niespodziewane zwycięstwo Mieczysława JEWECZKO nad Marianem BUDZYŃSKIM 3:1.

Wygrana 7:3 z aktualnym mistrzem ligi to zdecydowany sukces AZS Politechniki Śląskiej.

Punkty: Mieczysław JEWECZKO ? 3,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5.

 

27 stycznia 2018 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

W kolejnym meczu ligi amatorskiej AZS zmierzył się z Energy Oświęcim. W poprzednim sezonie AZS pewnie wygrał swoje spotkanie, ale po tegorocznych zmianach Energy jest zdecydowanie mocniejszą drużyną.

Pierwsza seria i prowadzenia AZS ? punkty zdobywa Arkadiusz MUGOWSKI

i Mieczysław JEWECZKO. Ale w deblu para Mieczysław JEWECZKO / Arkadiusz MUGOWSKI z trudem wygrywają z parą Adam MALIK / Mirosław WĄDRZYK 3:1.

W kolejnej rundzie singli komplet punktów dla AZS, chociaż wygraną Mariana KANSEGO z Dominikiem TOKARZEM należy przyjąć jako miłą niespodziankę. Gliwiczanie do końca meczu wykazali się skutecznością w zdobywaniu punktów i ostatecznie zwyciężyli 8:2

Punkty: Mieczysław JEWECZKO ? 3,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Marian KANSY ? 1.

 

26 stycznia 2018 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? KS UNIA KALETY ? 5:5

Ostatni mecz I rundy III ligi mężczyzn w sezonie 2017/2018 roku tenisiści stołowi AZS rozegrali z KS Unią Kalety. W poprzednim sezonie gliwiczanie dwukrotnie ulegli Unii u siebie i na wyjeździe. Ten mecz miał zdecydować o ostatecznej kolejności w tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek.

W pierwszych grach Arkadiusz MUGOWSKI wygrał 3:2 z Marianem Brunnerem (przegrywał w tym meczu już 0:2)

a Mateusz MISIAK po wyrównanej grze przegrał 2:3 z najwyżej sklasyfikowanym w rankingu indywidualnym Pawłem PIECHEM

W tej rundzie wygrał bardzo pewnie Piotr GONIOWSKI z Krystianem MNICHEM 3:0. Przed grami deblowymi wynik był remisowy 2:2.

Po grach deblowych znowu remis ? Jan CIEPIAŁ / Arkadiusz MUGOWSKI po wyrównanej grze ulegli parze Paweł PIECH / Marian BRUNNER 1:3, a na 2. stole Mateusz MISIAK / Piotr GONIOWSKI pokonali parę Antoni JEŻ / Krystian MNICH 3:2.

W pierwszych grach drugiej serii singli Mateusz MISIAK wygrał z Krystianem MNICHEM 3:1, a Arkadiusz MUGOWSKI po bardzo emocjonującym pojedynku pokonał Antoniego JEŻA 3:2, wykazując więcej opanowania w ostatnim fragmencie gry ? w 5. secie przegrywał 5:10 ? aby w końcu wygrać go 12:10

W kolejnych grach Piotr GONIOWSKI przegrał z Pawłem PIECHEM 1:3 (pierwsze 3 sety ? 10:12, 12:10, 10:12 świadczą o bardzo wyrównanym meczu)

a w ostatnim meczu Wojciech WALDOWSKI przegrał z Marianem BRUNNEREM 2:3 ? w ostatnim secie 9:11

W drużynie z Kalet Paweł PIECH potwierdził, że jest aktualnie najlepszym zawodnikiem ligi ? zdobył 2,5 pkt.

Punkty dla AZS: Arkadiusz MUGOWSKI ? 2, Mateusz MISIAK ? 1,5, Piotr GONIOWSKI ? 1,5.

 

17 stycznia 2018 r.

UKS DĄBROWIAK II DĄBROWA GÓRNICZA ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? 7:3

Kolejny mecz tenisiści stołowi AZS rozegrali na wyjeździe w Dąbrowie Górniczej z Dąbrowiakiem.

Po pierwszych grach zwyciężyli Arkadiusz MUGOWSKI i Mateusz MISIAK, a wynik był remisowy 2:2. Po dwóch przegranych przez AZS grach podwójnych wiadomo było, że o korzystny wynik będzie wyjątkowo trudno.

W ostatniej serii gier zwyciężył tylko Piotr GONIOWSKI i AZS przegrał ten mecz wysoko, bo 3:7.

Punkty dla AZS: Piotr GONIOWSKI ? 1, Arkadiusz MUGOWSKI ? 1, Mateusz MISIAK ? 1.

 

13 stycznia 2018 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

W pierwszym meczu w Nowym Roku Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego AZS Politechnika Śląska rozegrała mecz z BKS Szyman. Dotychczas BKS Szyman zajmował dalsze miejsce w tabeli, a AZS był trzeci i tu należało wskazać na AZS, jako faworyta tego spotkania. Inny wynik niż wygrana AZS byłby zupełną niespodzianką.

Zawodnicy AZS nie zawiedli oczekiwań i wygrali dość pewnie, ale wcale nie były to pojedynki łatwe. W pierwszej grze Marian KANSY przegrał z Mariuszem MOROŃCZYKIEM 0:3.

Szybko stan meczu wyrównał Arkadiusz MUGOWSKI pokonując Marcina MOROŃCZYKA 3:1.

Duży opór w grze podwójnej stawili Marcin i Mariusz MOROŃCZYKOWIE, gdzie po wyrównanej grze ulegli parze Arkadiusz MUGOWSKI / Mieczysław JEWECZKO 2:3.

Kolejne dwa punkty zdobył Marian KANSY ? oba wygrane pojedynki po 3:2.

Komplet punktów pewnie zdobył w tym meczu Arkadiusz MUGOWSKI.

Mecz zakończył się wynikiem 9:1 i ten wynik umocnił AZS na zajmowanej w tabeli pozycji..

Punkty: Mieczysław JEWECZKO ? 3,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Marian KANSY ? 2.

10 stycznia 2018 r.

UKS HURAGAN II SOSNOWIEC ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? 4:6

Pierwszy mecz 2018 roku tenisiści stołowi AZS rozegrali na wyjeździe w Sosnowcu z Huraganem. W poprzednim sezonie gliwiczanie dwukrotnie ulegli Huraganowi na wyjeździe i u siebie po 6:4. W obu drużynach obecnie nastąpiły zmiany ? po XII kolejkach AZS w ligowej tabeli zajmował zdecydowanie wyższe miejsce.

Już w pierwszej serii gier gliwiczanie wypracowali dwupunktową przewagę. Piotr GONIOWSKI pokonał Adama BABICZA 3:0

Mateusz MISIAK również 3:0 Wiktora PODSADNIAKA

a Arkadiusz MUGOWSKI po wyrównanym i otwartym do końca pojedynku wygrał z Dariuszem KLECZKO 3:1

W grach pojedynczych para Mateusz MISIAK / Piotr GONIOWSKI niespodziewanie przegrała z parą Adam BABICZ / Michał SKÓRSKI 2:3,

a para Wojciech WALDOWSKI / Arkadiusz MUGOWSKI pewnie pokonali parę Dariusz KLECZKO / Jakub NOWAK 3:0

Do ostatniej serii gier pojedynczych AZS przystępował z niewielka przewagą ? prowadząc 4:2. Po pierwszej serii tych gier gospodarze wyrównali stan meczu na 4:4 i zanosiło się nawet na powtórkę wyniku z poprzedniego sezonu.

W ostatnich grach jednak Piotr GONIOWSKI pewnie pokonał Jakuba NOWAKA 3:0 ? zdobywając swój drugi punkt w tym dniu

a w grze decydującej o remisie lub zwycięstwie w meczu Wojciech WALDOWSKI pokonał w wyrównanym i emocjonującym pojedynku Dariusza KLECZKO 3:0 (wygrywając drugi i trzeci set 12:10)

Wygrywając ten mecz 6:4, gliwiczanie przełamali niekorzystne do tej pory wyniki z Huraganem.

Punkty dla AZS: Piotr GONIOWSKI ? 2, Arkadiusz MUGOWSKI ? 1,5, Wojciech WALDOWSKI ? 1,5, Mateusz MISIAK ? 1.

 

21 grudnia 2017 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? LKS GROM ZŁOTA DAMA POCZESNA ? 3:7

W ostatnim meczu 2017 roku tenisiści stołowi AZS podejmowali kolejnego beniaminka III ligi. Po TRS Millenium z Myszkowa przyjechał do Gliwic LKS Grom Złota Dama z Poczesnej. Po XI kolejkach obie drużyny sąsiadowały w ligowej tabeli.

Początek meczu to zdecydowana przewaga LKS Grom ? po pierwszej serii Mateusz MISIAK pokonał Artura BADURĘ 3:0, pozostałe gry zakończyły się porażkami AZS.

W grach podwójnych Mateusz MISIAK / Piotr GONIOWSKI przegrali z para Cezary PAWLIK / Dariusz MOLENDA 1:3

a Arkadiusz MUGOWSKI / Jan CIEPIAŁ pokonali parę Artur BADURA / Kacper STAWIŃSKI 3:2

W drugiej serii gier pojedynczych wygrał tylko Mateusz MISIAK, który wygrał z Kacprem STAWIŃSKIM 3:0.

Końcowy wynik świadczy o tym, ze obecnie drużyny, które weszły do III ligi prezentują bardzo wysoki poziom sportowy.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2, Arkadiusz MUGOWSKI ? 0,5, Jan CIEPIAŁ ? 0,5.

 

16 grudnia 2017 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

Ostatni mecz w 2017 roku zawodnicy AZS Politechniki Śląskiej zakończyli zwycięstwem w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego z Seniorami Oświęcim. Obie drużyny występują w innych składach niż w poprzednim sezonie ? wynik końcowy był sprawą otwartą.

Mecz dobrze otworzyli gliwiczanie, wygrali dwa pierwsze single (Arkadiusz MUGOWSKI wgrał w pierwszym meczu z Tomaszem HODUREM 3:1). Ważnym meczem w tej sytuacji była gra deblowa, w której Arkadiusz MUGOWSKI i Mieczysław JEWECZKO wygrali z Tomaszem HODUREM i Kazimierzem PILSZYKIEM 3:2.

Po tym pojedynku już wiadomo, że ten mecz nie zostanie przegrany. W kolejnych meczach dwukrotnie wygrał Arkadiusz MUGOWSKI i raz Mieczysław JEWECZKO

Ostatecznie mecz wygrał AZS 6:4, wykorzystując swoje doświadczenie.

Punkty: Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Mieczysław JEWECZKO ? 2,5.

 

14 grudnia 2017 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? TRS MILLENIUM MYSZKÓW ? 7:3

Tenisiści stołowi AZS podejmowali beniaminka III ligi TRS Millenium z Myszkowa. Do tej pory myszkowscy tenisiści grali ze zmiennym szczęściem, ale generalnie prezentowali się niezwykle solidnie i grali do ostatniej piłki. Do tej kolejki drużyny dzieliło kilka miejsc na korzyść AZS, ale bezpośredni pojedynek zawsze mógł zdecydować o zweryfikowaniu wartości drużyny.

Pierwsze pojedynki na korzyść AZS ? Mateusz MISIAK wygrywa ze Sławomirem WAWRYŁO 3:0

a Arkadiusz MUGOWSKI wygrywa z Marcinem MADEJEM 3:2

Jednak pierwsza seria gier kończy się remisem 2:2 i o końcowym wyniku mogły zadecydować gry podwójne.

Oba pojedynki deblowe kończą się wygranymi gliwiczan. Arkadiusz MUGOWSKI / Mieczysław JEWECZKO wygrywają z parą Sławomir WAWRYŁO / Jacek ŻELEZIK 3:1, a Mateusz MISIAK / Piotr GONIOWSKI po zaciętym i skutecznym finiszu pokonują Sylwestra MIŚTĘ / Marcina MADEJA 3:2 (w czwartym i piątym secie wygrywając do 9).

Do drugiej serii gier pojedynczych AZS przystępował z przewagą 2 punktów. Już po dwóch singlach AZS zapewnił sobie zwycięstwo w meczu ? Mateusz MISIAK wygrał 3:1 z Jackiem ŻELEZIKIEM, a Arkadiusz MUGOWSKI również 3:1 wygrał z Sylwestrem MISTĄ.

O sporym pechu w grach singlowych może mówić Piotr GONIOWSKI ? dwa mecze przegrał 2:3, a jego ostatni pojedynek z Marcinem MADEJEM był najdłużej trwającym meczem, wyjątkowo wyrównanym i zaciętym do ostatniej piłki, szczególnie trzy ostatnie sety (I set ? 7:11, II set ? 11:7, III set ? 10:12, IV set ? 12:10, V set ? 11:13)

Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 7:3 dla AZS, ale pięć pojedynków kończy się wynikiem 3:2 (trzy razy wygrywają gliwiczanie, dwa razy myszkowianie) co świadczy o dość wyrównanym meczu.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 2,5, Mieczysław JEWECZKO ? 1,5, Piotr GONIOWSKI ? 0,5.

 

07 grudnia 2017 r.

UKS WOLEJ RUDA ŚLĄSKA ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? 2:8

Ostatnia kolejka III ligi przełamała niekorzystne wyniki tenisistów stołowych AZS Politechniki Śląskiej. Wprawdzie UKS Wolej zajmował dotychczas niższe miejsce w tabeli niż AZS, ale należało pamiętać, że w poprzednim sezonie AZS poniósł w Rudzie Śląskiej dotkliwą porażkę 2:8 (punkty dla AZS: Arkadiusz MUGOWSKI ? 1, Mateusz MISIAK ? 0,5, Rafał PTOK ? 0,5). W tym meczu nie mógł wystąpić zarówno Rafał PTOK, jak i Arkadiusz MUGOWSKI. Należało oczekiwać, że mecz do końca może mieć wyrównany przebieg i nieoczekiwany w końcu wynik.

Początek meczu i świetne otwarcie przez Jana URBAŃCZYKA, który wygrywa z Adamem KOPCIEM 3:0

drugi punkt zdobywa ? równie pewnie Mateusz MISIAK, który pokonał Ryszarda MARASZKIEWICZA 3:0. Po tej serii AZS przystępuje do gier deblowych z przewagą 3:1.

Gry deblowe przynoszą sukces punktowy AZS ? Mateusz MISIAK / Jan URBAŃCZYK wygrywają pewnie 3:1 z parą Ryszard MARASZKIEWICZ / Zbigniew OLSZYNA 3:1, a Piotr GONIOWSKI / Mieczysław JEWECZKO po nierównej, ale emocjonującej grze pokonują parę Adam KOPEĆ / Rober KOSTĘPSKI 3:2.

Po tych grach i przy wyniku 5:1, należało oczekiwać, że AZS wygra ten mecz.

W kolejnych grach Mateusz MISIAK wygrywa pewnie swój pojedynek

a w kolejnych Piotr GONIOWSKI pokonuje Roberta KOSTĘPSKIEGO 3:1

a Jan URBAŃCZYK w najbardziej widowiskowym i ciekawym pojedynku wygrywa z Ryszardem MARASZKIEWICZEM 3:1 (w 4. secie 14:12)

W drużynie gospodarzy niepokonanym był Zbigniew OLSZYNA, który zdobył 2 pkt.

Po tej wygranej AZS awansował na 5. pozycję w lidze (mając taką samą ilość punktów jak KS Unia Kalety i MKS Orkan Chruszczobród).

Punkty dla AZS: Jan URBAŃCZYK ? 2,5, Mateusz MISIAK ? 2,5, Piotr GONIOWSKI ? 1,5, Mieczysław JEWECZKO ? 1,5.

 

 

30 listopada 2017 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? KS MYSŁAW ? 2:8

Spotkanie tenisistów stołowych AZS Politechniki Śląskiej w III lidze z aktualnym liderem rozgrywek KS Mysław zakończyło się porażką. Lider rozgrywek pokazał w Gliwicach, że obecnie posiada chyba najsilniejszy i najbardziej wyrównany skład ze wszystkich drużyn ligi.

Już początek meczu nie był obiecujący, Jan URBAŃCZYK przegrał z Jurijem FOMINEM 0:3, a Mieczysław JEWECZKO z Kamilem BAJEREM 2:3. W drugiej parze  Arkadiusz MUGOWSKI wygrał z Damianem KOWALSKIM 3:1.

Gry podwójne nie przyniosły zdobyczy punktowych ? wynik meczu wydawał się w tej sytuacji przesądzony.

Kolejne gry singlowe potwierdziły bardzo dobrą dyspozycję zawodników z Mysłowic, wygrywają kolejne trzy gry singlowe, w tej rundzie wygrywa tylko niezawodny w tym dniu Arkadiusz MUGOWSKI z Kamilem BAJEREM 3:2.

Ta porażka znalazła natychmiastowe odzwierciedlenie w tabeli ? AZS zajmuje po tej rundzie 8 miejsce.

Punkty dla AZS: Arkadiusz MUGOWSKI ? 2.

 

25 listopada 2017 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

W sobotę 25 listopada AZS Politechnika Śląska rozegrał mecz 4. kolejki ALTS, przeciwnik SITPChem Oświęcim to wielokrotny zwycięzca i medalista Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Oświęcimiu. W obecnym sezonie drużyna jest w przebudowie i gra w rozszerzonym składzie, ale to nie osłabia siły oświęcimian. Przed tym meczem trudno było ustalić, która z drużyn faworytem ? wynik powinien kształtować się kolo remisu.

SITPChem przystąpił do meczu w aktualnie najmocniejszym składzie z: Ryszardem MOSKAŁĄ, Krzysztofem WÓJCIKIEM i Ryszardem PIKULEM. W AZS ? ie, w zestawieniu po raz pierwszy zagrał Marian KANSY.

Pierwszy punkt zdobywa Mieczysław JEWECZKO, który wygrywa w wyrównanym meczu (szczególnie w 3 i 4 secie) z Ryszardem MOSKAŁĄ 3:1. Kolejny ? Arkadiusz MUGOWSKI, który również pokonuje Krzysztofa WÓJCIKA 3:1

W tej serii gier Marian KANSY musiał uznać wyższość Ryszarda PIKULA

Do gry podwójnej AZS przystępował z minimalną przewagą prowadząc 2:1.

Gra podwójna i niezwykle wyrównany pojedynek, a przy tym zwycięstwo pary Mieczysław JEWECZKO / Arkadiusz MUGOWSKI 3:2 z Ryszardem MOSKAŁĄ i Krzysztofem WÓJCIKIEM.

W kolejnych seriach Arkadiusz MUGOWSKI wygrywa z Ryszardem MOSKAŁĄ 3:0, kolejny punkt zdobywa Marian KANSY i Mieczysław JEWECZKO

Końcowy, wysoki wynik 7:3 jest niespodziewanie wysoki, ale też wynikiem dobrej I skutecznej gry.

Punkty: Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Mieczysław JEWECZKO ? 2,5, Marian KANSY ? 1.

 

22 listopada 2017 r.

LKS STRAŻAK MIKOŁÓW ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? 7:3

Druga z rzędu kolejka III ligi tenisistów stołowych nie przyniosła punktów dla AZS Politechniki Śląskiej. Rywalem był LKS Strażak Mikołów, który zajmował miejsce w ligowej tabeli tuż obok AZS. LKS Strażak wystąpił w najsilniejszym składzie, czego nie można było powiedzieć o AZS.

Już pierwsza seria gier przyniosła straty dla AZS. Mateusz MISIAK po wyrównanym pojedynku przegrał z Kamilem GALICKIM 2:3

Piotr GONIOWSKI przegrał z Dawidem KOTWICĄ, a Mieczysław JEWECZKO z Markiem SZAFARCZYKIEM. W tej serii wygrał tylko Arkadiusz MUGOWSKI z Andrzejem ADAMCZYKIEM 3:1

W grach deblowych podział punktów Mateusz MISIAK i Piotr GONIOWSKI wygrali z parą Dawid KOTWICA / Andrzej ADAMCZYK 3:2, a Mieczysław JEWECZKO I Arkadiusz MUGOWSKI przegrali z parą Marek SZAFARCZYK / Kamil GALICKI 2:3.

W ostatniej serii gier punkt zdobył tylko Mateusz MISIAK, który pokonał Dawida KOTWICĘ 3:1.

Wynik 3:7 to jednak przykra dla gliwiczan niespodzianka, bo dotychczasowe wyniki w rozgrywkach ligowych były obiecujące.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 1,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 1, Piotr GONIOWSKI ? 0,5.

 

15 listopada 2017 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? MKS SKARBEK II TARNOWSKIE GÓRY ? 3:7

Miniona kolejka III ligi tenisistów stołowych nie przyniosła punktów dla AZS Politechniki Śląskiej. Wicelider tabeli MKS Skarbek II Tarnowskie Góry udowodnił w Gliwicach, że zajmowane wysokie miejsce w rozgrywkach nie jest dziełem przypadku.

Gliwiczanie ? niestety ? przy bardzo wyrównanej grze, przegrywali mecze w końcówkach setów i meczy.

W pierwszych grze Mateusz MISIAK nie sprostał Robertowi BEJMANOWI przegrywając 2:3.

Na drugim stole Jan URBANCZYK również przegrał z Grzegorzem GREGARKIEM.

W tej serii gier wygrał tylko Piotr GONIOWSKI, który wygrał 3:1 z dotychczas niepokonanym w rozgrywkach ligowych Mateuszem MATEJCZYKIEM

Gry podwójne przyniosły tylko 1 punkt Mateusza MISIAKA i Jana URBAŃCZYKA

Do ostatniej serii gier pojedynczych AZS przystępował z niekorzystnym wynikiem 2:4, ale należało się spodziewać, że teraz gliwiczanie mogą wygrać trzy pojedynki i cały mecz przynajmniej zremisować. Kolejne gry nie przyniosły oczekiwanych zwycięstw, w tej serii wygrał tylko Arkadiusz MUGOWSKI, który pokonał Roberta BEJMANA 3:2.

Punkty dla AZS: Arkadiusz MUGOWSKI ? 1, Piotr GONIOWSKI ? 1, Jan URBAŃCZYK ? 0,5, Mateusz MISIAK ? 0,5

 

08 listopada 2017 r.

KKS KOLEJARZ GLIWICE ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? 4:6

W VI kolejce III ligi AZS Politechnika Śląska rozegrał mecz na wyjeździe z miejskim rywalem KKS Kolejarzem Gliwice. W poprzednim sezonie drużyny spotkały się tylko raz ? wówczas AZS wygrał u siebie 6:4, ale to KKS Kolejarz występował w czołowej ósemce ligi, w obecnym sezonie obie drużyny dzieliła niewielka różnica punktowa na korzyść AZS.

Jak każde spotkanie derbowe przebiega według nieznanych scenariuszy, tak i w tym meczu wynik trudno było przewidzieć do ostatniego meczu.

Początek meczu i pierwsze single układają się po myśli AZS.

Jan URBAŃCZYK wygrywa po bardzo ciekawym, wyrównanym i stojącym na bardzo dobrym poziomie pojedynku z Romanem WIŻĄ 3:1

Mateusz MISIAK pewnie wygrywa z Rafałem OPOZDĄ 3:0

Arkadiusz MUGOWSKI po wyjątkowo nierównym, ale emocjonującym meczu pokonał dzięki lepszej końcówce w 4. i bardzo dobrym 5. secie pokonał Łukasza PAPISA 3:2.

Do gier deblowych AZS przystępował z bardzo dobrym dla siebie wynikiem ? prowadził 3:1. Niestety, okazało się, że w tym dniu te gry nie przyniosły oczekiwanych punktów.

Mieczysław JEWECZKO / Arkadiusz MUGOWSKI przegrali z parą Rafał OPOZDA / Łukasz PAPIS 0:3, a na pierwszym stole Mateusz MISIAK /Jan URBAŃCZYK przegrali z parą Roman WIŻA / Piotr MAŁEK 2:3 (4. i 5. seta gospodarze wygrali 12:10).

Do ostatniej serii gier drużyny przystępowały z wynikiem remisowym 3:3.

W pierwszej partii tej serii Mateusz MISIAK pokonał Piotra MAŁKA 3:0

W kolejnych Jan URBAŃCZYK wygrał z Łukaszem PAPISEM 3:1, a w najciekawszym pojedynku tej serii Piotr GONIOWSKI pokonał Rafała OPOZDĘ 3:0.

Zwycięstwo w tym meczu pozwoliło na umocnienie się AZS Politechniki Śląskiej na 3 miejscu w ligowej tabeli. Kolejny mecz AZS rozegra u siebie z wiceliderem MKS Skarbek II Tarnowskie Góry.

Punkty dla AZS: Jan URBAŃCZYK ? 2, Mateusz MISIAK ? 2, Arkadiusz MUGOWSKI ? 1, Piotr GONIOWSKI ? 1.

 

04 listopada 2017 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

Drużyna AZS odniosła kolejne zwycięstwo w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego w Oświęcimiu, tym razem pokonali Bobrek 7:3.

Mecz o początku przebiegał ze znaczną przewagą gliwiczan, pierwsze gry singlowe i gra podwójna przyniosła przewagę punktowa, która została utrzymana do końca meczu.

Punkty: Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Mieczysław JEWECZKO ? 3,5.

 

28 października 2017 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

W sobotę 28 października drużyna AZS odniosła pierwsze zwycięstwo w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego w Oświęcimiu.

Pierwszym przeciwnikiem był EURODOM Oświęcim,, który został wzmocniony zawodnikami, którzy w poprzednim sezonie z powodzeniem rywalizowali z AZS Politechnika Śląską.

Mecz wyrównany ze wskazaniem na AZS i może stąd to dość wysokie zwycięstwo.

Punkty: Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Mieczysław JEWECZKO ? 3,5.

 

25 października 2017 r.

UKS FENIKS PYSKOWICE ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? 3:7

Piąta kolejka III ligi przyniosła dla AZS wyjazdowe zwycięstwo. Po 4 kolejkach Pyskowice i Gliwice miały taka samą ilość zdobytych punktów ? ten mecz decydował, który zespół po tej kolejce będzie wyżej w ligowej tabeli.

Jak w poprzednich meczach bardzo dobrze rozpoczął Piotr GONIOWSKI, który pewnie pokonał Dominika SZMAJA 3:0. W kolejnej serii Mateusz MISIAK wygrał z Pawłem NOWAKOWSKIM 3:0.

Ozdobą tej serii gier był pojedynek Arkadiusza MUGOWSKIEGO i Witolda NOWAKOWSKIEGO ? wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Ja przystało na obu dobrych zawodników, obaj zaprezentowali emocjonującą i wyrównaną grę, w końcówce lepszy okazał się Arkadiusz MUGOWSKI, który wygrał 3:2.

Gry podwójne przyniosły podział punktów ? Mateusz MISIAK / Rafał PTOK po trudnym i wyrównanym pojedynku wygrali 3:2 z parą Łukasz KURASZ / Dominik SZMAJ,

a Mieczysław JEWECZKO / Arkadiusz MUGOWSKI przegrali 0:3 z parą Witold NOWAKOWSKI / Paweł NOWAKOWSKI.

Ostatnia seria gier ułożyła się po myśli gliwiczan. Arkadiusz MUGOWSKI pokonał Dominika SZMAJA 3:0, Mateusz MISIAK ? Łukasza KURASZA również 3:0,

a w ostatnim i najciekawszym pojedynku tej serii Rafał PTOK pokonał 3:1 Pawła NOWAKOWSKIEGO.

Wyjazdowe pokonanie trudnej i wyrównanej drużyny z Pyskowic i to na wyjeździe, pozwoliło awansować AZS Politechnice Śląskiej na III miejsce w tabeli po 5. rundach.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 2, Rafał PTOK ? 1,5, Piotr GONIOWSKI ? 1.

 

19 października 2017 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? MKS SKARBEK III TARNOWSKIE GÓRY ? 7:3

Do czwartej kolejki III ligi AZS zajmował 4 miejsce w tabeli i zamierzał podtrzymać dobrą passę, ale w poprzednich meczach z III Skarbkiem nie notował sukcesów ? raczej dotkliwe porażki.

Skład drużyn zasadniczo nie różnił się od poprzednich sezonów ? to stawiło zawodników z Tarnowskich Gór w roli zdecydowanych faworytów.

Jak przystało na faworytów zawodnicy Skarbka pierwszą rundę singli rozegrali niezwykle efektywnie. W pierwszym meczu Mateusz MISIAK niespodziewanie uległ Bartoszowi ŻURKOWI 2:3 (w 5. secie 10:12), na drugim stole Piotr GONIOWSKI wygrał 3:0 z Kamilem MIKĄ.

Kolejne 2 mecze singlowe i zwycięstwa gości.

AZS przystępował do meczów deblowych z bardzo niekorzystnym wynikiem 1:3. Gry deblowe wyrównały wynik meczu ? Mateusz MISIAK / Rafał PTOK wygrywają 3:1 z Kamilem CZAPLĄ / Kamilem MIKĄ, a Mieczysław JEWECZKO / Arkadiusz MUGOWSKI wygrywają 3:2 z Bartoszem ŻURKIEM / Dominikiem IDACZYKIEM ? mimo, że przegrywali już 0:2.

Wydawało się, że zdobycie minimum jednego punktu w meczu jest możliwe, ale kolejne gry poważnie zweryfikowały końcowy wynik meczu.

Mateusz MISIAK pokonuje Kamila CZAPLĘ 3:0,

na drugim stole Piotr GONIOWSKI w swoim stylu również wygrywa 3:0 z Dominikiem IDACZYKIEM.

W kolejnych grach Arkadiusz MUGOWSKI wygrywa 3:0 z Bartoszem ŻURKIEM,

na drugim stole Rafał PTOK wygrywa również 3:0 z Kamilem MIKĄ.

Wynik meczu raczej niespodziewany dla AZS, ale należy podkreślić, że od stanu meczu 1:3 gliwiczanie zdobyli 6 kolejnych punktów, a ostatnia runda singli wygrana bez straty seta.

Punkty dla AZS: Piotr GONIOWSKI ? 2, Mateusz MISIAK ? 1,5, Rafał PTOK ? 1,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 1.5, Mieczysław JEWECZKO ? 0,5.

 

11 października 2017 r.

KU AZS UŚ KATOWICE ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? 5:5

W trzecim meczu sezonu 2017/2018 tenisiści stołowi AZS Politechniki Śląskiej Gliwice spotkali się ze swoimi imiennikami z Katowic ? KU AZS Uniwersytet Śląski. W poprzednim sezonie drużyny podzieliły się punktami (obie drużyny odniosły zwycięstwo u siebie). Z ustawienia meczowego wynikało, że drużyny nie zmieniły swoich składów, wynik zależał od samych zawodników.

Pierwsza seria gier pojedynczych zakończyła się remisem 2:2.

Rafał PTOK wygrał 3:0 z Mariuszem GRZESICZAKIEM,

a Mateusz MISIAK również 3:0 wygrał z Piotrem KACZYŃSKIM.

Gry podwójne i podwójna przegrana debli gliwickich 1:3, stąd wynik meczu 4:2 dla katowiczan.

Druga seria gier pojedynczych rozpoczyna się niepomyślnie ? pewny do tej pory Arkadiusz MUGOWSKI po bardzo wyrównanym pojedynku musi uznać wyższość Piotra WIKŁO 3:1

katowicki AZS prowadzi w tym momencie 5:2. Ale na pierwszym stole Mateusz MISIAK po pięciosetowym, wyjątkowo wyrównanym meczu pokonuje Mariusza GRZESICZAKA 3:2

i zmniejsza dotychczasową przegraną w meczu do 5:3.

Do ostatnich gier w meczu przystąpili Rafał PTOK i Piotr GONIOWSKI ? gier, w przypadku wygranych, na wagę jednego punktu. Piotr GONIOWSKI wygrywa 3:0,

a Rafał PTOK po bardzo widowiskowym, wyrównanym i nieco nerwowym pojedynku wygrywa ostatni pojedynek meczu z Piotrem KACZYŃSKIM 3:1,

tym samym zdobywa decydujący o sukcesie gliwiczan punkt.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2, Rafał PTOK ? 2, Piotr GONIOWSKI ? 1.

 

07 października 2017 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? AKS II MIKOŁÓW 10:0

W II kolejce III ligi AZS gościł zespół AKS II Mikołów w składzie podobnym do dobrze znanego KS Burzy Borowej Wsi, którego w poprzednim sezonie nie potrafił przełamać (remis w Gliwicach i porażka na wyjeździe).

Pierwsza seria singli zakończyła się dla nas zaskakująco pozytywnie. Mateusz MISIAK szybko wygrał 3-0 z Rafałem BRZĄKALIKIEM. Na drugim stole toczyła się pięciosetowa batalia między Rafałem PTOKIEM a Łukaszem KOCHAŃCZYKIEM. Było 9:9 w piątym secie i wtedy Rafał PTOK zdobył dwa kolejne, najważniejsze punkty podwyższając wynik całego meczu na 2-0!

Następne dwa single wcale nie były mniej dramatyczne. Piotr GONIOWSKI miał trochę szczęścia w końcówce i zwyciężył 12:10 w piątym secie Bartłomieja MIELCARZA, natomiast Arkadiusz MUGOWSKI przełamał lidera drużyny przeciwnej ? Kamila DURAKA, 14:12 również w piątym secie, broniąc wcześniej piłki meczowe.

Przed deblami fantastyczny wynik: 4-0!

Mateusz MISIAK i Rafał PTOK zwyciężyli 3-0 Rafała BRZĄKALIKA i Bartłomieja MIELCARZA. Natomiast na drugim stole znowu długi, pięciosetowy mecz między Janem CIEPIAŁEM i Arkadiuszem MUGOWSKIM a Kamilem DURAKIEM i Łukaszem KOCHAŃCZYKIEM ? zakończony 15:13 w ostatnim secie na korzyść zawodników AZS.

W drugiej serii gier singlowych Aneta KULA i zmierzyła się z Mikołajem RADZIKIEM i zdecydowanie zwyciężyła 3-0.

Na pierwszym stole Mateusz MISIAK przegrywał 6:10 i 1 ? 2 z Bartłomiejem MIELCARZEM, jednak wybronił cztery piłki meczowe i wygrał 4 seta 12:10! W piątym secie Mateusz MISIAK pewnie rozstrzygnął mecz na swoja korzyść.

Dwa ostatnie single to pojedynek defensorów ? Piotra GONIOWSKIEGO i Rafała BRZĄKALIKA (3-0) i „kropka nad i” w wykonaniu Arkadiusza MUGOWSKIEGO, który zwycięża 3-1  Łukasza KOCHAŃCZYKA.

Wynik meczu 10 ? 0 dla AZS Politechniki Śląskiej jest zaskakująco wysoki, ale w pełni zasłużony.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 2,5,
Piotr GONIOWSKI ? 2, Rafał PTOK ? 1,5, Aneta KULA ? 1,
Jan CIEPIAŁ ? 0,5.

Foto i tekst: A.KULA

 

27 września 2017 r.

MKS ORKAN CHRUSZCZOBRÓD ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA 5:5

Tenisiści stołowi AZS Politechniki Śląskiej rozpoczęli rozgrywki ligowe w sezonie 2017/2018 meczem wyjazdowym z MKS Orkanem Chruszczobród, który w ubiegłym sezonie zajął w końcowej klasyfikacji 6 miejsce.

W otwarciu poprzedniego sezonu MKS Orkan wygrał 6:4, a teraz oba zespoły występowały w podobnych składach i wynik wydawał się otwarty dla obu stron.

W pierwszej i najciekawszej grze pierwszej rundy Mateusz MISIAK stoczył pasjonujący pojedynek z Tadeuszem DURKĄ ? od prowadzenia 2:0 dla Mateusza MISIAKA zrobiło się 2:2 i piąty set to od początku duża przewaga punktowa Tadeusza DURKI. W końcowej części seta Mateusz MISIAK doprowadził do równowagi i bronił 4 kolejnych przewag. W końcu zdobył przewagę i wygrał seta 16:14.

Pierwsza runda zakończyła się wynikiem 2:2 ? kolejny punkt dla AZS zdobył Arkadiusz MUGOWSKI, który pokonał Lesława MIKLASZEWSKIEGO 3:0.

Gry podwójne i podział punktów ? Mateusz MISIAK / Rafał PTOK pewnie wygrywają swoją partię 3:0, a Mieczysław JEWECZKO / Arkadiusz MUGOWSKI przegrywają 1:3 z parą Janusz SOKOŁOWSKI / Radosław TARAPACZ.

W ostatniej rundzie gier pojedynczych punkty zdobywa Mateusz MISIAK pokonując 3:2 Janusza SOKOŁOWSKIEGO i Rafał PTOK w decydującym o remisie meczu pokonuje Jerzego PNIAKA 3:0.

Analizując przebieg meczu można stwierdzić, że obie drużyny mogły zakończyć mecz zwycięstwem 7:3, a jednak mecz zakończył się remisem ? co jest raczej sukcesem gliwiczan.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2,5, Rafał PTOK ? 1,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 1.

19 kwietnia 2017 r.

KU AZS UNIWERSYTET ŚLĄSKI KATOWICE ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA 7:3

Ostatni mecz w sezonie 2016/2017 rozegrały drużyny w Katowicach, które po serii zasadniczej zajmowały 9 i 10 miejsce ? AZS Politechnika Śląska Gliwice i KU AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice.

Po pierwszych grach singlowych wynik brzmiał 2:2 (zwycięstwa Mateusza MISIAKA i Piotra GONIOWSKIEGO).

go

Gry deblowe pewnie wygrywają gospodarze i obejmują prowadzenia 4:2.

W ostatniej serii gier zwycięstwo zanotował tylko Mateusz MISIAK i katowiczanie pewnie wygrywają ostatni mecz tego sezonu 7:3.

ku

mi

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2. Piotr GONIOWSKI ? 1.

12 kwietnia 2017 r.

KS UNIA KALETY ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA 6:4

Mecz w Kaletach praktycznie decydował o końcowych miejscach w ligowej tabeli zainteresowanych drużyn, przed rozgrywkami ligowymi obie drużyny miały ambicje grać w górnej połówce rozgrywek, ale zgubione po drodze punkty zdecydowały o niższej pozycji.

Gospodarze rozpoczęli mecz niezwykle efektywnie ? po czterech singlach prowadzili 4:0 i zanosiło się na łatwą wygraną Unii.

k1 mug

Gry deblowe i niespodziewanie dobra postawa gliwiczan ? wygrywają pewnie oba pojedynki i szansa dla AZS na końcowe punkty.

W drugiej serii gier pojedynczych zawodnicy z Gliwic zdobyli tylko 2 punkty ? zwycięstwo zanotował Mateusz MISIAK i Piotr GONIOWSKI.

k3 mi

Ozdobą drugiej serii singli był mecz Mateusza PIECHA z Rafałem PTOKIEM, zawodnik z Kalet wygrał 3:2.

k2 pt

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 1,5. Piotr GONIOWSKI ? 1,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 0,5, Mieczysław JEWECZKO ? 0,5.

08 kwietnia 2017 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA GLIWICE WICEMISTRZEM AMATORSKIEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO W OŚWIĘCIMIU

W sobotę 8 kwietnia rozegrano ostatnie mecze Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Oświęcimiu. Najważniejszym w tym dniu meczem był mecz AZS Politechniki Śląskiej z drużyną Chełmka ? drugi mecz finałowy, pierwszy zakończył się remisem 5:5 i ten mecz miał wyłonić zwycięzcę tej edycji Ligi.

Drużyna Chełmka ? dotychczas niepokonana drużyna rozgrywek, zaliczyła tylko dwa remisy i to z AZS ? w serii zasadniczej i pierwszym meczu finałowym.

Mecz nie rozpoczął się po myśli AZS, w pierwszym pojedynku Krzysztof KRUSZYŃSKI pokonał Mieczysława JEWECZKO 3:2 i było wiadomo, że o zwycięstwo będzie niezwykle trudno. W kolejnym meczu Arkadiusz MUGOWSKI wygrał z Adamem JOCHYMCZYKIEM 3;1.

AL 1

Świetny mecz rozegrali gliwiczanie w grze podwójnej, gdzie Arkadiusz MUGOWSKI / Mieczysław JEWECZKO wygrali 3:0 z parą Henryk BUDZYŃSKI / Krzysztof KRUSZYŃSKI. Niestety to były ostatnie zwycięstwa gliwiczan, mimo dobrej gry AZS to zawodnicy z Chełmka zaprezentowali skuteczniejsze zagrania w końcówkach setów i meczy.

AL 2

AL 3

Ostatecznie mecz wygrała drużyna Chełmka 8:2 i została mistrzem Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Oświęcimiu. Należy dodać, że ta drużyna wygrała zasłużenie i była zdecydowanie najlepsza w rozgrywkach.

AL 4

Mistrzowie Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego (od lewej) Krzysztof KRUSZYŃSKI, Henryk BUDZYŃSKI, Adam JOCHYMCZYK.

 

05 kwietnia 2017 r.

UKS DĄBROWIAK II DĄBROWA GÓRNICZA ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA 8:2

Mecz wyjazdowy do Dąbrowy Górniczej nie był szczęśliwy dla AZS. Drużyna gliwicka poniosła dotkliwą i wysoką porażkę.

Tradycyjnie dobrze w tym meczu zagrał Mateusz MISIAK, który rozpoczął pierwszy pojedynek od zwycięstwa, jednak kolejne 3 single zakończyły się porażką zawodników z Gliwic.

D1

Gry podwójne też nie przyniosły sukcesów, mimo wyrównanej gry ? komplet punktów z tej serii dla Dąbrowiaka.

D2

D3

W ostatniej serii gier tylko jeden punkt Mateusza MISIAK i wysoka przegrana 2:8.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2.

 

30 marca 2017 r.

KS BURZA BOROWA WIEŚ ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA 6:4

XX seria gier ligowych nie przyniosła punktów dla gliwickiego AZS. Oczekiwano, że gliwiczanie wywiozą punkty z Borowej Wsi, wydawało się to realne, ale rzeczywistość była inna. Zabrakło chyba koncentracji do końca meczu, który przebiegał dość wyrównanie, poprzedni mecz w rundzie zasadniczej AZS zremisował u siebie 5:5 i w tym dniu zanosiło się na podobny wynik.

W pierwszej serii bardzo dobrze otworzyli wynik Piotr GONIOWSKI i Mateusz MISIAK, ale ta seria zakończyła się wynikiem remisowym 2:2.

1

Niemiłą niespodziankę przyniosły gry deblowe, te zazwyczaj przynosiły punkty gliwiczanom, ale niestety nie w tym dniu.

Do ostatniej rundy singli AZS przystępował z wynikiem 2:4, straty były możliwe do odrobienia. W tej rundzie jednak zdobyli tylko 2 punkty za sprawą Mateusza MISIAKA i Rafała PTOKA.

2

Nawet jeden punkt był w zasięgu AZS, ale szansa nie została wykorzystana i mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla Burzy.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2, Piotr GONIOWSKI ? 1, Rafał PTOK ? 1.

 

25 marca 2017 r.

FINAŁOWY REMIS W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

Pierwszy mecz finałowy z Chełmkiem w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego zakończył się remisem 5:5. Żadna z drużyn nie zdobyła punktu decydującego o zwycięstwie.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął Chełmek i po pierwszych grach prowadził 2:1. Jednak w grze podwójnej para Arkadiusz MUGOWSKI / Mieczysław JEWECZKO wygrała z parą Henryk BUDZYŃSKI / Adam JOCHYMCZYK 3:2 i wynik meczy został wyrównany 2:2.

CH 1

Kolejne mecze wygrywali zawodnicy z Chełmka i prowadzili już 5:3, ale dwa ostatnie pojedynki gliwiczanie rozstrzygnęli na swoją korzyść.

CH 2

Do drugiego (ostatniego) meczu obie drużyny przystępują z równymi szansami, ale w przypadku drugiego remisu ? zdecydują sety, a te są dla AZS niekorzystne.

Punkty: Arkadiusz MUGOWSKI ? 2,5, Mieczysław JEWECZKO ? 2,5.

 

23 marca 2017 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? HURAGAN II SOSNOWIEC 4:6

Tenisiści stołowi AZS nie zdobyli punktów do ligowej tabeli w ostatnim meczu w swojej hali, w sezonie 2016/2017. Goście z Sosnowca zaprezentowali równą grę i to zdecydowało o ich zwycięstwie oraz zdobyciu 2 punktów.

Pierwsze punkty dla gliwiczan zdobył Mateusz MISIAK i Arkadiusz MUGOWSKI, ale do gier deblowych gospodarze przystępowali z wynikiem 2:2.

S Mis

Niestety ? oba deble przegrały swoje pojedynki i Huragan objął prowadzenie 4:2.

W kolejnych singlach punkty zdobyli tylko niezawodni w tym dniu Mateusz MISIAK i Arkadiusz MUGOWSKI i mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla Huraganu.

S Mug

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2, Arkadiusz MUGOWSKI ? 2.

 

18 marca 2017 r.

PÓŁFINAŁOWE ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

Dzisiaj tenisiści stołowi AZS rozegrali półfinałowy pojedynek w ramach play off. Przeciwnik ? ULKS Belgim ? trudny ? należy wspomnieć, że w rundzie zasadniczej mecz obu tych drużyn zakończył się wynikiem 5:5 (punkty: Arkadiusz MUGOWSKI ? 2, Mieczysław JEWECZKO ? 2, Aneta KULA ? 1).

Mecz otworzył Mieczysław JEWECZKO wygrywając 3:0.

1 m

Kolejny punkt wywalczył Arkadiusz MUGOWSKI, który również 3:0 wygrał z Krzysztofem MICZOŁKIEM.

2 a

W tej sytuacji w grze podwójnej należało oczekiwać pewnego zwycięstwa gliwiczan. Ten mecz okazał się najtrudniejszy i najbardziej wyrównany w całym spotkaniu. Po pierwszym wygranym secie przez ULKS Belgim 11:8, kolejne trzy sety wygrane przez AZS 11:9, w tym dwa ostatnie zakończone w szczęśliwych okolicznościach.

3 d

Kolejne punkty dla Politechniki zdobył Arkadiusz MUGOWSKI i Mieczysław JEWECZKO. Ostateczny wynik meczu 7:3. Ten mecz był mniej emocjonujący niż mecz rundy zasadniczej, ale teraz celem było wejście do finału Ligi.

W drugim półfinale Chełmek pokonał Seniorów Oświęcim 6:4.

lib

Krzysztof KRUSZYŃSKI / Henryk BUDZYŃSKI   (Chełmek).

sen

Krzysztof KORZEC / Tomasz HODUR (Seniorzy Oświęcim), na trzecim stole para U-50 Kęty Aleksander POLAKOW / Jan JURZAK.

W finale AZS Politechnika Śląska zagra z zespołem z Chełmka ? niekwestionowanym liderem rundy zasadniczej, drużyną, która zremisowała tylko jeden mecz ? właśnie z AZS Politechniką Śląską. W rundzie zasadniczej AZS przegrał jeden mecz i dwa zremisował.

Punkty: Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Mieczysław JEWECZKO ? 3,5.

 

16 marca 2017 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? LKS ZGODA BYCZYNA JAWORZNO 8:2

W 17 kolejce III ligi tenisiści stołowi AZS Politechniki Śląskiej Gliwice zmierzyli się w Gliwicach z LKS Zgodą Byczyna Jaworzno.

W poprzednim meczu AZS wygrał 7:3, ale mecz był wyjątkowo wyrównany, a poszczególne pojedynki często kończyły się w 5 setach. W porównaniu do poprzedniego meczu w drużynie AZS nie wystąpił kontuzjowany Rafał PTOK, a w drużynie gości Michał DZIEGIEL.

Pierwsze single dały zwycięstwo zawodnikom AZS, punkty zdobyli Mateusz MISIAK, Arkadiusz MUGOWSKI i Piotr GONIOWSKI, który w 5 setach wygrał ze Zdzisławem MILEWSKIM.

W grach podwójnych zdecydowani faworyci Jan CIEPIAŁ / Arkadiusz MUGOWSKI niespodziewanie przegrali po wyrównanym meczu z parą Marian MELCZYK / Zdzisław MILEWSKI 2:3, a para Mateusz MISIAK / Mieczysław JEWECZKO wygrała 3:1 z parą Franciszek ŁYSAK / Sylwester JANUSZKO.

Przed drugą serią singli, przy stanie 4:2 dla gliwiczan wydawało się, że mecz ?tradycyjnie? zakończy się wynikiem 7:3. I tu podobnie jak w meczu w poprzedniej rundzie gospodarze zagrali efektywnie, a dokładnie na 100 % skutecznie. Mateusz MISIAK pokonał Zdzisława MILEWSKIEGO 3:1 po niezwykle, prawie pokazowych wymianach.

M

Arkadiusz MUGOWSKI ? grając konsekwentnie i skutecznie, pokonał Franciszka ŁYSAKA 3:0.

A

W ostatniej serii Piotr GONIOWSKI wygrał 3:1 z Marianem MELCZYKIEM i ten mecz był ozdobą tej serii.

P

Ostateczny wynik 8:2 został osiągnięty dobrą grą całej drużyny.

Punkty: Mateusz MISIAK ? 2,5, Piotr GONIOWSKI ? 2, Arkadiusz MUGOWSKI ? 2, Mieczysław JEWECZKO ? 1,5

 

09 marca 2017 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? ULKS RUCH PNIÓW 8:2

Rozpoczęły się rozgrywki II rundy w III lidze tenisa stołowego ŚLZTS w sezonie 2016/2017. Drużyna AZS Politechniki Śląskiej pierwszy mecz tej rundy rozegrała z ULKS Ruchem Pniów. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się wyjazdowym zwycięstwem AZS 8:2.

Pierwsze gry meczu i pierwsze zaskoczenia ? Stanisław FRASEK prowadzi z Rafałem PTOKIEM 1:0, a Józef BARTOCHA również 1:0 prowadzi z Mateuszem MISIAKIEM.

DSCN5552

W kolejnych setach zawodnicy AZS wyciągają stosowne wnioski i pewnie wygrywają swoje mecze po 3:1.

Po pierwszej rundzie gier singlowych AZS przystępował do gier deblowych ze skromną zaliczką 3:1. W grach podwójnych pewne zwycięstwa pary Rafał PTOK / Mateusz MISIAK nad parą Stanisław FRASEK / Krzysztof PIWOWARSKI 3:0.

DSCN5557

Para Jan CIEPIAŁ / Mieczysław JEWECZKO wygrywa z parą Józef BARTOCHA / Joachim GRALOK również 3:0.

W drugiej rundzie singli gliwiczanie zdobyli 3 punkty. W tej rundzie najciekawszy pojedynek stoczyli Józef BARTOCHA i Piotr GONIOWSKI. W poprzedniej rundzie Piotr GONIOWSKI wygrał pewnie 3:0, ale w tym meczu gra obu defensorów była szczególnie ciekawa i wyrównana. W 5 secie Piotr GONIOWSKI przegrywał 9:5 i 10:8, aby zdobyć kolejne 4 punkty i wygrać ten mecz.

3

Ostatecznie został powtórzony wynik z rundy zasadniczej 8:2 dla AZS.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2,5, Mieczysław JEWECZKO ? 2,5, Rafał PTOK ? 1,5, Piotr GONIOWSKI ? 1, Jan CIEPIAŁ ? 0,5.

 

04 marca 2017 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

W Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego rozpoczęły się rozgrywki play off. Organizatorzy podzielili zespoły na 2 grupy ? według miejsc zajętych w lidze po rundzie zasadniczej ? grupa 1 ? miejsca 1 ÷ 8 i grupa 2 ?  miejsca 9 ÷ 14. Gliwiczanie po rundzie zasadniczej zajmowali 2 miejsce z dorobkiem 23 pkt.

W pierwszym meczu rundy play off AZS zmierzył się z U ? 50 Kety, z którą w rundzie zasadniczej wygrał 7:3 (punkty: Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Mieczysław JEWECZKO ? 2,5, Aneta KULA ? 1). Wiadomo, że mecze play off rządzą się innymi prawami i pierwszy wynik meczu nie ma tu żadnego znaczenia.

Już na początku meczu było widać, że zawodnicy z Kęt postanowili zdobyć punkty na Arkadiuszu MUGOWSKIM ? najlepiej punktującym w pierwszym meczu. Pierwszy mecz z Jerzym JAROSZEM pokazał, że Kęty liczą na realny sukces, ale Arkadiusz MUGOWSKI z trudem wygrywa 3:1.

DSCN5509

Gra deblowa to wygrana pary Arkadiusz MUGOWSKI / Mieczysław JEWECZKO z parą Jan JURZAK / Aleksander POLAKOW, po wyrównanych setach 3:1 i prowadzenie w meczu 3:1. W kolejnej rundzie 2 punkty dla AZS i wynik 5:2.

W ostatniej rundzie najbardziej wyrównane pojedynki Arkadiusz MUGOWSKI wygrywa z Aleksandrem POLAKOWEM 3:2 ? mimo, że po trzech setach przegrywał 1:2, a Mieczysław JEWECZKO wygrywa z Janem JURZAKIEM 3:0.

Gliwiczanie wygrywają pierwszy mecz tej rundy 7:3, wynik wysoki, który nie odzwierciedla wyrównanych pojedynków, ale zawodnicy AZS w końcówkach meczy zdobywali decydujące punkty i stąd taki wynik.

W pozostałych meczach grupy 1÷8 padły następujące wyniki:

Chełmek ? Eurodom Oświęcim ? 6:4

ULKS Belgim ? Zaborze Oświecim ? 8:2

Seniorzy Oswięcim ? SITPChem Oświęcim 6:4

Punkty w meczu: Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5,  Mieczysław JEWECZKO ? 3,5

 

26 lutego 2017 r.

ANALIZA WYSTĘPÓW AZS POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ W I RUNDZIE ROZGRYWEK W III LIDZE

Tenisiści stołowi AZS Politechniki Śląskiej zakończyli rozgrywki I rundy w sezonie 2016/2017 w III lidze tenisa stołowego ŚLZTS. AZS zakończył rozgrywki na 9 miejscu i jest w grupie 8 drużyn walczących o utrzymanie się w III lidze, ale mają najlepszą sytuację ? posiadanie 13 pkt to cenna zaliczka na drugą rundę. Trudno stwierdzić, czy aktualnie zajmowana pozycja w tabeli w pełni odzwierciedla pokładane oczekiwania ? w pierwszym meczu wygrana z lokalnym rywalem i czołową drużyną III ligi KKS Kolejarzem Gliwice 6:4 i wydawało się, że pozycja będzie wysoka, a przynajmniej w pierwszej ósemce. Potem przyszła seria porażek ? zatrzymana ze Strażakiem Mikołów (6:4). Dobre wyniki i zdobywanie brakujących punktów to grudzień 2016 r. i styczeń 2017 r. Początkiem był trudny i zacięty mecz z KS Burzą Borowa Wieś zremisowany 5:5, mimo prowadzenia 5:2. Od XII kolejki do końca rozgrywek gliwiczanie zdobyli komplet punktów ? 2 zwycięstwa u siebie i 2 na wyjazdach i w efekcie zajęli miejsce w tabeli tuż za czołową ósemką.

W meczach I rundy gliwiczanie występowali w składzie:

1

 1. Jan CIEPIAŁ ? 6 gier;
 2. Piotr GONIOWSKI ? 22 gry;
 3. Aneta KULA ? 9 gier
 4. Mateusz MISIAK ? 33 gry;
 5. Rafał PTOK ? 29 gier;
 6. Mieczysław JEWECZKO ? 27 gier;
 7. Arkadiusz MUGOWSKI ? 26 gier;

Indywidualnie najskuteczniejszymi zawodnikami byli:

2

 1. Mateusz MISIAK;
 2. Rafał PTOK;
 3. Arkadiusz MUGOWSKI;
 4. Piotr GONIOWSKI;
 5. Mieczysław JEWECZKO;
 6. Jan CIEPIAŁ.

Najskuteczniejszymi deblami byli:

3

 1. Mateusz MISIAK / Rafał PTOK ? 9 meczy (6 wygranych);
 2. Jan CIEPIAŁ / Arkadiusz MUGOWSKI ? 5 meczy (5 wygranych);
 3. Mateusz MISIAK / Piotr GONIOWSKI ? 2 mecze (2 wygrane);
 4. Jan CIEPIAŁ / Mieczysław JEWECZKO ? 5 meczy (2 wygrane);
 5. Rafał PTOK / Piotr GONIOWSKI ? 2 mecze (1 wygrana)

Najwięcej meczów pięciosetowych rozegrali:

 1. Mateusz MISIAK ? 9 (6 wygranych);
 2. Rafał PTOK ? 8 (4 wygrane);
 3. Mieczysław JEWECZKO 8 (3 wygrane);
 4. Arkadiusz MUGOWSKI ? 4 (1 wygrana);
 5. Piotr GONIOWSKI ? 3 (1 wygrana);
 6. Jan CIEPIAŁ ? 1 (1 wygrana).

Najwięcej meczy indywidualnych rozegrali:

 1. Mateusz MISIAK ? 26;
 2. Rafał PTOK ? 23;
 3. Mieczysław JEWECZKO ? 22;
 4. Arkadiusz MUGOWSKI ? 21;
 5. Piotr GONIOWSKI ? 20,
 6. Aneta KULA ? 7.

Najwięcej meczy w grach podwójnych rozegrali:

 1. Mateusz MISIAK ? 13;
 2. Arkadiusz MUGOWSKI ? 11;
 3. Rafał PTOK ? 11;
 4. Mieczysław JEWECZKO ? 9;
 5. Piotr GONIOWSKI ? 4;
 6. Aneta KULA ? 2.

Największa niespodzianka:

IMG_1075 net

1. Arkadiusz MUGOWSKI

IMG_1065 net

2. Piotr GONIOWSKI

II rundę rozgrywek zawodnicy AZS rozpoczynają meczem z ULKS Ruch Pniów w dniu 09 marca 2017 r. w Gliwicach.

 

25 lutego 2017 r.

REMIS W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

Ostatnia, 13 kolejka ligi amatorskiej i ostatnie rozstrzygnięcia o miejscach w tabeli po pierwszej rundzie. Ta kolejka to mecze drużyn bezpośrednio zainteresowanych poprawą lokaty w tabeli, np. spotkanie Seniorzy Oświęcim i SITP Chem Oświęcim i walka o 4 miejsce w tabeli. Najciekawszym spotkaniem jednak zapowiadał się mecz dotychczasowego lidera i drużyny, która dotychczas nie straciła punktu Chełmek i wicelidera AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Już przed meczem było wiadomo, że nawet w wypadku porażki drużyna Chełmek pozostanie liderem ? dotychczas miała 3 punkty przewagi nad AZS.

Mecz dobrze rozpoczął się dla gliwiczan, na początku prowadzenie 2:0.

Przed grą podwójną wynik był 2:1 ? po dobrej grze Grzegorz FOKS przegrał z Henrykiem BUDZYŃSKIM.

1

Gra podwójna i ciężko wywalczone zwycięstwo pary Arkadiusz MUGOWSKI / Mieczysław JEWECZKO nad parą Henryk BUDZYŃSKI / Krzysztof KRUSZYŃSKI 3:1.

2

Kolejne zwycięstwo w grze pojedynczej i wynik 4:1, wydawało się, że gliwiczanie wyjdą z tego pojedynku zwycięsko.

3

Okazało się, że osiągnięcie zwycięstwa może być trudne i aby to osiągnąć należy wygrać z niekwestionowanym liderem Chełmka Henrykiem BUDZYŃSKIM. Ten zawodnik jednak zdobył komplet punktów w singlu ? grając często w drugiej strefie efektownie zdobywał punkty i wszystkie mecze wygrał 3:1.

4

Przed ostatnim pojedynkiem Arkadiusza MUGOWSKIEGO I Adama JOCHYMCZYKA Chełmek prowadził 5:4 i od zawodnika AZS zależało, czy gliwiczanie zdobędą 1 punkt. Arkadiusz MUGOWSKI zdobył ten brakujący do remisu punkt.

Mecz Chełmka i AZS na pewno należał do wyrównanych i bardzo widowiskowych ? kilka pojedynków mogło zakończyć się wynikiem zupełnie odwrotnym, ale ostateczny wynik jest chyba sprawiedliwy i odzwierciedla wyrównany poziom tych drużyn.

Czołowa trójka po 13 kolejce:

 1. Chełmek ? 25 pkt.;
 2. AZS Politechniki Śląskiej ? 22 pkt.;
 3. ULKS Bielgim ? 21 pkt.

Punkty w meczu: Arkadiusz MUGOWSKI ? 2,5,  Mieczysław JEWECZKO ? 2,5.

 

11 lutego 2017 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

W XI kolejce Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego AZS Politechnika Śląska rozegrała mecz z BKS Szyman. Dotychczas BKS Szyman zajmował dalsze miejsce w tabeli, a AZS był trzeci i tu należało wskazać na AZS, jako faworyta tego spotkania.

Zawodnicy AZS nie zawiedli oczekiwań i wygrali dość pewnie, ale wcale nie były to pojedynki łatwe.

DSCN5385

W pierwszej grze Grzegorz FOKS pokonał Mariusza MOROŃCZYKA.

2

Mocny opór stawiał Marcin MOROŃCZYK z BKS Szyman, który zdobył punkt dla swojej drużyny.

3

4

Również trudne warunki gry postawili Marcin i Mariusz MOROŃCZYKOWIE w grze podwójnej, gdzie po wyrównanej grze ulegli parze Grzegorz FOKS / Mieczysław JEWECZKO 1:3.

5

Komplet punktów zdobył tradycyjnie Arkadiusz MUGOWSKI.

Mecz zakończył się wynikiem 9:1 i to chyba jest wskaźnik aktualnych możliwości grających drużyn.

Punkty: Mieczysław JEWECZKO ? 3,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 3, Grzegorz FOKS ? 2,5.

 

08 lutego 2017 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

8 lutego AZS Politechnika Śląska rozegrała awansem mecz 12 kolejki ALTS, przeciwnik SITPChem Oświęcim to wielokrotny zwycięzca Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Oświęcimiu i ubiegłoroczny wicemistrz. W obecnym sezonie drużyna jest w przebudowie i gra w rozszerzonym składzie, ale to nie osłabia siły oświęcimian. Przed tym meczem, po 9 kolejkach SITPChem zajmował 5 miejsce z 12 pkt., wcześniej notując zwycięstwo nad ULKS Bielgim 6:4, z którym AZS zremisował w ostatniej kolejce 5:5. Przed tym meczem to jednak SITPChem był faworytem.

SITPChem przystąpił do meczu w aktualnie najmocniejszym składzie: Ryszardem MOSKAŁĄ ? jednym z najlepszych niezrzeszonych zawodników Oświęcimia i czołowymi defensorami ligi Kazimierzem DRABKIEM  (mającym za sobą występy w najwyższych ligach rozgrywkowych) i Ryszardem PIKULEM.

1

Pierwszy punkt zdobywa Arkadiusz MUGOWSKI, który wygrywa w wyrównanym meczu z Kazimierzem DRABKIEM. Po pierwszej serii wynik 2:1 dla AZS.

2

Gra podwójna, zwycięstwo AZS 3:0 i jest nadzieja na wygrany mecz.

3

W kolejnej serii Arkadiusz MUGOWSKI wygrywa z Ryszardem MOSKAŁĄ, a Grzegorz FOKS zupełnie niespodziewanie wygrywa z Ryszardem PIKULEM 3:1 i ten zdobyty punkt decyduje o końcowej wygranej AZS.

Końcowy, wysoki wynik 8:2 jest niespodzianką, ale też wynikiem dobrej I skutecznej gry.

Punkty: Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Mieczysław JEWECZKO ? 2,5, Grzegorz FOKS ? 2,

 

04 lutego 2017 r.

REMIS W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

10 kolejka ALTS nie przyniosła oczekiwanych punktów dla gliwiczan. AZS spotkał się w meczu o punkty z drużyną ULKS Bielgim, który dotychczas zajmował 2 miejsce w tabeli i wyprzedzał AZS lepszą różnicą małych punktów.

Mecz obiecująco otworzyła Aneta KULA wygrywając 3:1. Kolejne punkt wywalczył Arkadiusz MUGOWSKI.

Najtrudniejszą przeszkodą dla gliwiczan był jednak Jakub PIETRAŃCZYK, czołowy junior Małopolski. Wygrał wszystkie single i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny w grze podwójnej, która ostatecznie zdecydowała o końcowym wyniku meczu.

20170204_163357

20170204_174405

Ozdobą ostatniej rundy singli był pojedynek Arkadiusza MUGOWSKIEGO I Krzysztofa MICZOŁKA. Arkadiusz MUGOWSKI przegrywał już 0:2, a jego przeciwnik bronił najtrudniejsze piłki w drugiej i nawet trzeciej strefie, dając najlepsze popisy zagrań defensywnych, ostatecznie wygrał zawodnik AZS 3:2 ? szczególnie dzięki swojej regularności w grze topspinowej.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem remisowym 5:5.

Ta kolejka nie zmieniła czołowej trójki w tabeli, ale Chełmek wyprzedza już ULKS Bielgim i AZS Politechnikę Śląską o 3 punkty.

Punkty: Arkadiusz MUGOWSKI ? 2, Mieczysław JEWECZKO ? 2, Aneta KULA ? 1,

 

02 lutego 2017 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? UKS DĄBROWIAK II DĄBROWA GÓRNICZA 7:3

W czwartek 2 lutego drużyna AZS Politechniki Śląskiej rozegrała ostatni mecz w serii zasadniczej III ligi z Dąbrowiakiem II z Dąbrowy Górniczej. Mecz niezwykle istotny dla obu drużyn ? zwycięzca tego meczu może awansować na 9 miejsce w tabeli ? obie drużyny miały po 11 pkt. Wprawdzie obie te drużyny wyprzedzał KU AZS UŚ Katowice z 12 pkt., ale w tej rundzie katowiczanie podejmowani byłi przez MKS  Skarbek III Tarnowskie Góry i zdobycz punktowa zawodników z Katowic była wyjątkowo trudna.

Goście przyjechali w mocnym składzie z Andrzejem GŁODEM na czele, byłym zawodnikiem 1 ligi, obecnie jednym z najlepszych w Polsce weteranem w swojej kategorii wiekowej.

DSCN5358

Mecz rozpoczął się od wyniku 0:2 dla Dąbrowiaka, co stawiało w trudnej sytuacji gliwiczan.

W drugiej serii wygrał Arkadiusz MUGOWSKI i Mateusz MISIAK po niezwykle dramatycznym i wyrównanym pojedynku z Kacprem SZCZODROWSKIM 3:2 (przegrywając 0:2).

1

Gry deblowe to oczekiwane zwycięstwa AZS i tak się stało. Mateusz MISIAK / Rafał PTOK pewnie wygrali 3:0.

2

Para Jan CIEPIAŁ / Arkadiusz MUGOWSKI po trudnym meczu wygrali z parą Andrzej GŁÓD / Grzegorz SZCZODROWSKI 3:1.

3

W drugiej serii to emocjonujący, wyrównany i obfitujący w wymiany bekhendowe pojedynek Rafała PTOKA z Grzegorzem SZCZODROWSKIM ? zakończonym zwycięstwem zawodnika AZS w 5 secie.

4

Ostatni pojedynek meczu Arkadiusza MUGOWSKIEGO i Andrzeja GŁODA zakończył się sensacyjnym zwycięstwem kadeta z AZS, a wynik 3:0 jest chyba jeszcze większą sensacją.

5

Po tej kolejce rozgrywek AZS Politechnika Śląska zajmuje 9 miejsce w tabeli z 13 pkt. (MKS  Skarbek III Tarnowskie Góry wygrywa z KU AZS UŚ Katowice 7:3).

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 2,5, Rafał PTOK ? 1,5 Jan CIEPIAŁ ? 0,5.

28 stycznia 2017 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

Tenisiści stołowi AZS rozegrali 9 kolejkę w ALTS. Przeciwnik ? WW-TECH dotychczas w rozgrywkach plasował się niżej, ale jak zwykle aktualne wyniki weryfikują spotkania przy stole, a nie dotychczas zajmowana pozycja w tabeli. Zawodnicy WW-TECH przystąpili do tego spotkania wyjątkowo zmobilizowani, toczyli równorzędne pojedynki, ale nie potrafili w równych spotkaniach przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę w końcówkach meczy.

20170128_152757

Było widać, że dotychczasowe doświadczenie zawodników AZS przynosiło oczekiwany skutek i wygrywane końcówki meczy są efektem dobrej dyspozycji i umiejętności.

20170128_155333

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:2 dla AZS ? komplet punktów Anety KULI i Arkadiusza MUGOWSKIEGO.

20170128_161208

Ta kolejka rozgrywek nie wniosła istotnych zmian w czołówce tabeli ? nadal prowadzi Chełmek przed ULKS Bielgim i AZS Politechniką. W 10 kolejce AZS Politechnika zagra z wiceliderem ULKS Bielgim.

Punkty: Aneta KULA ? 3, Arkadiusz MUGOWSKI ? 3, Grzegorz FOKS ? 1, Mieczysław JEWECZKO ? 1.

 

14 stycznia 2017 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

W 8 kolejce rozgrywek Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Oświęcimiu drużyna AZS Politechniki Śląskiej wygrała z drużyną Masters 8:2.

Do tej pory tenisiści Masters zgromadzili 7 pkt i nie ukrywali, że zamierzają powiększyć swój dorobek kosztem AZS. Gliwiczanie, jeśli chcieli utrzymać się w czołówce tabeli ? nie mogli stracić punktów.

Mecz nie należał do pasjonujących widowisk tenisowych, ten mecz to typowa walka o zdobycz punktową. Ważne, że większość pojedynków tenisiści AZS rozstrzygali w końcówkach na swoją korzyść. Należy mieć nadzieję, że słaby mecz tenisiści z Gliwic mają już za sobą. Do końca rundy pozostało 5 kolejek i każdy kolejny mecz będzie decydował o miejscu drużyny po jej zakończeniu.

DSCN5340

Po 8 kolejkach prowadzi drużyna Chełmka ? 16 pkt, na drugim miejscu ULKS Belgim ? 14 pkt, na trzecim AZS Politechnika Śląska ? 14 pkt.

Punkty dla AZS w meczu z Masters: Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Mieczysław JEWECZKO ? 3,5, Grzegorz FOKS ? 1 pkt.

 

12 stycznia 2017 r.

LKS ZGODA BYCZYNA JAWORZNO ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA 3:7

W 14 kolejce III ligi tenisiści stołowi AZS Politechniki Śląskiej Gliwice zmierzyli się w Jaworznie z tamtejszym LKS Zgodą Byczyna

W poprzednim sezonie rozgrywkowym obie drużyny spotkały się w meczach barażowych o wejście do III ligi i dwukrotnie padł wynik 7:3 dla AZS Politechniki. Gospodarze przystąpili do meczu w zmienionym składzie w porównaniu z poprzednimi meczami i było pewne, że mecz będzie inny od poprzednich.

Pierwsze dwa mecze singlowe i wynik remisowy 1:1, w kolejnych meczach zwycięstwo AZS (świetny mecz Mateusza MISIAK z Marianem MELCZYKIEM wygranym 3:2) i LKS, ponownie wynik remisowy 2:2.

DSCN5312

Gry deblowe to mocna strona AZS, ale wygrywa tylko para Jan CIEPIAŁ / Arkadiusz MUGOWSKI 3:2 z parą Marian MELCZYK / Sylwester JANUSZKO, a para Mateusz MISIAK / Rafał PTOK niespodziewanie przegrywa z parą Michał DZIĘGIEL / Dawid SZOT i znów remis 3:3.

DSCN5326

Zanosiło się na podział punktów w tym meczu.

Zupełnie niespodziewanie dla AZS ? a szczególnie dla gospodarzy ? zakończyła się druga runda gier singlowych. Na pierwszym stole Mateusz MISIAK zgodnie z oczekiwaniami wygrywa pewnie 3:0 z Dawidem SZOTEM, a na drugim Arkadiusz MUGOWSKI po niezwykle dramatycznej walce wygrywa 3:1 z Michałem DZIĘGIELEM.

DSCN5331

W kolejnym meczu na pierwszym stole występujący jako zawodnik rezerwowy Rafał PTOK stoczył emocjonujący pojedynek z Marianem MELCZYKIEM ? prowadząc pewnie 2:0, wygrał w końcu 3:2 i zdobył decydujący o zwycięstwie punkt.

Mecz był wyjątkowo wyrównany ? aż 7 pojedynków zakończyło się wynikiem 3:2 (dwa z nich wygrali gospodarze, a pięć zawodnicy AZS), wynik 7:3 jest wysoki i szczególnie cenny, bo odniesiony na wyjeździe.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2, Mieczysław JEWECZKO ? 2, Arkadiusz MUGOWSKI ? 1,5, Rafał PTOK ? 1, Jan CIEPIAŁ ? 0,5.

 

06 stycznia 2017 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

Pierwszy mecz w Nowym Roku zawodnicy AZS Politechniki Śląskiej zakończyli zwycięstwem w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego z Seniorami Oświęcim. W przedmeczowej giełdzie wynik mógł być remisowy lub nieznaczna wygrana jednej z drużyn.

Mecz niespodziewanie dobrze otworzyła Aneta KULA, zupełnie sensacyjnie wygrała z Krzysztofem KORCEM 3:1, a na drugim stole (mecze odbywały się równolegle) Arkadiusz MUGOWSKI dość pewnie wygrał z Tomaszem HODUREM 3:1, co też było pewnym zaskoczeniem. Po grze podwójnej (zwycięstwo 3:1) i prowadzenie 4:0.

al1

W kolejnych meczach Aneta KULA i Arkadiusz MUGOWSKI dorzucają kolejne punkty (Aneta KULA wygrywa 3:1 z Tomaszem HODUREM) i już wiadomo, że ten mecz zostanie wygrany.

a;2

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:2 dla AZS, wszystkie szanse na zwycięstwa w poszczególnych meczach zostały wykorzystane przez gliwiczan i stąd ten dość wysoki wynik z tak dobrą i równą drużyną Seniorów. Należy podkreślić, że Aneta KULA wykazała się 100% skutecznością i zdobyła komplet punktów.

Punkty: Aneta KULA ? 3, Arkadiusz MUGOWSKI ? 2,5, Mieczysław JEWECZKO ? 2,5.

 

04 stycznia 2017 r.

ULKS RUCH PNIÓW ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA 2:8

Udanie rozpoczęli rozgrywki ligowe tenisiści stołowi AZS Politechniki Śląskiej w III lidze w Nowym Roku, wygrywając na wyjeździe w Pniowie 8:2. Mecz drużyn z dolnych rejonów tabeli był decydujący dla każdej z nich, walczących o poprawienie bilansu punktowego. Dodatkowego kolorytu meczowego dodawała obecność trenera ULKS Ruch Pana Marcina KWAŚNIOKA ? legendarnego trenera młodej kadry AZS Politechniki Śląskiej w czasach, kiedy AZS dominował na stołach w Polsce ? także trenera obecnego opiekuna AZS Politechniki Jana CIEPIAŁA.

Mecz dobrze otworzył Mateusz MISIAK, który po ciekawym widowisku pokonał lidera gospodarzy Krzysztofa PIWOWARSKIEGO 3:2.

1 mis

Druga seria gier pojedynczych dla AZS i tu dobra gra Arkadiusza MUGOWSKIEGO i wygrana 3:0. Po pierwszej serii gier pojedynczych wynik 3:1 dla AZS był obiecujący.

Gry podwójne i podwójne zwycięstwo AZS ? Mateusz MISIAK/Piotr GONIOWSKI wygrali 3:1, w tym dwa sety przez przewagi, a para Jan CIEPIAŁ/Arkadiusz MUGOWSKI wygrali 3:2 z parą Krzysztof PIWOWARSKI/Stanisław FRASEK, ale końcówka 5 seta była szczególnie emocjonująca, gdzie gospodarze niespodziewanie rozpoczęli pogoń za wysoko prowadzącymi na początku seta zawodnikami AZS, ostatnie zagrania to skuteczność pary CIEPIAŁ/MUGOWSKI.

2 deb

Po tych grach wynik brzmiał 5:1 dla AZS.

W kolejnej rundzie gier pojedynczych ciekawy pojedynek Arkadiusz MUGOWSKI ? Krzysztof PIWOWARSKI wygrany niespodziewanie, ale wyjątkowo zasłużenie przez reprezentanta AZS 3:1.

3 mug

W kolejnych meczach pewne zwycięstwo Mateusza MISIAKA i Piotra GONIOWSKIEGO.

4 gon

Wysoki wynik punktowy dla AZS Politechniki Śląskiej nie do końca odzwierciedla wyrównane pojedynki w poszczególnych meczach, ale wszystkie pojedynki 5 ? setowe zostały wygrane przez AZS. Na podkreślenie zasługuje skuteczna gra Arkadiusza MUGOWSKIEGO i komplet wygranych punktów.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 2,5, Piotr GONIOWSKI ? 1,5 Mieczysław JEWECZKO ? 1, Jan CIEPIAŁ 0,5.

 

22 grudnia 2016 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? KU AZS UŚ KATOWICE 6:4

Tenisiści stołowi AZS dobrze zakończyli ten rok w III lidze pokonując swoich imienników z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach 6:4.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami gospodarzy i dwa zwycięstwa na początek meczu (Piotr GONIOWSKI i Mateusz MISIAK). Druga seria nie była już tak dobra i do gier deblowych drużyny przystępowały z wynikiem 2:2.

k1

W grach podwójnych jedno zwycięstwo ? znów P. GONIOWSKI / M. MISIAK i wynik remisowy 3:3.

Po kolejne rundzie gier pojedynczych dwa zwycięstwa AZS Gliwice (po raz kolejny Piotr GONIOWSKI i Mateusz MISIAK) ? wynik 5:3.

k2

W ostatniej rundzie ważny punkt na wagę zwycięstwa w meczu zdobył Jan CIEPIAŁ.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2,5, Piotr GONIOWSKI ? 2,5, Jan CIEPIAŁ ? 1.

 

15 grudnia 2016 r.

MKS SKARBEK II TARNOWSKIE GÓRY ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA 8:2

Zawodnicy z Tarnowskich Gór nie pozwolili sobie na stratę punktów z AZS Politechniką Śląską. Od początku meczu narzucili swój styl gry i konsekwentnie zdobywali punkt po punkcie. Tylko Arkadiusz MUGOWSKI pokazał się z dobrej strony i zagrał skutecznie wygrywając grę singlową i podwójną.

s2

Punkty dla AZS: Arkadiusz MUGOWSKI ? 1,5, Jan CIEPIAŁ ? 0,5.

 

10 grudnia 2016 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

10 grudnia drużyna AZS Politechniki Śląskiej zmierzyła się w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego z drugą drużyną Chełmka. Obie drużyny zajmują sąsiednie miejsca w ligowej tabeli (AZS na drugim miejscu), należało oczekiwać ciekawego i emocjonującego pojedynku.

DSCN5192 net

Mecz z sukcesem otworzyła Aneta KULA, kolejni zawodnicy dorzucali zdobyte punkty. Poszczególne pojedynki przebiegały pod nieznaczną przewagą zawodników z Gliwic, ale w końcówce meczu zabrakło chyba koncentracji i może dlatego nie wywalczono wszystkich zwycięstw.

20161210_161743 net

Wynik 8:2 dla AZS jest jednak satysfakcjonujący i przy wygranej lidera ? pierwszej drużyny Chełmka 9:1 z Zaborzem ? pewne utrzymanie 2 miejsca w tabeli.

Kolejne mecze w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego w Oświęcimiu już w Nowym 2017 Roku.

Punkty: Arkadiusz MUGOWSKI ? 3, Mieczysław JEWECZKO ? 3, Aneta KULA ? 2.

 

08 grudnia 2016 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? KS BURZA BOROWA WIEŚ 5:5

Drużyna AZS Politechniki Śląskiej rozegrała kolejny mecz ligowy z KS Burzą Borowa Wieś. W poprzednim sezonie drużyna z Borowej Wsi dwukrotnie pokonała AZS w niższej klasie rozgrywkowej, stąd należało oczekiwać, że teraz role się odmienią. Obecnie drużyny występują w zmienionych składach, co w żadnym wypadku nie oznacza, że są słabsze, obie drużyny mają w swoich składach niezwykle solidnych i utalentowanych zawodników.

1 SCN5112 net 1

Mecz rozpoczął się od prowadzenia AZS 2:0 (wygrane Mateusza MISIAKA i Rafała PTOKA), ale po pierwszej serii gier wynik brzmiał 2:2.

2 DSCN5139 net 4

3 DSCN5134 net 2

Po skutecznych grach podwójnych ? podwójne zwycięstwo i wynik 4:2.

4 DSCN5149 net 3

Ostatnia runda gier pojedynczych nie poszła po myśli AZS, zwycięstwo odniósł tylko Mateusz MISIAK w niezwykle emocjonującym meczu z Kamilem DURAKIEM 3:2. Pozostałe pojedynki singlowe zakończyły się porażkami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem remisowym 5:5 i chyba nie satysfakcjonuje żadnej ze stron.

Należy przyznać, że mecz stał na dobrym ligowym poziomie, mimo, że obie drużyny zajmują miejsca w dolnej części tabeli.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2,5, Rafał PTOK ? 1,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 0,5, Jan CIEPIAŁ 0,5.

 

07 grudnia 2016 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

W środę drużyna AZS rozegrała zaległy mecz w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego. Zawodnicy Eurodomu Oświęcim do tej pory zajmowali czołowe miejsce w tabeli i należało oczekiwać, że mecz nie będzie łatwy, tym bardziej, że w Eurodomie grają doświadczeni zawodnicy.

Mecz rozpoczął się od wyniku 2:0 dla AZS i praktycznie został utrzymany do końca meczu.

DSCN5079 net

Szczególnie widowiskowe mecze zawodnicy AZS rozegrali z bardzo dobrym reprezentantem Oświęcimia Ryszardem SARNĄ ? wszyscy solidarnie przegrali z nim 1:3, ale efektowne akcje z obu stron ? kibice doceniali częstymi oklaskami.

DSCN5088 net

Solidarność zawodników AZS została również utrzymana do końca meczu ? każdy zdobył po 2 punkty.

DSCN5091 net

Wynik końcowy 6:4 dla AZS Politechniki Śląskiej.

Punkty: Aneta KULA ? 2, Arkadiusz MUGOWSKI ? 2, Mieczysław JEWECZKO ? 2.

 

30 listopada 2016 r.

HURAGAN II SOSNOWIEC ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA 6:4

Wyjazdowy pojedynek AZS Politechniki Śląskiej z Huraganem Sosnowiec nie przyniósł oczekiwanych punktów. Mecz od początku nie ułożył się zgodnie z oczekiwaniami AZS i ten zły początek odcisnął negatywne piętno. Po pierwszej rundzie 3:1 dla Huraganu i kolejne podziały punktów w grach podwójnych i singlach przesądziło o zwycięstwie gospodarzy.

DSCN5055aaaa net1

DSCN5056aaaa net2

Punkty dla AZS: Rafał PTOK ? 1,5, Piotr GONIOWSKI ? 1,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 1.

 

23 listopada 2016 r.

UKS WOLEJ RUDA ŚLĄSKA ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA 8:2

W dniu 23 listopada 2016 r. drużyna AZS rozegrała 8 kolejkę w III lidze tenisa stołowego. Rywalem był UKS Wolej Ruda Śląska, dotychczasowy lider rozgrywek z kompletem punktów.

Drużyna gospodarzy posiada w swym składzie Grzegorza IWANIUKA ? jedną z legend tenisa stołowego AZS Politechniki Śląskiej. Jak przystała na wielką postać tenisa stołowego Grzegorz IWANIUK pokazał się fenomenalnie, a jego pojedynek w pierwszym meczu z Mateuszem MISIAKIEM był ozdobą meczu.

Pierwsza runda singli to punkty dla UKS Wolej i mecz rozpoczął się od wyniku 4:0. Gry podwójne i pierwsze zwycięstwo ? wygrała para M. MISIAK / R. PTOK.

20161123_193235 net 2

W drugiej rundzie singli Arkadiusz MUGOWSKI po bardzo dobrej grze wygrał z Rafałem KOMANDZIKIEM 3:0, a Mateusz MISIAK przegrał po niezwykle wyrównanym i widowiskowym meczu z Jakubem PAPAŁĄ 2:3.

20161123_195420 a net 3

20161123_200107 net

Zgromadzeni kibice tenisa nie byli zawiedzeni poziomem meczu, zgodnie oklaskiwali wspaniałe zagrania obu stron, choć zgodnie przyznali, że wygrana UKS Wolej 8:2 jest ?Wygraną szczęśliwie wysoką?.

Punkty dla AZS: Arkadiusz MUGOWSKI -1,Mateusz MISIAK ? 0,5, Rafał PTOK ? 0,5.

Skład AZS Politechniki Śląskiej: Mateusz MISIAK, Rafał PTOK, Arkadiusz MUGOWSKI, Mieczysław JEWECZKO, rezerwowy: Jan CIEPIAŁ.

 

19 listopada 2016 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

W sobotę drużyna AZS rozegrała mecz w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego. Przeciwnikami byli zawodnicy U?50 Kęty, którzy bezsprzecznie aspirują do miejsca na podium w końcowej klasyfikacji rozgrywek. Wszyscy zawodnicy grają defensywnie z zaskakującymi elementami zagrań ofensywnych.

Mecz by zdecydowanie najtrudniejszy z dotychczasowych występów, choć wynik ostateczny 7:3 dla AZS mógłby sugerować łatwą zdobycz punktową.

20161119_161954net

Pierwsza seria gier pojedynczych to zwycięstwa zawodników AZS i praktycznie zwycięska gra podwójna zdecydowała o zwycięstwie w meczu.

DSCN5052net

Doskonale w tym meczu zagrał Arkadiusz MUGOWSKI, który spokojnie, ale nie bez trudu ogrywał kolejnych przeciwników ? zdobył w tym meczu komplet punktów. Dobrze w tych trudnych warunkach meczowych, jakie narzucili zawodnicy z Kęt, grała Aneta KULA, a jej trudne zagrywki przyniosły jej sporo bezpośrednich punktów.

Punkty: Aneta KULA ? 1, Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Mieczysław JEWECZKO ? 2,5.

 

17 listopada 2016 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? LKS STRAŻAK MIKOŁÓW 6:4

Siódma kolejka 3. ligi w tenisie stołowym przyniosła punkty dla AZS Politechniki Śląskiej. LKS Strażak Mikołów był zdecydowanym faworytem tego meczu ? po 6 kolejkach posiadał komplet punktów i był wiceliderem rozgrywek. Okazało się, że sukces to nie aktualne miejsce w tabeli, ale aktualna gra zawodników. Goście przyjechali do Gliwic w najmocniejszym składzie, ale gospodarze zagrali w tym meczu nadzwyczaj skutecznie.

20161117_172230

Mecz dobrze rozpoczął się dla gliwiczan. Cztery gry singlowe i trzy zwycięstwa pozwoliły na spokojne oczekiwanie na gry podwójne, tutaj oczekiwano dwóch zwycięstw. Niestety, wygrała tylko para Mateusz MISIAK ? Rafał PTOK.

20161117_180935

Przed ostatnią rundą gier pojedynczych gliwiczanie prowadzili 4:2. Trener Jan CIEPIAŁ próbował jeszcze poprawić ustawienie, aby pewnie wygrać mecz, ale punkty w tej rundzie zdobywali niezawodni w tym dniu Mateusz MISIAK i Rafał PTOK, którzy w tym meczu zdobyli komplet punktów.

20161117_174737

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2,5, Rafał PTOK ? 2,5, Mieczysław JEWECZKO ? 1.

Skład AZS Politechniki Śląskiej: Mateusz MISIAK, Piotr GONIOWSKI, Rafał PTOK, Mieczysław JEWECZKO, rezerwowy: Aneta KULA, Jan CIEPIAŁ.

 

09 listopada 2016 r.

MKS ORKAN CHRUSZCZOBRÓD ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA 6:4

Wyjazd do Chruszczobrodu nie był szczególnie szczęśliwy dla zawodników AZS. Mecz nie przebiegał po myśli gliwickich zawodników. Oglądając przebieg meczu ? mógł się skończyć każdym wynikiem, ale niestety końcowy wynik niekorzystny dla AZS. Słabo rozpoczęty mecz (3:1 dla Orkana) nie pozwoliło już na zmianę rezultatu końcowego. Gry podwójne i ostatnia runda gier singlowych na remis.

DSCN5042nn net

DSCN5049nnn net

Zawodnicy AZS Politechniki Śląskiej ogólnie nie poradzili sobie z defensywną grą gospodarzy, chociaż Mateusz MISIAK i Arkadiusz MUGOWSKI pokazali, że gra z takimi zawodnikami może przynosić sukcesy.

DSCN5048nn net

Dobrze zaprezentował się Piotr GONIOWSKI, który dość spokojnie wypunktował swego przeciwnika.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 1,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 1, Piotr GONIOWSKI ? 1, Rafał PTOK ? 0,5.

Skład AZS Politechniki Śląskiej: Mateusz MISIAK, Arkadiusz MUGOWSKI, Rafał PTOK, Mieczysław JEWECZKO, rezerwowy: Piotr GONIOWSKI.

 

26 października 2016 r.

SKS SPARTAKUS Gliwice ? AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA 8:2

Nie udał się wyjazdowy pojedynek AZS Politechniki Śląskiej z gliwickim rywalem SKS Spartakusem. Mecz od początku przebiegał pod dyktando Spartakusa, ale niektóre pojedynki godne były najwyższej klasy rozgrywkowej. Bezwzględnie należy tu wskazać grę Mateusza MISIAKA z Mateuszem KALINOWSKIM, a także pojedynek, w którym Grzegorz PROCEK wygrał z Arkadiuszem MUGOWSKIEM. Oba te pojedynki zakończyły się wynikiem 3:2 dla zawodników Spartakusa. Z dobrej strony pokazała się również Aneta KULA, która zagrała z Bartoszem KWODAWSKIM. Punkty dla AZS zdobyli najlepiej dotychczas punktujący Mateusz MISIAK i Rafał PTOK.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 1, Rafał PTOK ? 1.

 

22 października 2016 r.

ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

DSCN5011net

22 października drużyna AZS wygrała kolejny mecz w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego w Oświęcimiu.

Drużyna ENERGY Oświęcim złożona z doświadczonych zawodników nie zdołała skutecznie odpowiedzieć na szybką i rotacyjną grę AZS-u. Wprawdzie najlepszy zawodnik ENERGY Dominik TOKARZ wygrywał pojedyncze sety, ale było to za mało na skuteczną grę Anety KULI i Arkadiusza MUGOWSKIEGO. A. KULA i A. MUGOWSKI efektywnie zagrali w grze podwójnej ? zdobywając punkty nawet przy niekorzystnym ustawieniu i wygrali tą grę 3:1.

DSCN5017net

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:0

Punkty: Aneta KULA ? 3,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Mieczysław JEWECZKO ? 3.

20 października 2016 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? KS UNIA KALETY 2:8

Tenisiści stołowi AZS Politechniki Śląskiej zupełnie dla siebie niespodziewanie ulegli na własnej hali KS Unii Kalety. Goście zestawili drużynę z 3 graczy defensywnych, to przyniosło dla nich oczekiwany skutek ? defensywna gra w połączeniu z rzadko używanym sprzętem dała im oczekiwany wynik. Mecz momentami był wyrównany, w sumie 4 partie skończyły się wynikiem 2:3, ale końcówki wszystkich tych meczy wygrywali goście.

Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Rafała PTOKA i niespodziewanej porażki Mateusza MISIAKA. Kolejne dwie porażki ponieśli Arkadiusz MUGOWSKI i Mieczysław JEWECZKO.

W grach podwójnych para M. MISIAK / A. MUGOWSKI i J. CIEPIAŁ / M. JEWECZKO przegrali swoje gry 2:3.

Do drugiej serii gier pojedynczych trener CIEPIAŁ desygnował zawodników rezerwowych, ale zwycięstwo odniósł tylko Mateusz MISIAK

IMG_1109net

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 1, Rafał PTOK ? 1.

Skład AZS Politechniki Śląskiej: Mateusz MISIAK, Arkadiusz MUGOWSKI, Rafał PTOK, Mieczysław JEWECZKO, rezerwowi: Jan CIEPIAŁ, Aneta KULA, Piotr GONIOWSKI.

 

18 października 2016 r.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA ? MKS SKARBEK II TARNOWSKIE GÓRY 2:8

1net

Dzisiaj nasi tenisiści stołowi rozegrali mecz 3. kolejki III ligi. Przeciwnik MKS Skarbek II Tarnowskie Góry nie dał żadnych szans na zdobycie kolejnych punktów ligowych. Już po pierwszej serii gier zespół AZS przegrywał 1:3.

Zestawienie gier deblowych było wyjątkowo eksperymentalne i ryzykowne ? w dniu dzisiejszym ryzyko nie powiodło się, ale trzeba dodać, że pary deblowe zagrały poprawnie ? para Mateusz MISIAK / Arkadiusz MUGOWSKI była o krok od wygranej ? mecz przegrali 2:3. Może eksperyment będzie miał pozytywne skutki w przyszłości?

Druga seria gier pojedynczych zakończyła się podobnie jak pierwsza 1:3.

3net

2net

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 2.

16 października 2016 r.

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W AMATORSKIEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO

ALTS 1 net

Zawodnicy AZS Politechniki Śląskiej na rozgrywki Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego:

Od lewej; Mieczysław JEWECZKO, Aneta KULA, Arkadiusz MUGOWSKI, Grzegorz FOKS.

W sobotę 15 października drużyna AZS odniosła pierwsze zwycięstwo w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego w Oświęcimiu. Przeciwnik Bobrek może nie był zbyt wymagający, ale nietypowe zagrania były na porządku dziennym. Doskonała postawa Anety KULI i Arkadiusza MUGOWSKIEGO, którzy wywalczyli komplet punktów indywidualnie i 1 w grze podwójnej. Mecz zakończył się wynikiem 10:0 dla AZS, ale nie odzwierciedla faktycznej, wyrównanej gry. Na podstawie obserwacji innych drużyn należy przyjąć, że najtrudniejsze mecze już w listopadzie.

DSCN4978 net

2 net

Punkty: Aneta KULA ? 3,5, Arkadiusz MUGOWSKI ? 3,5, Mieczysław JEWECZKO ? 3.

ZAPROSZENIE NA MECZ

W najbliższy czwartek 13 października 2016 r. o godz. 17.00 w hali Zespołu Szkół Samochodowych przy ulicy Kilińskiego 24a tenisiści stołowi AZS Politechniki Śląskiej rozegrają kolejny mecz w III lidze z MKS Skarbek II Tarnowskie Góry.

MKS Skarbek II Tarnowskie Góry zremisował dwa kolejne mecze, natomiast AZS Politechnika Śląska ma na swoim koncie zwycięstwo i porażkę.

 

6 października 2016 r.

W dniu dzisiejszym drużyna rozegrała mecz ligowy z Klubem Olimpijczyka Mysłowice. Zawodnicy z Mysłowic przyjechali w najmocniejszym składzie i już na początku meczu pokazali, że interesuje ich tylko zwycięstwo.

Po pierwszej serii gier wynik wynosił 1:3 dla Mysłowic (1 punkt Mateusza MISIAKA). Należało oczekiwać, że stan meczu wyrówna się po grach podwójnych. Jednak te gry zakończyły się dość nieoczekiwanie. Para CIEPIAŁ/JEWECZKO zagrała doskonale w końcówce 4 seta (od stanu 1:7 dla przeciwników i 1:2 w setach) i w 5 secie, natomiast parze MISIAK/PTOK zupełnie zabrakło szczęścia w końcówce 5 seta i niespodziewanie ulegli parze FOMIN/GWIZDOŃ.

Przy stanie meczu 2:4 trener Jan CIEPIAŁ wprowadził zawodników rezerwowych, ale nie zmienili oni już niekorzystnego rezultatu meczu.

Punkty dla AZS: Mateusz MISIAK ? 1, J. CIEPIAŁ / M. JEWECZKO ? 1.

Klub Olimpijczyka Mysłowice ? Oliwier GWIZDOŃ ? 1,5, Damian KOWALSKI ? 2, Jurij FOMIN ? 2,5, Patryk KRZEMIEŃ ? 2.

 

29 września 2016 r.

KKS deble

Tenisiści stołowi AZS Politechniki Śląskiej rozegrali swój pierwszy mecz w sezonie 2016/2017 w III lidze tenisa stołowego ŚLZTS.

Rywalem był czołowy zespół poprzedniego sezony ligowego i lokalny rywal KKS Kolejarz Gliwice.

Pierwsza seria gier pojedynczych zakończyła się remisem 2:2 (punkty ? Mateusz MISIAK i Piotr GONIOWSKI).

Gry deblowe potwierdziły, że jest to mocna strona drużyny AZS. Obydwa deble wygrały swoje pojedynki i stan meczu 4:2 dla AZS.

Druga odsłona gier pojedynczych ? to również remis 2:2 (punkty Mateusz MISIAK i Rafał PTOK). Wynik końcowy meczu 6:4 dla AZS Politechniki Śląskiej.

Punkty dla AZS Politechniki Śląskiej: Mateusz MISIAK ? 2, Piotr GONIOWSKI ? 1, Rafał PTOK ? 1, M. MISIAK / R. PTOK ? 1, J. CIEPIAŁ / M. JEWECZKO ? 1.

Goście wystąpili w składzie: Roman WIŻA ? 2, Piotr MAŁEK ? 1. Łukasz PAPIS ? 1, Rafał OPOZDA, Andrzej ŻAMOJDA.